Вибух на Кримському мосту – Росія досі не може налагодити рух транспорту

Вибух на Кримському мосту – Росія досі не може налагодити рух транспорту

Автор: Євген Веселов 02 Ноября 2022 16:04

8 жовтня 2022 року в результаті вибуху на одній із ділянок Кримського мосту загорілися цистерни з пальним. Крім пожежі на залізничній гілці мосту, зруйновано також дорожнє полотно. Кілька секцій просто обвалились у воду.

Надвечір того ж дня окупанти заявили, що їм вдалося відновити рух по неушкодженій автомобільній частині мосту і додатково запустити паромну переправу. Це начебто відновило транспортну логістику і проблем із рухом вантажного транспорту нема.

При цьому російська влада мимоволі визнала, що транспортний колапс все ж присутній. Так, за інформацією російської пропаганди загарбників, до вибуху на Кримський міст заїжджало з боку Росії від 850 до 1500 вантажівок щодня. В той же час, за три дні після вибуху на мосту поромна переправа змогла обробити лише перевезення 1500 вантажівок в обидва боки протоки. Тобто рух транспорту впав в декілька разів.

Приховуючи цю ситуацію, кримські колаборанти пропонують «вантажоперевізникам» перевозити товари на окупований півострів через так званий «сухопутний коридор» – Мелітополь та Маріуполь.

При цьому 1 листопада 2022 року фейковий «голова Криму» Сергій Аксьонов заявив, що через затор вантажівок на в'їзді до Криму на Чонгарі водії «мають використовувати ще один маршрут до Криму – через Армянськ», тим самим додатково подовжуючи «плече» протиправного перевезення до півострову більш ніж на сто кілометрів, повідомляє Асоціація реінтеграції Криму.

Примітно, що власне кримські водії, які їздили у жовтні «сухопутним маршрутом», відзначали, що дороги у окупованій частині Запорізької області у жахливому стані, на них присутній, та лише місцями, лише «мобільний зв’язок» від «локальних операторів» окупантів, що їхати російські військові дозволяють лише у світлий час доби, та що на окупованому материку є ризик не знайти ніякого пального.

Російська влада розраховує відремонтувати Кримський міст після вибуху, який стався 8 жовтня, до 1 липня 2023 року. Такий граничний термін роботи вказано у розпорядженні уряду. Про це повідомляють російські ЗМІ.

Відновленням займатиметься компанія «Нижньоангарськтрансбуд». У тексті розпорядження йдеться, що компанія буде єдиним підрядником, вартість робіт не вказана.

При цьому раніше так званий глава Криму Сергій Аксьонов говорив, що відновлення Кримського мосту, ймовірно, займе «один-півтора місяця».

За даними мінтрансу РФ, вантажний транспорт зможе пересуватися автомобільною частиною Кримського мосту не раніше 1 грудня, пише Еспресо.

Наразі окупанти ухвалили рішення обмежити перевезення вантажів навіть поромною переправою Керченською протокою через великий час очікування для навантаження фур, що прямують з Краснодарського краю РФ до порту в Керчі.


Також визначено списки пріоритетних вантажів, які переправлятимуть насамперед. Решта видів вантажів пропонують доставляти альтернативним наземним маршрутом з російського Таганрога через окупований Джанкой та перевантажувати товари на залізничний транспорт.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів