В Херсонській облраді заявили, що заборона Ради оборони області не поширюватиметься на українських волонтерів

В Херсонській облраді заявили, що заборона Ради оборони області не поширюватиметься на українських волонтерів

Автор: Іван Підлісний 06 Февр. 2024 11:40

Обмеження щодо в'їзду в ряд населених пунктів, яке ухвалила Рада оборони Херсонщини, не поширюватиметься на українських волонтерів та не створить перешкод для доставки гуманітарної допомоги. 

Про це в ефірі телемарафону заявив заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський. За його словами, доступ до населених пунктів для іноземних волонтерів буде знято, коли зміниться безпекова ситуація.

“Для українських волонтерів таких обмежень немає. Волонтери виконують велику гуманітарну місію. Завдяки десяткам цих організацій, сотням, тисячам людей, які залучені, гуманітарна ситуація на Херсонщині, як мінімум задовільна. Волонтери привозять карети “швидкої” допомоги, спецтранспорт ДСНС і багато чого іншого”, — заявив Соболевський.

Рішення Ради оборони області прокоментувала речниця ОК "Південь" Наталія Гуменюк. Вона зазначила, що обмеження були встановлені через небезпеку від російських атак по волонтерським місіям та місцям скупчення людей. За її словами, наразі йде робота зі зміною організації роботи волонтерів в населених пунктах, які знаходяться постійно під ворожими обстрілами. 

“Але це не означає, що люди залишаться без гуманітарної допомоги, просто вона буде більш систематизована і контрольована, з уникненням скупчень людей, організована інакше. Працюємо над тим, щоб не прибували у населений пункт кілька груп волонтерів, у той час, як жителі інших населених пунктів не отримують допомогу взагалі. Це буде більш скоординована робота, по перерозподілу, правильної поведінки у зонах активних бойових дій і збереження життя”, — заявила Наталія Гуменюк. 

Нагадаємо, що 6 лютого Рада оборони Херсонщини заборонила представникам іноземних консульських установ чи представництв міжнародних організацій в'їзд до низки населених пунктів регіону. Рішення було ухвалено після російської атаки на Берислав, внаслідок якої загинули французькі волонтери. 

Як повідомляла "Гривна", Франція розпочала розслідування кримінального провадження за фактом загибелі своїх громадян у Херсонській області. Офіційний Париж викликав посла рф Олексія Мєшкова до Міністерства закордонних справ країни.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів