Від обстрілів у порту Херсона постраждали два турецькі судна

Від обстрілів у порту Херсона постраждали два турецькі судна
Автор: Марина Поліщук 26 Янв. 2023 17:00

Увечері 25 січня в соцмережах розповсюдили відео пожежі на судні в українському порту після влучання в нього російського снаряду. Як стало відомо, окупанти влучили в цивільне судно під прапором Туреччини, що стояло в морському порту Херсона. Також постраждало й інше судно, яке стояло неподалік. Про це повідомило видання Ukrainian Shipping Magazine, посилаючись на турецькі ЗМІ.

Обстрілу зазнав балкер Tuzla, що знаходився на якірній стоянці в Херсонському порту. Після обстрілу спалахнула пожежа на капітанському містку судна, повідомив турецький канал NTV. На момент влучання на суховантажі не було екіпажу. Постраждалих немає. 

Tuzla — суховантаж під прапором Туреччини, побудований у 1980 році. Судно зайшло в Херсон напередодні повномасштабного вторгнення — 23 лютого 2022 року. Відтоді воно заблоковане в Херсонському порту.

Пожежа на балкері Tuzla в порту Херсона, 25 січня

Також від обстрілів в порту Херсона постраждало ще одне турецьке судно – Ferahnaz. Як повідомляє телеканал Veryansin TV, людських жертв нема. Офіційний представник судноплавної компанії, якій належить судно, Хюсейн Чебі розповів, що на судно Ferahnaz потрапили уламки шрапнелі, що спричинило невеликі пошкодження. Чебі висловив побоювання, що їхнє судно може стати наступною ціллю росіян, як і суховантаж Tuzla.

Ferahnaz — суховантаж під прапором Туреччини, побудований у 1995 році. На момент повномасштабного вторгнення РФ в Україну судно також перебувало в Херсоні, де й залишається досі.

На момент початку російського військового вторгнення в порту Херсон знаходилися 14 торгових суден: 9 суден, що приймали українські експортні вантажі, та 5 комерційних суден, які перебували на ремонті на судноремонтних підприємствах. Всі вони наразі залишаються в порту.

Як пише ЦТС, таку інформацію озвучив керівник Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко.

«З цих 14 суден, що заблоковані внаслідок війни в Херсоні, 7 належать судновласникам Туреччини, 3 - України, по одному судну належить компаніям з Мальти, Чорногорії, Єгипту, Маршаллових Островів», - уточнив Клименко.

Він також повідомив, що в портах Миколаївської області заблокованими лишаються 29 комерційних суден. З цього числа 8 суден належать судновласникам з Греції, а 7 - з Туреччини. 

На фото вгорі - балкер Tuzla. Фото: marinetraffic.com

 

 

Приєднуйтеся до нас:

День 397. 27 березня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Повністю знищена школа та п’ятеро травмованих унаслідок вибуху мін за добу. Огляд основних подій на Херсонщині

Херсон позбувається російськомовних вивісок та реклами

Окупанти з дронів полюють на херсонських волонтерів