У Головному управлінні розвідки прокоментували черговий етап великого обміну полоненими у форматі «1000 на 1000», у списках якого, ймовірно, є і мер Херсона Ігор Колихаєв.
Нагадаємо, на початку травня цього року мав відбутися великий обмін полоненими у форматі «1000 на 1000». Проте російська сторона його зірвала й наразі додому з полону ворога вдалося повернути лише 205 українських громадян. Перший етап обміну відбувся 15 травня.
Днями речник ГУР МО Андрій Юсов, відповідаючи на питання hromadske, розповів про підготовку до нового етапу. Так, до наступного обмінного списку можуть входити полонені з 2022 року, жінки, важкохворі та важкопоранені бранці. Водночас, за словами Андрія Юсова, деталі розкриватимуть, коли обміни будуть готові.
Раніше «Гривна» повідомляла, що до списків обміну у форматі «1000 на 1000» може входити мер Херсона Ігор Колихаєв, якого утримують в російському полоні від червня 2022 року. Про це заявив голова Асоціації фермерів та приватних землевласників Херсонщини Віктор Гордієнко, зазначивши, що таку інформацію він отримав від українського омбудсмана Дмитра Лубінця.
Окремо Віктор Гордієнко наголосив, що щодо Ігоря Колихаєва немає жодних юридичних претензій з боку держави Україна і проти нього не відкрито жодних кримінальних справ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ще шестеро захисників з Херсонщини повернулися додому в межах обміну полоненими
За останніми даними, з кінця 2024 року Ігоря Колихаєва утримують у в’язниці у Пермському краї рф. Це підтвердили щонайменше 10-15 осіб, яких було звільнено з тамтешньої колонії. За роки перебування в російській неволі стан здоров’я херсонського міського голови значно погіршився, зокрема у нього з’явились язви на нозі, через що він не міг ходити. Про це сину мера Херсона – Святославу Колихаєву повідомляли звільнені з полону українські військові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Листи залишаються без відповіді: син мера Херсона Колихаєва – про умови утримання батька в російській колонії
Фото: miskrada-ks.gov.ua.











