Вижити в «сірій зоні». Як рятують себе громади Херсонщини

Вижити в «сірій зоні». Як рятують себе громади Херсонщини

Автор: Євген Веселов 16 Августа 2022 09:05

Щодня ми бачимо зведення з лінії фронту, радіємо, коли чуємо про визволення чергових населених пунктів від російської навали, і з болем дізнаємося про артилерійські удари окупантів по українських населених пунктах.

Села Херсонщини, які опинилися в так звані «сірій зоні», давно сам на сам зі своєю бідою – люди залишилися без засобів існування, роботи, домівок, з проблемами з ліками. Єдине, що спасає, - літо і сезон городини і овочів. Інколи сюди доїжджають волонтери з продуктами та ліками. Життя в «сірій зоні» проходить під постійним обстрілами загарбників. Але люди тримаються і не полишають свої домівки. Комусь нема куди їхати, а хтось упевнений, що має залишитися на своїй землі, бо вона своя, рідна.

У таких випадках мешканці громади об’єднуються і рятують рідний дім власними силами, здійснюючи щодня свій громадянський подвиг. Так, наприклад, вчиняють мешканці Нововоронцовки.

«Колишні працівники РЕСу, самостійно, без ніякої допомоги ремонтують лінії електромереж. Їх мало, але вони є. Також є працівники лікарні, які кожного дня, після обстрілів комусь надають допомогу», - пише на своїй сторінці у соціальній мережі депутат Нововорнцовської селищної ради Дмитро Бурлай.

За його словами, окупаційні війська чи не кожного дня обстрілюють селище, внаслідок чого великих руйнувань завдано інфраструктурі і приватним садибам.

«Руській мір» несе тільки злидні і розруху, біду і горе, але українці його переможуть і відбудують свій рідний край.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів