Відступ російських військ з правобережжя Херсонщини: перші коментарі українських експертів
Фото ілюстративне

Відступ російських військ з правобережжя Херсонщини: перші коментарі українських експертів

Автор: Марина Поліщук 09 Ноября 2022 18:31

Радник Офісу президента Олексій Арестович відреагував на інформацію про наказ російського міністра оборони Сергія Шойгу відступити з правого берега Дніпра. Він повідомив, що це збройні сили України вибили російську армію вибили.

«Давайте правильно: російська армія не йде з Херсона. Вона вибита з Херсона Силами Оборони України. Вибита з важкими боями, з втратами, методичним прогризанням оборони противника, роботою з переправами, важкою і кривавою військовою працею», - зазначив Арестович.

Він звернувся і до жителів Херсона:

«Шановні херсонці. Ось ми й повертаємось. Ось ви й повертаєтеся. Ласкаво просимо додому», - написав радник.

За його словами, бої на правому березі Дніпра ще триватимуть «деякий час», а потім буде непростий період стабілізаційних заходів.

Відступу поки не видно

Відреагував на заяву російського командування про відступ з Херсона і військовий експерт Олег Жданов. В інтерв’ю Politeka він заявив, що російські війська намагаються вдати, що відступають з Херсона, але це не так. Він назвав це черговою інформаційно-психологічною спецоперацією.

«Я не думаю, що зараз там стоять колони військ у районі мостів у Новій Каховці біля ГЕС і біля Антонівського мосту. Тим більше, що для нас це прекрасна мішень і ми могли б завдати вогневого ураження цим військам. Як на мене, це черговий етап цієї спеціальної інформаційної операції щодо того, що "давайте наступайте, ми відходимо"», – пояснив експерт.

Він також висловив думку, що підрив мостів на Херсонщині може бути справою рук як російських окупантів, так і українських захисників.

«Питання підриву мостів – можуть бути два варіанти. Перший варіант – це можемо бути ми. Другий варіант – це можуть бути росіяни з тією ж метою, щоб ускладнити просування наших військ і захистити Херсон. Тому що якщо через Інгулець всі мости будуть підірвані, то та частина Збройних сил України, яка громитиме угруповання в районі Берислава і Нової Каховки, не зможе переправитися на правий берег річки Інгулець і далі продовжити наступ на Херсон. Тобто з одного боку, для нас добре розчленити російське угруповання навпіл, а з іншого боку, з погляду оборони, російське угруповання не дає можливості нашим війська з півночі зайти на Херсон», – пояснив ситуацію Жданов.

Він також запевнив, що російські війська нікуди не відступають із Херсона.

«Поки ми не побачимо зняття з позицій і відведення техніки… Куди вони відступають? Мостів немає через Дніпро переправлятися. Тому тут треба 10 разів перевірити. Це класична ІПСО», – сказав експерт.

Жданов також заявив, що наявність чи відсутність російських прапорів у Херсоні нічого не означає.

«Один прапор або десять прапорів не замінять 40 тисяч військ. А куди поділися 40 тисяч військовослужбовців, які там перебувають зараз? Де вони? Де ця вся техніка? Там, до речі, найбоєздатніше і найчисленніше угруповання російських військ на сьогодні, якщо порівнювати по всій лінії фронту. Друге – вони ж не показали нам, як вони з Херсона виводять війська, техніку, як вони виводять тих десантників і спецназ, яких вони переодягли у цивільне, і які облаштували вогневі точки в житлових масивах. Це є інформаційною провокацією з боку Росії: "ми прапори зняли, значить – ми пішли"», – розповів Жданов.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів