В Одесі презентували вишиту карту звільненої Херсонщини

В Одесі презентували вишиту карту звільненої Херсонщини

Автор: Марина Поліщук 12 Янв. 2023 10:20

В Одесі відбулася символічна презентація вишитої науковцями мапи деокупованої Херсонщини. Роботу представляла Національна академія аграрних наук, яка була змушена тікати від війни, пише Новини.Live.

Кожен регіон вишиває свою область, і фіналом стане загальна карта країни, яка з'єднається воєдино. Тож науковці з Херсонщини власними руками працювали над роботою, але довелося вишивати на Одещині. Усі області країни будуть зображені у своєму кольорі — Херсонщину показали в червоно-чорних кольорах.

«Попри те, що ми перебуваємо на Одещині, ми представляємо Херсонщину. Наш колектив виїхав з окупації. Тож нашими руками ми вишили Херсонську область. Орнаменти нам уже були запропоновані з урахуванням особливостей кожної області. Майстрині вишивали майже два місяці», — розповіла директорка Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства Національної академії аграрних наук України Раїса Вожегова


На мапі Херсонщини – вишиті півники та квіти шипшини, яка вважається оберегом області. Усі фото: Юлія Браславська

Ідея проєкту виникла ще наприкінці 2021 року а до роботи майстрині кожного регіону приступили в серпні минулого року. Мета досить символічна — вона покликана об’єднати науковців у спільних прагненнях відродження та зміцнення України. Тому вишита карта буде символом, оберегом для держави та тих, хто віддано піклується про її майбутнє. Загальний розмір вишитої карти буде близько 5х3 метри.

Херсонщину вишивали з особливою любов'ю, адже науковці прожили кілька місяців в окупації. 

«Дуже було боляче покидати домівку, у мене, на жаль, залишилися батьки в Херсоні. Вони — діти війни, їм по 82 роки. Але в мене діти, 17-річний син та 16-річна донька. Таке страшне відбувалося в нашому інституті зрошуваного землеробства. Там усе розграбували, бібліотеку спалили. Мій кабінет було повністю знищено. Дуже складна дорога, але чомусь мені запам'ятався Антонівський міст. Перший блокпост, і ти розумієш, що вороття назад немає. Там залишаються друзі, батьки, моя сестра, а ти поїхав», — розповіла докторка сільськогосподарських наук Тетяна Марченко.

Над картою працювали загалом три головні майстрині-науковиці. У деяких досвіду вишивання не було взагалі, але заради такої мети жінки опанували й таку сферу. 

«Я хрестиком до цього не вміла вишивати. Мене навчили. Так кожного вечора ми вишивали, і це було дуже захоплююче. Для мене це був новий досвід у житті. Дівчатка загорілися, і я також. Трохи відволіклися від того, що відбувається на Херсонщині», — додала Тетяна. 

На загальну мапу піде майже 7 кілометрів ниток, які символічно переплетуться між собою. Готова робота висітиме у Верховній Раді України. На створення повної карти знадобиться ще близько двох місяців.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: