Шведський суспільний мовник SVT був змушений виправдовуватися через сюжет про роздачу російських паспортів в окупованому Херсоні, який глядачі розкритикували як однобокий і такий, що підігрує російській пропаганді. Про це повідомляє «Європейська правда».
Сюжет під назвою «Український контрнаступ після ракетного обстрілу» вийшов на SVT ще 28 липня. Спершу ведуча розповідає про спроби України деокупувати Херсон, після чого показують кадри авторства Reuters, як кілька людей приймають громадянство РФ.
Цей процес люди коментують словами «Просто сльози на очах», «Щаслива, дякую». Ведуча не пояснює, який стосунок отримання громадянства РФ має до теми контрнаступу українських сил, але підкреслює, що отримати російський паспорт зібралася «невелика група» українців.
До наглядової ради радіо й телебачення Швеції надійшло щонайменше 25 заявок зі скаргами на сюжет. В одному стверджується, що він «поширює російську пропаганду під час війни, що навряд чи сумісне із журналістською етикою».
В іншій скарзі зазначається, що Херсон називають «підконтрольним Росії» містом, тоді як насправді він окупований, а всі кадри нібито з Херсона «просякнуті російською пропагандою». Кілька критичних матеріалів вийшли й у шведських ЗМІ.
Видання Smålandsposten опублікувало статтю «СВТ повинен відповісти про Херсон». Підпис під фото до статті: «Багато хто встиг залишити Херсон до того, як місто зайняли російські війська, це не відображено в репортажах СВТ». Фото: скріншот із сайту smp.se.
Ще 1 серпня SVT опублікувало на своєму сайті коментар керівниці новинної служби Шарлотти Фриборґ. Вона стверджує, що матеріал не є російською пропагандою, оскільки його знімала на місці команда Reuters, які «могли фіксувати все що хотіли без нагляду з боку російських військових».
Коментар керівниці новинної служби Шарлотти Фриборґ під назвою «У сюжеті про Херсон глядач мав отримати більше контексту». Фото: скріншот із сайту svt.se.
«Але, оскільки матеріал викликає питання, ми мали чітко зазначити джерело», – визнає Фриборґ і додає, що херсонці, які вирішили отримати російський паспорт – «зображення з війни в Україні», але воно потребувало більшого контексту.
«Приміром, нічого не було сказано про те, скільки жителів Херсона захотіли стати громадянами Росії, які в них для цього були причини, або ж навіщо Росії роздавати паспорти. Ми мали б дати глядачам більше контексту», – йдеться у заяві.
Тэги: