У справі про захоплення Центрального ринку Херсона – п’ятеро підозрюваних, двох затримали

У справі про захоплення Центрального ринку Херсона – п’ятеро підозрюваних, двох затримали

Автор: Марина Поліщук 17 Февр. 2023 18:15

П’ятеро жителів Херсона отримали повідомлення про підозру в колабораційній діяльності – вони допомагали окупантам отримувати прибуток від захопленого Центрального ринку. Двох із них було затримано, троє інших підозрюються заочно.

Як повідомляє Херсонська обласна прокуратура, двом затриманим чоловікам повідомлено про підозру в колабораційній діяльності, учиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України). Щодо них обрано запобіжний захід – тримання під вартою.


Затримані у справі про захоплення Центрального ринку Херсона. Фото: kherson.gp.gov.ua

За даними слідства, під час окупації Херсона вони погодилися працювати на окупаційну владу. Один із них обійняв посаду «завідуючого господарством» незаконно створеного загарбниками підприємства «Центральний ринок» Херсонської обласної спілки споживчих товариств. Він організовував оренду місць на підвідомчій території, змушував торговців перереєстровуватися в так званій «податковій службі», вести розрахунки в рублях, зокрема й за орендовані місця. 

Інший затриманий був так званим контролером ринку. Чоловік збирав з торговців кошти та передавав до каси окупаційного підприємства.

Обидва чоловіки діяли під керівництвом інших фігурантів справи. Ідеться про так званого директора ринку, його заступника з комерційної діяльності та бухгалтера. За участі цих трьох осіб було зареєстровано підприємство в окупаційній податковій інспекції, відкрито рахунки в російському банку та збиралися податки, які йшли на рахунки загарбників. 


Центральний ринок Херсона після втечі росіян. Фото: investigator.org.ua

Усім трьом заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 111-1 КК України).

Правоохоронці одночасно провели обшуки за місцями проживання всіх фігурантів, вилучили грошові кошти, документи та російську символіку.

Найімовірніше, двома затриманими фігурантами справи, про які повідомляє прокуратура, є Володимир Берсан («контролер») і Рзаєв Рза Магсад огли («завідуючий господарством»). Про це пише «Мост», пояснюючи, що прізвища цих осіб зазначені в матеріалах справи щодо «директора» Центрального ринку Олександра Питомця.


Рзаєв Рза Магсад Огли публічно прибирав українську символіку (герб) з будівлі Центрального ринку під час окупації. Фото: телеграм-канал «База зрадників Херсона»

У матеріалах справи також фігурують Олександр Пилипенко (так званий заступник директора з комерційної діяльності) та Катерина Старінець («головний бухгалтер»). Їм також повідомили про підозру.

Нагадаємо, на початку лютого фейковому директору Центрального ринку Олександру Питомцю заочно повідомлено про підозру в колабораціонізмі.

Наразі йому посилили обвинувачення, про що свідчить відповідний документ на сайті Офісу Генерального прокурора. Йому додали обвинувачення у вчиненні злочину за попередньою змовою групою осіб:

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів