«Вони всі живі, а зараз служать» – під час окупації Херсонщини жителі села врятували трьох українських бійців (відео)

«Вони всі живі, а зараз служать» – під час окупації Херсонщини жителі села врятували трьох українських бійців (відео)

Автор: Марина Поліщук 26 Сентября 2023 15:55

Під час окупації правобережної частини Херсонщини пенсіонерка змогла врятувати трьох поранених українських бійців. Жінка доглядала за ними близько трьох місяців, переховуючи від окупантів. Завдяки її героїзму, всі бійці вижили та повернулися на фронт.

Ймовірно, йдеться про одне із сіл Білозерської громади. Місцева жителька Софія Біла після деокупації цієї частини Херсонщини розповіла в інтерв’ю, як у 2022 році змогла врятувати трьох поранених бійців ЗСУ. Відео опубліковане на Facebook-сторінці Римми Філіпенко.

Ось що розповідає жінка про ті події:

«Дуже стріляли. Трьох хлопчиків наших поранили. Дуже поранили. Одного ми швидко відтягнули до нас на кухню, а ще двох ми забрали наступного дня. Ми тримали їх у підвалі місяць і три тижні».

Пані Софія згадує, що росіяни ходили вулицями й питали людей, чи не переховують вони часом когось у своїх оселях.

«18 чоловіків ходили по вулиці з хати в хату, питали: “Чужой єсть?” Я відповідала “Нема чужой”. Я дуже боялася, дуже. Я навіть свідомість втрачала», – розповідає жінка.

За словами Софії Білої, найстрашніше було, коли одного разу окупанти зайшли в її двір і почали стріляти у вікна, у двері – шукали «укропів». Жінка каже, що дуже переживала, адже в цей час у підвалі сиділи троє наших бійців.

Пізніше російські окупанти знову прийшли й заявили, мовляв, вибирайтеся – ми переходимо до вас жити. Пані Софія та її помічники-односельці дуже нервували – як вивезти поранених хлопців до Білозерки.

«Ми придумали. У нас була машина з причепом. Одного вивезли в дивані. Іншого – просто в машині, він був такий бородатий, ми сказали, що це наш батько. Третій, Женя, дуже боявся. А я кажу йому, що в мене є метрика сина. Сина не було вдома – його вивезли з онуками й дружиною. Кажу, давай я вивезу тебе із синовими документами. Так ми їх вивезли», – згадує героїчна жінка.

За її словами, поранених бійців сховали в Білозерці у підвалі. Там їх переховували ще місяць і два тижні – до звільнення населеного пункту Збройними силами України.

«Зайшли наші українці 11 листопада [2022 року], а 12 листопада їх приїхали забрали в мене. І вони всі живі, а зараз служать. Тьома, Сєрьога і Женя. Служать у гарячих точках. Дзвонять: “Мамо, мамо”. Мамою мене називають...» – каже жінка зі сльозами на очах.

Як повідомляла «Гривна», нещодавно українські військові провели успішну операцію на островах на лівобережжі Херсонщини та взяли в полон окупантів з 205-ї бригади.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів