У Верховній Раді зробили заяву щодо проведення місцевих виборів на Херсонщині

У Верховній Раді зробили заяву щодо проведення місцевих виборів на Херсонщині

Автор: Іван Підлісний 17 Янв. 2024 09:20

Місцеві вибори на Херсонщини відбудуться лише після завершення війни. Про це заявив народний депутат та заступник голови комітету Верховної ради з питань організації державної влади Віталій Безгін, пише видання Укрінформ. 

За його словами, лишається питання щодо обмеження можливості балотування політикам проросійських партій. 

"Після війни будуть проведені місцеві вибори, і вони (депутати - ред.) оберуться. Інше питання - це обмежувати чи не обмежувати виборче право політикам проросійських партій. Навіть не прямим колаборантам, а політикам проросійських партій. Суспільство - за, особисто я - за, але висновок Венеційської комісії отримали. Кажуть, це недемократично, порушення стандартів, будуть через це проблеми з євроінтеграцією. І дуже важкий цей баланс на терезах", - сказав Безгін.

Нардеп також зазначив, що в Херсонській області військові адміністрації будуть діяти до кінця війни. За словами Віталія Безгіна, законодавство дало можливість з 2022 року призначати мерів міст головами військових адміністрацій. 

"На Херсонщині складніший кейс, там є мери, які в полоні по півтора року, тому там звісно вони заміщені начальниками військових адміністрацій. Але на Херсонщині така модель буде до кінця війни, там не буде повернення до місцевого самоврядування до завершення війни", - сказав народний депутат.

Нардеп додав, що проблемами для відновлення деокупованих територій є безпека та людський ресурс. Дослідження показали, що більшість людей, які виїхали через бойові дії до західних областей України, не планують після завершення війни повертатися у свої домівки. 

Нагадаємо, раніше в Херсонській ОВА повідомили, що наразі в обласному центрі проживають близько 67 тисяч людей. На правобережній частині Херсонщини - 162 тисячі осіб.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів