Автор: Центру журналістських розслідувань 26 Августа 2022 11:23

В селищі Архангельському на Херсонщині знайшли вбитими подружжя Павленків. Раніше до них вривалися військові рф

В селищі Архангельському на Херсонщині знайшли вбитими подружжя Павленків. Раніше до них вривалися військові рф

В погребі власного будинку в тимчасово окупованому смт Архангельське Високопільської територіальної громади Бериславського району на Херсонщині знайшли вбитими подружжя Павленків. Чоловіка і жінку вбили ввечері 23 серпня. Валентина Павленка вбили пострілом у голову, а під його тілом лежала вбита дружина Лариса.

Центру журналістських розслідувань розповіли про це мешканці селища Архангельське.

Востаннє їх бачили живими близько 20.00 23 серпня. За годину сусіди почули в дворі Павленків якийсь гомін, який невдовзі замовк. 

«Жодних пострілів ми не чули. Що там відбувалося – ми не знаємо. Лариса і Валентин ніколи не виходили з двору у комендантську годину, тож ми особливо не звернули увагу не той гомін. Коли ж вранці 24 серпня ми не побачили їх на своєму подвір’ї, то почали хвилюватися. Зайшли до будинку – ніде їх не було. А коли заглянули до їхнього погребу, то побачили там тіло Валентина. Ми його вирішили не чіпати, а згуртувати людей, щоб організувати його поховання. Лариси ж ніде не було. Лише після того, як ми спустились до підвалу, щоб витягнути тіло Валентина, то побачили, що він обнімає накриту ковдрою мертву дружину. Мабуть, він прикрив її своїм тілом, коли їх розстрілювали. У чоловіка була прострелена голова», – розповіли свідки цієї трагедії.

Люди припускають, що злочинці могли використовувати зброю з глушником, оскільки звуків пострілів вони не чули. 

За їхніми словами, подружжя Павленків займалися дрібним фермерством і до них щонайменше тричі додому вдиралися російські військові. Їм обом пропонувати виїхати на підконтрольну українську територію, але вони не захотіли кидати своє господарство. Сусідам вони казали, що від обстрілів зможуть врятуватися в погребі під своїм будинком. 

«Погреб у них був дійсно гарний, добре облаштований. В ньому вони й ночували. Від обстрілів він їх врятував, а від приходу нелюдів – ні», – сказали мешканці Архангельського.

Як повідомляв ЦЖР, 1 червня російські окупанти застрелили подружжя Світлану і Сергія Ланевичів із Високопілля. Їх вбили на очах у літньої матері. 

 

Приєднуйтеся до нас:

День 218. 29 вересня. Що обговорюють херсонці в соцмережах

«Маленькими кроками звільняємо села, але кожна перемога полита кров'ю». Репортаж з передової на Херсонщині

Від мирного життя — спогади у фотоальбомі. Історія переселенців із села Таврійське на Херсонщині

На окупованій Херсонщині хірург торгує на ринку, аби не лікувати окупантів

«Знайти координати й вдарити по них»: як 18-річна жителька Херсонщини вираховує окупантів (фото, відео)