У Тернополі переселенці з Херсона майструють буржуйки для військовослужбовців
Фото: Людмила Путькалець

У Тернополі переселенці з Херсона майструють буржуйки для військовослужбовців

Автор: Богдан Боденчук, suspilne.media 02 Октября 2022 18:10

Херсонці Олександр Кобець і Тетяна Шкодівська приїхали до Тернополя в перші дні війни. Вони одразу почали займатися волонтерською справою: допомагали переселенцям, возили гуманітарну допомогу в окуповані території. Наразі майструють буржуйки для українських захисників, повідомляє «Суспільне».

Олександр Кобець завантажує автомобіль матеріалами для буржуйок. Чоловік каже, що майструватиме їх власноруч.

«Закупили матеріали для виготовлення буржуйок, які поїдуть для наших хлопців в ЗСУ. На південь України, на північ України, на схід, у ті регіони, у ті райони, де ведуться бойові дії. Наші хлопці борються за нашу незалежність», – каже Олександр.


Олександр Кобець. Фото: Людмила Путькалець/Суспільне Тернопіль

Олександр Кобець виїхав із Херсонщини 24 лютого, коли почали обстрілювати ракетами Чорнобаївку.

«Я прокинувся в Чорнобаївці. Там проживав мій друг. Він родом із Тернопільщини. Я прокинувся. Це було пів на восьму ранку. Подивився на свій телефон. Там було 18 пропущених. Підходжу до вікна, бачу валить чорний дим. Ракети потрапили в аеродром. Уже там все горіло», – каже Кобець.

На Херсонщині чоловік очолював громадську організацію «Асоціація української миротворчої школи». Разом із колегою Тетяною Шкодівською діяльність організації продовжили на Тернопільщині. У березні тут започаткували програму «Згуртованість та допомога внутрішньо переміщеним особам».


Тетяна Шкодівська. Фото: Людмила Путькалець/Суспільне Тернопіль

«Переїхавши, трохи оговтавшись, ми вирішили, що треба допомагати таким, як ми – внутрішньо переміщеним особам. Кожен має різні потреби. Ми займалися різними справами з березня. Це були й гарячі обіди, і доставка засобів гігієни. Доставляли в громади Тернопільської області. Вирішили, що хлопцям на передову, там багато наших хлопців, з різних регіонів, там теж холодно, їх треба зігрівати, не тільки нашою підтримкою, а й фізичне тепло. Ми вирішили створювати такі буржуйки, щоб хлопці грілися і мали елемент тепла такий», – розповіла херсонка, координаторка гуманітарної програми «Асоціації української миротворчої школи» Тетяна Шкодівська.


Допомога переселенцям. Фото: Олександр Кобець

Олександр із Тетяною придбали автомобіль і почали возити гуманітарну допомогу в окуповані регіони. А в Тернополі біля Кафедрального собору роздавали речі першої необхідності переселенцям.


Волонтери. Фото: Олександр Кобець

 «Ми за місяць зібрали кошти та придбали бусик. Це був фантастичний збір. Нам допомагали як українські партнери, так із-за кордону. Ми в Миколаїв доставили більше 12 тонн питної води, дуже багато ліків. На тимчасово окуповану територію Херсонщини ми доставили 350 продуктових наборів. Не знаю, як ми це зробили, бо це зробити було нереально. Але туди були продуктові набори доставлені. Люди мали їжу. Ті хто не може купити її. Також на Херсонщину ми доставляли ліки. Коли щось треба було доставляти на тимчасово окуповані території, нічого складнішого в житті я не бачив», – каже Кобець.


Допомога переселенцям. Фото: Олександр Кобець

Олександр Кобець каже, що в жовтні волонтери «Асоціації української миротворчої школи» розпочнуть новий соціальний проєкт – гарячі обіди для переселенців в Тернополі. Працюватимуть тут, поки Херсонщина залишатиметься в окупації. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів