
Єдина мрія херсонського рятувальника Олексія Тільненко – закінчення війни та возз’єднання з родиною. Нині чоловік служить в ДСНС у Херсоні. Був у місті й коли російські загарбники захопили обласний центр. Попри окупацію Олексій залишався на службі під українським прапором, а в червні 2022 року потрапив у полон, де пережив тортури.
Історію Олексія Тільненко опублікували на сторінці ГУ ДСНС Херсонщини у Фейсбук.
«Війна мене застала на роботі. Нас викликали на зібрання по тривозі, розподілились караули. Ходили на чергування, продовжували виконувати свою роботу – допомагати людям», – розповідає Олексій.
Та у червні 2022 року рятувальника викрали окупанти. Чоловіка відвезли у невідомому напрямку, попередньо натягнувши на голову мішок.
«15 червня 2022 року ми виїхали після обстрілу в Чорнобаївку. Туди приїхали, допомогли людям, а коли назад поверталися, то нас зупинили на блокпосту.
Перевіряли документи. У моєму телефоні вони знайшли цікаву для них інформацію. Тоді приїхала машина, мені надягли мішок на голову, кайданки на руки й відвезли в невідомому напрямку», – пригадує ті страшні події Олексій Тільненко.
Окупанти закрили чоловіка у камері, а трохи згодом відвели на допит.
««Що у тебе в телефоні, звідки у тебе ця інформація?». Говорю, я не знаю, все з Вайбера. Там, де знаходяться їхні блокпости по Херсону і як вони міняються, щоб була можливість їх обходити. Щось не так сказав, били по нирках», – розповідає рятувальник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Маленький хлопчик своїми словами подарував нам віру в Перемогу» – історія рятувальника з Херсона
Минув день і російські військові злочинці знову вивезли Олексія у невідомому напрямку з мішком на голові. Над чоловіком знущались – залякували розстрілом.
«Вивели з машини, поставили, наче в куток і кажуть: обернешся, розстріляємо, рахую до ста…», – згадує пережите Олексій.
Окупанти чоловіка відпустили. Після цього він відправив свою родину на підконтрольну Україні територію. Трохи згодом чоловік також виїхав з Херсона. Та після деокупації обласного центру повернувся до рідного міста, де й нині займається справою життя – порятунком людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найважче в роботі – бачити смерть людей» – історія рятувальника з Білозерської громади
Фото: кадр з відео ДСНС Херсонщини.