З початку повномасштабного вторгнення російська армія знищила понад 100 медичних закладів в Україні, їх неможливо відновити.

Про це на початку червня повідомляв голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький. Він додав, що іще майже 650 медзакладів зазнали пошкоджень.

Відомо, що російські окупанти відслідковують в українському інформаційному просторі будь-яку інформацію про розташування об'єктів інфраструктури. Стосується це й лікарень. На це вкотре звернула увагу заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Вона закликала українців не публікувати в соцмережах та в пабліках назви та місцерозташування польових госпіталів і лікарень. Адже ворог зацікавлений в тому, щоб знищувати місця, де лікують українських військових.

За словами Ганни Маляр, дозволяється показувати лікарів зі спини (щоб не наражати їх на особисту небезпеку); лікувальний заклад без розпізнавальних ознак (щоб не було зрозуміло де це). При цьому назву закладу в жодному разі не називати.

Маляр зазначила, що хоч ворог і може відкрити карти та дізнатися про місце розташування закладу, але там немає такої детальної інформації, як інколи подають публічні особи.

«Гугл мапс не розповідає, що знаходиться всередині закладу, які операції проводяться, хто з лікарів їх робить, який потік поранених. І не дякує конкретному медичному закладу за порятунок життів та не розкриває місце й роль закладу в системі під час воєнного стану», - зазначила заступниця міністра оборони.

Для прикладу Ганна Маляр показала фотографії одного з польових госпіталів до та після оприлюднення інформації про нього (на фото). Як стало відомо, про цей мобільний госпіталь, що знаходиться в Миколаївській області, в соцмережі розповів нардеп. Після слів подяки всім причетним до появи такого пункту допомоги військовим він детально розповів, де розташований госпіталь, скільки в ньому ліжок тощо. А також показав зображення зсередини. Чим закінчився піар нардепа - видно на фото…

ВІЙНА В ЕПОХУ ІНТЕРНЕТУ

Мабуть, це вперше, коли така масштабна війна триває в епоху масового інтернету: соціальні мережі, месенджери, неможливість контролювати повідомлення, що виходять… На шкоду та користь інтернету під час війни нещодавно звернув увагу відомий військовий аналітик із Азербайджану Агіл Рустамзаде.

«Війна любить тишу. Розголос нікому не потрібний. І плюсів тут для жодної зі сторін, що воюють, немає. По телефонах та месенджерах легко ідентифікують солдатів, які воювали на території України. Тому в багатьох сучасних арміях взагалі забороняють засоби особистого мобільного зв'язку з використанням фото- та відеокамер. Було чимало випадків, коли спочатку робили зйомку, а потім по геолокації цих відео ворог завдавав ударів. Це дуже заважає забезпеченню маскування військ під час бойових дій. Хоча, з іншого боку, це допомагає ідентифікувати людей, які вчинили злочини проти мирних жителів», - розповів Рустамзаде в інтерв'ю.

Тэги:

Агресія росії
Мелітополь
Миколаїв
Одесса
Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів