Вибух на Кримському мосту: транзит російської військової техніки продовжиться, але менше та із затримками

Вибух на Кримському мосту: транзит російської військової техніки продовжиться, але менше та із затримками

Автор: Марина Поліщук 09 Октября 2022 12:45

Після потужного ранкового вибуху на Кримському мосту 8 жовтня надвечір окупантам вдалося відновити рух по непошкодженій автомобільній частині переправи. Також Росія намагається запустити поромну переправу. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомив Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу.

«Здається, окупантам вдалося зробити реверсне сполучення. Там дві гілки автомобільного полотна. По другій гілці вони пускають реверс: 10 машин в один бік, 10 в інший. Але наскільки це ефективно, дуже важко сказати, бо немає даних», - сказав Чубаров.

Він також повідомив, що всім туристам з Росії, які наразі перебувають в окупованому Криму, місцева «влада» оголосила, що вони можуть перебувати в тих місцях, де вони відпочивали, коштом місцевих бюджетів.

«Це говорить про те, що вони не здатні евакуювати тих, хто від страху захотів одразу повернутися додому», - повідомив голова Меджлісу.

Чубаров також зазначив, що окупанти налагодили поромну переправу, проте обсяги перевезень мізерні порівняно з тими, які були через міст.

«На сьогодні ми маємо такі дані, що звечора, коли вони відновили пором, він працює, але він малопотужний. У нас є дані, що до ранку було три рейси. З Криму цими трьома рейсами вони перекинули у бік Росії 26 вантажівок і 13 до Криму. Це ніщо порівняно з тим, коли було сполучення з Кримом через міст», - сказав він.

Що стосується залізничної гілки, то наразі ще немає інформації, в якому вона стані, каже Чубаров.

«Здається, вони протестували її вночі, хоча говорять, що відправили пасажирські потяги, у тому числі Сімферополь-Москва. Можливо. Але ж великі сумніви, що вони були з пасажирами. Можливо, вони ризикнули протестувати цю гілку, бо стверджують, що пожежа не спричинила таких руйнівних наслідків для залізничного полотна», - зауважив він.

Експерти американського Інституту вивчення війни (ISW) кажуть, що вибух на Кримському мосту не призведе до порушення найважливіших російських наземних ліній комунікацій із Кримом, але його наслідки, ймовірно, на якийсь час погіршать проблеми російської логістики.

«Автомобільний міст виглядає щонайменше частково діючим, а залізничний міст не отримав значних структурних пошкоджень, згідно з російськими повідомленнями, які загалом здаються правдоподібними на основі наявних відеодоказів.

...Голова окупованого Криму Сергій Аксьонов заявив, що смуга автодорожнього мосту, яка залишилася цілою, після ретельного огляду відкрита для автомобілів та автобусів, але вантажівки повинні пересуватися поромом», - йдеться в щоденному звіті ISW за 8 жовтня.

Щодо перевезення військової техніки, яку окупанти активно перекидали в Україну саме через Кримський міст, то аналітики ISW кажуть про подальше її транспортування, проте із затримками.

«Зруйнована смуга автомобільного мосту обмежуватиме пересування російських військових, доки її не відремонтують. Це змусить російські сили певний час покладатися на поромне сполучення.

Ймовірно, російські сили все ще зможуть транспортувати важку військову техніку залізницею.

Російські офіційні особи, ймовірно, посилять перевірки безпеки всіх транспортних засобів, які перетинають міст, однак це призведе до затримок у переміщенні російської військової техніки, персоналу та поставок до Криму», - наголошують експерти Інституту.

Британська розвідка теж говорить про відновлення проїзду по мосту, але водночас вказує на послаблення підтримки російських сил на окупованому півдні України. У Міноборони Британії нагадали, що Кримський міст відігравав головну роль у перекиданні важкої військової техніки окупантів у південні регіони України.

«Ступінь пошкодження залізничного переїзду невідома. Але будь-яке серйозне порушення його пропускної спроможності, швидше за все, вплине на і без того напружену здатність Росії підтримувати свої сили на півдні України»,йдеться у повідомленні розвідки Британії.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів