Автор: suspilne.media 22 Июня 2022 09:40

У школах Миколаєва з 1 вересня «російської мови просто не буде»

У школах Миколаєва з 1 вересня «російської мови просто не буде»

Виконавчий комітет Миколаївської міськради ухвалив рішення про заборону використання російської мови в закладах загальної середньої освіти з 1 вересня 2022 року. 

«Заборонити з 01.09.2022 функціонування 1-4 класів з російською мовою навчання; вивчення російської мови, як предмета, курсу, факультативу в 1-11 класах; оформлення освітнього середовища російською мовою в закладах загальної середньої освіти», — ідеться в документі.

Яким чином зі шкільної програми прибиратимуть російську мову, вирішуватимуть безпосередньо в самих навчальних закладах. Про це «Суспільному» розповіла начальниця управління освіти Миколаївської міськради Ганна Личко.

З її слів, управління освіти не має права корегувати навчальні плани закладів освіти, тому саме адміністрація шкіл має визначити, як саме впроваджуватимуть рішення виконкому.

«Російської мови просто не буде, і я не бачу тут потреби щось коментувати. Це повноваження керівників закладів освіти, а не управління освіти. У самому рішенні виконавчого комітету не згадується управління освіти», — сказала Ганна Личко.

За словами директорки Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступеня № 18 Ніни Колечко, в їхньому навчальному закладі є три класи початкової школи з російською мовою викладання.

«Відкрили їх за заявами батьків, у нас школа національних меншин. Російська мова була лише в початковій школі, з п’ятого класу всі учні переходили на навчання українською мовою. Усі вчителі володіють українською мовою. Тож проблем жодних не буде. Усі три класи з 1 вересня розпочнуть навчання українською мовою. Рішення є, і ми будемо його виконувати», — розповіла Ніна Колечко.

Два початкові класи з російською мовою викладання є і в ЗОШ № 35. За словами директора закладу Андрія Апостолова, у навчальних програмах учнів цих класів було обов'язкове вивчення української мови. Тож перейти з 1 вересня на українську мову викладання не буде великою проблемою.

 

Кім про евакуацію з прифронтових районів Миколаївщини: «Ледь не палками виганяємо»

Село на лінії фронту: як живуть у Лиманах на Миколаївщині

Влучення ракети в житловий будинок у Миколаєві: «Забрали, зламали, пошматували сьогодні чиїсь життя»

Відкрито гарячу лінію для надання кризової допомоги ветеранам війни

Обличчя зради. Хто і як створював «Миколаївську народну республіку»