В окупованій Херсонщині було проведено більше 150 антиросійських мітингів

В окупованій Херсонщині було проведено більше 150 антиросійських мітингів

Автор: Євген Веселов 28 Сентября 2022 16:47

З перших днів окупації Херсонської області окупаційними військами російської федерації жителі нашого регіону стали символом громадського спротиву загарбникам. Світлини із протестуючими проти окупації херсонцями облетіли обкладинки майже усіх українських видань і світових ЗМІ.

Депутат Херсонської районної ради, а зараз волонтер, Стас Трошин розповів виданню «Центр політичного консалтингу» про ті акції спротиву російській окупації:

«У 2022 році в окупованій області було проведено більше 150 мітингів з демонстрацією того, що навіть під дулами автоматів Херсон і Херсонщина – це Україна. Я не знаю, чи є ще в світі таке місце, де люди під дулами автоматів і під світлошумовими гранатами провели б 150 мітингів за два місяці. Незважаючи на те, що їхні друзі і знайомі, які ходили на ці мітинги, були поранені, а декілька людей було вбито. Це нікого не зупиняло. Зупиняло вже коли просто автоматними чергами почали розстрілювати мітинги.

Потім звучали прохання від самих же людей – більше не виходьте. Бо це вже не просто смертельна небезпека, а гарантована смерть.

Тому весь світ має знати, що це не просто фейковий референдум. Це чіткий військовий злочин, який потрібно розслідувати і аналізувати. На Херсонщині не було, нема і не буде більше 10% людей, які хотіли б входження до Росії до тих подій, які почалися 24 лютого. Зараз таких людей, може, 2 відсотки. І це, я думаю, з величезною натяжкою».

Активний громадський опір наочно проілюстрував, що Херсон є українським містом не лише за назвою, але й за своєю душею. Херсонці стали взірцем того, як мирні люди можуть відстоювати перед дулом автомата своє право бути вільними – за це Президент України нагородив наше місто почесним званням «Місто – герой».

Окупаційна «влада» Херсонщини 28 вересня відзвітувала про результати «референдуму»: 87,5% з тих людей, які за даними окупантів та колоборантів «прийшли» на референдум та підтримали возз’єднання з Росією. Гауляйтер Сальдо вже звернувся до Путіна з проханням взяти Херсонщину до "руського міра".

Як і повідомлялося, цивілізований світ не визнає результати псевдореферендуму.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів