У перший день весни в Херсоні мають запрацювати суди

У перший день весни в Херсоні мають запрацювати суди

Автор: Марина Поліщук 20 Февр. 2023 11:50

У Херсоні, звільненому від російських окупантів, з 1 березня 2023 року мають відновити роботу суди. Про це в інтерв’ю Інтерфакс-Україна розповів голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик

Дату відновлення роботи судів у місті переносять через російські обстріли, що не вщухають. Зокрема, три місцеві та апеляційний суд мали би запрацювати ще з 1 лютого, однак цей момент відклали – на прохання як самих суддів, так і Державної судової адміністрації.

«Судова система не існує окремо в якомусь вакуумі. На діяльність судів суттєво впливають рішення законодавчої, виконавчої влади, роботи правоохоронних органів, прокуратури, адвокатури. Судді й органи суддівського врядування зацікавлені в тому, щоб кожна людина мала змогу отримати належний захист. І для ефективної роботи судів потрібно всім об’єднувати зусилля, адже мета в нас одна», – сказав Усик. 

Про підготовку до відновлення правосуддя на Херсонщині повідомив і перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський.

«Херсонській міській військовій адміністрації передано 13 генераторів від Ukraine-Hilfe Berlin e.V. Вони дозволять забезпечити стабільну роботу судової системи в області. Здійснення судочинства на Херсонщині – це ще один важливий крок повернення життя та верховенства права на наші звільнені території», – написав він у телеграм-каналі.

Загалом унаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україні пошкодженими або повністю зруйнованими є 98 приміщень судів – це 12 % від загальної кількості. Із них 12 судів повністю зруйновані. У 86 приміщеннях судів вибиті вікна, пошкоджені фасади будівель, відсутнє електропостачання, теплопостачання, водовідведення, пошкоджені стелі, внутрішні двері, стіни, зали судових засідань тощо. Найбільше пошкоджено/зруйновано приміщень судових установ у Харківській, Донецькій, Херсонській та Миколаївській областях.

На знімку: будівля Херсонського міського суду після деокупації обласного центру. Фото: Iryna Domashchenko

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів