З 9-го лютого змінюються правила перетину адмінмежі з тимчасово окупованою територією АР Крим. Вони мають спростити процес перетину кордону для громадян України. Більшою мірою ці зміни стосуються неповнолітніх, зокрема діти, які навчають в Україні, зможуть перетинати кордон без супроводу батьків.
“Одна з причин цих змін — родини політв’язнів, чиї батьки перебувають у місцях відбування покарань в Росії. Тому виникла необхідність, аби діти могли вільно пересуватися з одним із членів родини на територію материкової України. Також це зроблено для того, аби громадяни, які бачать майбутнє своїх дітей в Україні, змогли вільно потрапити на територію нашої держави, без дозволу іншого з батьків”, – зазначив завідувач сектору у Херсонській області Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Денис Чистіков.
Про зміни, які стосуються перетину адмінмежі з АР Крим, розповів начальник прес-служби Херсонського прикордонного загону Іван Шевцов.
Перша зміна: скасовано проїзний документ дитини, який мав пред’являтися при перетині адмінмежі. Тепер батькам необхідно тільки показати прикордонній службі документ, який підтверджує особу дитини.
Друга зміна: громадяни, що проживають на тимчасово окупованій території, й заїжджають на материкову частину України разом з дитиною, зможуть без нотаріального доручення іншого з батьків повернутися назад.
Третя зміна: діти, що навчаються в інших регіонах України, можуть перетинати адмінмежу без супроводу батьків. З умовою, що інформація про навчання міститься в єдиній базі Міністерства освіти. В цю базу учень потрапляє автоматично, коли отримує студентський квиток. Ця зміна стосується дітей віком від 14 до 16 років.
Важливо: до перетину адмінмежі з тимчасово окупованою АР Крим допускаються лише ті громадяни, що не мають заборгованостей (аліменти, кредити в банках тощо).
“Наступний пункт працював й до цього, але його трохи змінили. Якщо громадяни з окупованого Криму прямують на території материкової України для оформлення документів, то назад вони можуть повернутися по довідці, яку надає міграційна служба”, – додає Шевцов.