Виявлено херсонського колаборанта, який організував подачу води до Криму

Виявлено херсонського колаборанта, який організував подачу води до Криму

Автор: Євген Веселов 20 Декабря 2022 16:30

Служба безпеки продовжує викривати зрадників і колаборантів, які співпрацюють з агресором у війні проти України.

У результаті слідчо-оперативних дій встановлено особу «посадовця» окупаційної адміністрації в захопленій частині Херсонщини, який допомагає ворогу відновити подачу прісної води до Криму. Зловмисником є колишній керівник Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра (Андрієнко Ігор Олегович - прим. ред.), який на початку повномасштабного вторгнення підтримав російських загарбників, повідомляє управління СБУ в Херсонській області.

Саме він після захоплення регіону добровільно пішов на співпрацю з агресором і погодився очолити створене окупантами «государственное унитарное предприятие водных ресурсов Херсонской области». На цій «посаді» він виконує вказівки Кремля щодо налагодження безперебійного водопостачання до військових баз РФ на території українського півострова.

Для цього колаборант підписав «доручення» щодо незаконного приєднання до складу окупаційного органу підрозділів Північнокримського каналу. Через цю гідротехнічну артерію він намагається забезпечити подачу дніпровської води до місць тимчасової дислокації окупаційних угруповань у захопленій частині півдня України.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території) Кримінального кодексу України.

Наразі зловмисник знаходиться на тимчасово окупованій території Херсонщини. Однак співробітники Служби безпеки знають про місця його перебування і проводять комплексні заходи для притягнення до відповідальності за злочини проти України. Розслідування проводили співробітники СБУ Херсонської області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Як повідомляє Офіс Генпрокурова, 12 січня 2021 року правоохоронці на хабарі затримали начальника Херсонського обласного управління водних ресурсів Ігоря Андрієнка. Чиновник через посередника отримав 39 тисяч гривень. Із СІЗО він вийшов під заставу. У квітні 2021 року справу передали до суду.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів