Унікальний гербарій ХДУ евакуйовано до Івано-Франківська

6 січня унікальний гербарій грибів і лишайників, зібраний ученими кафедри ботаніки Херсонського державного університету (32000 зразків), евакуйовано з Херсону до Івано-Франківська, повідомляється на сайті ХДУ.

«Сьогодні нам вдалося завершити безпрецедентну в історії України ХХІ сторіччя акцію – евакуацію унікального гербарію грибів та лишайників, який понад 50 років збирали науковці Херсонського державного університету! Саме 6 січня вся колекція, яка нараховує 32 тисячі зразків, прибула до Івано-Франківська. Нам вдалося вивезти у прямому сенсі під обстрілами росіян та убезпечити для майбутніх поколінь те, що неможливо відновити чи повторити! Для розуміння: лише частина гербарію ХДУ – це друга в Україні за кількістю зразків колекція лишайників та ліхенофільних грибів. Пакування, вивезення, та влаштування колекції на новому місті – результат великої спільної роботи багатьох людей», – зазначив ректор ХДУ Олександр Співаковський та висловив вдячність фундаторам колекції та ініціаторам евакуації – професорам Олександру Ходосовцеву та Івану Мойсієнко.

Саме вони разом з Наталею Загороднюк зберігали під час окупації унікальні зразки, а вже після звільнення міста у стислі терміни підготували їх для вивезення. Вдячність GBIF Norway та особисто Хьюго де Боер за фінансове супроводження проекту, проректору Максиму Віннику, Ганні Йокич, яка зараз опікується роботою херсонського офісу ХДУ, за вирішення організаційних питань та всім, хто сприяв та допомагав.

Особливі слова подяки Олександр Співаковський висловив ректору Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігорю Цепенді, який підставив надійне плече підтримки й виділив приміщення, де буде тимчасово зберігатись наш гербарій.

«Зроблено гарну справу, віримо, що вже найближчим часом колекція повернеться до рідного Херсонського державного університету. А поки є домовленість, що ми у Івано-Франківську представимо для роботи широкому колу науковців наш унікальний гербарій», – наголосив ректор.

Автор: Євген Веселов

Тэги:

Херсон
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів