«Від смерті її врятувала стіна другої кімнати»: бойовик медик розповів про місто контрастів Херсон та реалії життя херсонців

«Від смерті її врятувала стіна другої кімнати»: бойовик медик розповів про місто контрастів Херсон та реалії життя херсонців

Автор: Марина Поліщук 20 Ноября 2023 09:20

«Уявіть собі життя, в якому ти лягаєш спати і не знаєш, чи прокинешся знову...» Так у соцмережі пише бойовий медик Євген Лата про умови, в яких живуть сьогодні жителі Херсона.

Євген розповів історію херсонської жінки, яка пережила всю окупацію, але днями її будинок знищила російська міна.

«Валентина Петрівна пройшла окупацію Херсона й жодного дня не покидала свій будинок, який сьогодні зруйнувала російська міна. Від смерті її врятувала стіна її другої кімнати, але навіть вона не врятувала від осколків, які застрягли в її руці.

Коли ми оглядали її побиту осколками руку, вона плакала, що росіяни зруйнували всі вулики і, скоріше за все, бджоли загинули. Потім вона важко підвелася, зібрала в сумку халат, теплу куртку, документи, сумно оглянула понівечений будинок і повільно пішла в сторону нашого медеваку (броньований медичний автомобіль, ред.)»,написав бойовий медик та опублікував фото, вочевидь, зруйнованого будинку Валентини Петрівни.

Євген Лата – одесит. Він – професійний спелеолог, альпініст, мандрівник, марафонець, керівник відділу маркетингу в IT. У 2014 році він пішов служити добровольцем на сході України. Спеціально повернувся з Великої Британії, де тривалий час навчався та співпрацював із National Geographic.

Бойовий медик Євген Лата. Фото зі сторінки Євгена у Facebook

Сьогодні Євген – старший бойовий медик у роті вогневої підтримки на Херсонщині. Постійно перебуває на Херсонському напрямку від серпня 2022 року. Щодня він евакуює поранених, надає їм першу медичну допомогу та супроводжує до лікарні.

В інтерв’ю «Радіо Свобода» Євген називає сьогоднішній Херсон містом контрастів.

«Серйозно! Тому що це місто показує, наскільки можна навіть у цьому жаху війни будувати те, що нагадуватиме справжнє мирне життя. Ти можеш іти вулицею, яка повністю розвалена, розбомблена, розбита, і зайти в кафешку, де тобі завжди наллють смачне лате або капучино», – каже Євген.

Військовий медик додає, що таке «життя одним днем», яким живуть херсонці, – це реальність для мільйонів українців.

«Ця умовна Валентина Петрівна, яка втратила сьогодні свій будинок, – рідна бабуся кожного з нас. Тому кожен обстріл, кожна клята міна та кожна повітряна тривога мають згуртовувати нас та об'єднувати, а не розділяти та сварити», – наголошує Євген.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми дихаємо між вибухами»: херсонка – про тишу, про найбажаніше та найстрашніше в місті 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів