Військове керівництво армії РФ тікає з Херсона на лівий берег
Фото: REUTERS/Alexander Ermochenko

Військове керівництво армії РФ тікає з Херсона на лівий берег

Автор: Марина Поліщук 14 Августа 2022 13:57

Після влучних ударів ЗСУ по всіх мостах через Дніпро, які з’єднували лівобережжя Херсонщини з правим берегом, російські окупанти розпочали рух у зворотному напрямку. Спочатку стало відомо, що вони вже вивозять свої родини з Херсона. А тепер з’явилася інформація, що й керівництво окупантів тікає з правобережжя Херсонщини.

Про це повідомив голова Миколаївської ОВА Віталій Кім у своєму telegram-каналі.

«Не дуже, але трохи жаль тупих орків, яких покинули на правому березі Дніпра. Весь керівний склад переміщується за Дніпро», - написав він.

Цю інформацію підтвердив і міський голова Мелітополя Іван Федоров, пише «24 канал».

За його словами, з'явилися перші чіткі повідомлення про те, що хтось із російських загарбників переїхав із Херсонської області до Мелітополя, оскільки це найближча точка до Криму. Наразі ще належить з’ясувати, хто з керівників окупантів потрапив до міста.

«Наші спецслужби повідомлять про це. А те, що росіяни тікають з правого берега Дніпра – це добрий знак, на який давно чекали, - розповів Іван Федоров і додав: – Наші сили опору, партизани будуть раді їх зустрічати».

Перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський 14 серпня в телемарафоні «Єдині новини» зазначив, що військове командування РФ боїться початку більш активної фази деокупації Херсонщини. Через це частина військового керівництва покинула Херсон та переїхала на інші позиції, які облаштували як центр ухвалення військових рішень.

«Якщо на цей шлях пішло військове керівництво, то все не так добре, як вони там розповідають. По області та в Херсоні знаходиться велика кількість російських солдатів. Це і росгвардійці, і ФСБ. Вони дуже нервують, і це бачить все місто з їхньої поведінки. Тому вночі вони знову провели обшуки серед місцевих жителів», – цитують Соболевського «Факти».

Що стосується мостів, то наразі Збройні сили України взяли під повний вогневий контроль всі логістичні шляхи окупантів у Херсонській області. Юрій Соболевський наголосив, що жоден із мостів в області вже непридатний для військової експлуатації.

«На сьогодні ЗСУ взяли під стовідсотковий вогневий контроль всі логістичні шляхи орків. На сьогодні жоден з мостів непридатний для використання у військовому плані – для перевезення важкої військової техніки або боєприпасів. Їхня логістика розірвана на шматки фактично. Вони використовували десь понтонні переправи, але це не вирішує проблеми», – сказав Соболевський.

До речі, у ніч на 14 серпня знову лунали вибухи в районі Антонівського мосту. За словами Соболевського, про те, чи було влучання в міст або по інших військових об’єктах РФ, буде відомо після підтвердження ЗСУ.

Влучання в районі Антонівського мосту в ніч на 14 серпня.

Він також додав, що ЗСУ ліквідували досить великі російські військові склади на Херсонщині. Є підтверджена інформація про знищення об’єктів в Новій Каховці та Музиківці. Там зберігалося вороже озброєння, військова техніка, боєприпаси.

На своєму telegram-каналі Юрій Соболевський підсумував останні події в Херсоні та області:

«Окупантам буде складно пояснювати на тлі їхньої пропагандистської риторики останніх місяців, чому більша частина їхнього військового керівництва втекла з Херсона. Як і пояснити, чому, незважаючи на всі їхні запевнення в крутості російських систем ПВО/ПРО, ЗСУ зруйнувало їхню логістику та встановило вогневий контроль над усіма стратегічними точками. При цьому підготовка до шоу "референдум" перетворюється на відвертий фарс, який і зупинити вони вже не можуть, щоби зовсім не втратити обличчя, але й самі чудово розуміють, що до озвучених дат проведення орки можуть бути вибиті зі значної території області».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів