У Нідерландах закінчуються «ліжка» для українських біженців. Що 5 серпня писали світові ЗМІ про війну Росії в Україні

У Нідерландах закінчуються «ліжка» для українських біженців. Що 5 серпня писали світові ЗМІ про війну Росії в Україні

Автор: Марина Поліщук 06 Августа 2022 20:30

Тема війни в Україні щодня активно висвітлюється в засобах масової інформації світу. Що саме про війну РФ проти України писали на перших шпальтах газети різних країн - регулярно аналізує член Ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси, медіа-експерт Сергій Чернявський.

Нижче до вашої уваги - перші шпальти декількох газет за 5 серпня 2022 року та огляд цікавих матеріалів, що стосуються війни Росії в Україні. 

Велика Британія. The Guardian

На всіх перших шпальтах провідних британських газет - похмура новина про економіку Великої Британії, яку очікує криза через війну Росії в Україні та зростання вартості енергії внаслідок санкцій.


ВОЛОДИМИР ПУТІН РОБИТЬ СТАВКУ НА НЕСПРОМОЖНІСТЬ – І ВАЖКУ ЗИМУ

Вторгнення Володимира Путіна в Україну призвело Великобританію до рецесії, яка триватиме понад рік, а інфляція перевищить 13%, попередив Банк Англії, підвищуючи процентні ставки вшосте поспіль.

Банк заявив, що не було іншого вибору, крім як збільшити вартість запозичень на 0,5 процентних пунктів до 1,75%, звинувативши Росію в зниженні вартості життя, яке не спостерігалося більше чотирьох десятиліть, і 5-відсотковому падінні рівня життя в цьому та наступному року — найбільше з того часу, як записи почалися у 1960-х роках.

Ендрю Бейлі, керуючий банку, сказав, що «війна має економічні витрати». Він сказав, що економіка перебуває на шляху до періоду стагфляції — рецесії у поєднанні із стрімким зростанням вартості життя.

Хоча визнання найбільшого підвищення відсоткових ставок за 27 років завдасть біль, особливо найменш забезпеченим, Бейлі сказав, але Банк має діяти, щоб запобігти вкоріненню стрімкого зростання цін.

«Якщо ми не діятимемо зараз, щоб запобігти стійкій інфляції, наслідки пізніше будуть ще гіршими і вимагатимуть значного підвищення процентних ставок», - сказав він. - Повернення інфляції до цільового рівня в 2% залишається нашим абсолютним пріоритетом, без жодних “але” та “якщо”».

Натякаючи на ймовірність подальшого підвищення відсоткових ставок, комітет Банку з грошово-кредитної політики - MPC, що складався з дев'яти осіб, заявив, що «особливо уважно стежитиме за ознаками стійкішого цінового тиску і, при необхідності, вживе рішучих заходів у відповідь».

MPC очікує, що підвищення граничної ціни на енергоносії приблизно до 3500 фунтів стерлінгів у жовтні призведе до зростання інфляції до 13,3% - найвищого рівня з 1980 року - і спровокує п'ятичетвертну рецесію, яка триватиме з останніх трьох місяців цього року до кінця. .

Оскільки очікується, що середній платіж за іпотекою зросте приблизно на 50 фунтів стерлінгів на місяць в результаті більш високих відсоткових ставок, а середній рахунок за паливо для домашніх господарств досягне 300 фунтів стерлінгів на місяць, наступний прем'єр-міністр буде змушений допомогти домогосподарствам впоратися зі зростаючими витратами .

Обидва кандидати в перегонах стати наступником Бориса Джонсона заявили, що похмурі прогнози Банку, зроблені у зв'язку з від'їздом прем'єр-міністра на літні канікули, підтвердили їхні економічні плани.

У своєму останньому оновленні Банк заявив, що очікує, що рецесія, що насувається, триватиме так само довго, як рецесія під час світової фінансової кризи 2008-09 років, але буде менш серйозною. Незважаючи на це, безробіття в MPC різко зросте з менш ніж 4% до більш ніж 6% до початку 2025 року.

Очікується, що інфляція залишиться вище 10% до наступної весни, але потім різко впаде нижче за цільовий рівень у 2% до середини 2024 року.

Центральні банки у всьому світі збільшили вартість запозичень, щоб знизити інфляцію. Європейський центральний банк нещодавно підвищив свою основну процентну ставку на 0,5 процентних пункти, а Федеральна резервна система США швидко підвищила ставки до діапазону від 2,25 до 2,5%.

Більшість економістів підтримують такі зусилля щодо зниження інфляції, але все частіше звучать заклики до стриманості, оскільки економіка рухається до рецесії, а рівень безробіття зростає, що знижує ділові та споживчі витрати без необхідності подальшого підвищення процентних ставок.

Мартін Бек, головний економічний радник EY Item Club, сказав, що центральний банк побоюється широкого поширення підвищення заробітної плати, що обрушує інфляцію, додавши: «Думка про те, що базовий інфляційний тиск зростає, ґрунтується на обмежених підставах». Благодійні організації закликали уряд надати додаткові субсидії домогосподарствам з низькими доходами після того, як дедалі більше їхня кількість звернулася до дорогих кредитів. Stepchange заявила, що збільшення вартості запозичень, яке збільшує іпотечні та орендні платежі, «підсилить тиск на домогосподарства, які намагаються не відставати від своїх рахунків та уникнути проблемної боргової ситуації».

Тіньовий канцлер Рейчел Рівз заявила, що уряд «утратив контроль над економікою, при цьому стрімке зростання інфляції продовжиться, а ставки за іпотечними кредитами та позиками продовжують зростати».

Велика Британія. Financial Times


Видання також повідомляє, що Британії загрожує затяжна рецесія з найсильнішим зниженням рівня життя за більш як 60 років після того, як Банк підвищив процентні ставки. У ньому йдеться, що економічний спад триватиме 15 місяців, а інфляція має досягти 13%, і йдеться, що перспективи гірші, ніж для США та ЄС. Тому що домогосподарства більш схильні до ризику підвищення цін на енергоносії, ніж у США, і менш захищені державними заходами, ніж у єврозоні.

Велика Британія. The Times


ВЕЛИКОБРИТАНІЯ СПОВЗАЄ В КРИЗУ

Країна зіткнулася з "найгіршим зниженням рівня життя за більш ніж 60 років". Редактор видання з економічних питань пише, що Банк Англії «опублікував набір катастрофічних прогнозів, в які рік тому було б важко повірити». 

"Звикайте до похмурої нової реальності" – порада від газети, оскільки до кінця року економіка скоротиться на 2,1%. 

Велика Британія. Daily Telegraph


Газета пише, що рецесія викличе "рекордне падіння доходів", викликане зростанням цін на енергоносії. Видання цитує керуючого Банку Англії Ендрю Бейлі, який сказав, що сім'ї зіштовхнуться з «дуже великим» шоком, оскільки відсоткові ставки було підвищено до 1,75% найвищого рівня з 2008 року. У статті наголошується, що після 12 років правління консерваторів економічні показники партії не вражають.

Велика Британія. “і”


Видання “i” публікує яскраву графіку, що показує зростання темпів інфляції. У газеті йдеться, що один із провідних економістів назвав цей день «найгіршим днем ​​для британської економіки в моєму житті».

УКРАЇНСЬКИЙ ГАМБІТ (стаття) 

Гросмейстер кидає виклик росіянину, який править шаховим світом

В уяві публіки та в коридорах влади шахи – російське заняття.

У повоєнний час чемпіонат світу проводився радянськими чи російськими гросмейстерами майже 75% часу. І після розпаду СРСР Росії вдалося зберегти свій політичний вплив, обіймаючи пост президента ФІДЕ з 1995 року.

Але коли Аркадій Дворкович, колишній віце-прем'єр Росії та цар країни на ЧС-2018, оголосив, що планує балотуватися на другий термін у 2022 році, незважаючи на вторгнення Кремля в Україну, один українець вирішив, що настав час встати.

«Коли я побачив, що Дворкович намагається переобратися, незважаючи на все, що сталося, я не міг у це повірити, — сказав мені телефоном із Ченнаї, Індія, претендент на президентських виборах у ФІДЕ Андрій Баришполець, який зараз агітує в кулуарах шахової олімпіади. - Але хорошої та життєздатної альтернативи не було, тож я вирішив запропонувати вибір».

31-річний киянин, який працює в PWC у Лос-Анджелесі, сам є гросмейстером, але він не був помітною фігурою у спортивному світі шахової політики до того, як вийшов з ладу, щоб кинути виклик домінуванню Росії.

«Розчаровує, що Дворковича було обрано 2018 року, але після повномасштабної російської агресії його не можна вважати відповідною кандидатурою», - сказав Баришполець.

Шахи впоралися з війною своєрідним чином. Сам Дворкович зіткнувся з негативною реакцією в Росії за те, що сказав, що «подумки з українськими мирними жителями». 

Сергій Карякін, колишній претендент на першість світу, був дискваліфікований на шість місяців за висловлення дуже провоєнних настроїв (заборона скоро закінчиться, що «немає сенсу», — каже Баришполець, бо «нічого не змінилося».)

Іншим росіянам було дозволено продовжувати змагатися під нейтральним прапором, включаючи Яна Непомнящего, претендента 2021 року, який знову боротиметься за титул у 2023 році. Деякі гравці втекли, деякі мовчали, а деякі критикували війну будь-якими можливими способами.

Одним з основних побоювань багатьох представників шахового світу за межами Росії є те, що Дворкович може бути підданий санкціям, враховуючи його тісні зв'язки з Кремлем, або, як мінімум, що великі компанії за межами Росії побоюватимуться партнерства з глобальною організацією, яку очолює колишній член адміністрації Путіна.

Шахи переживають кінець пандемічного буму, розпочатого поколінням, у якого більше вільного часу для гри, та посиленого Ферзєвим гамбітом на Netflix. Але саме російські компанії, такі як постачальник атомної енергії "Росатом", виробник добрив "ФосАгро" та авіакомпанія "Аерофлот" - всі вони тісно пов'язані з Кремлем - чиї логотипи стали звичними на великих турнірах.

Це був старт з місця, але у Баришпольця була несподівана секретна зброя. Його напарником є ​​Петер Хайне Нільсен, відомий данський критик ФІДЕ, а також найуспішніший шаховий тренер усіх часів. Його нинішній роботодавець — єдина в шаховому світі людина, більш впливова за президента ФІДЕ: п'ятиразовий чемпіон Магнус Карлсен.

Перебуваючи на межі пропуску терміну висування кандидатур, квазі-надлюдина-норвежець, що штовхає пішака, використав свої 669 000 передплатників у Твіттері (порівняно з сотнями у Баришпольця), щоб запитати: «Шахові федерації Америки! Чи може хтось із вас заявити про свою підтримку заявки Баришполець/Нільсен, щоб [Нільсен] міг натомість зосередитися на підготовці?»

Це спрацювало, хоча Карлсен, який відмовився від свого наступного захисту титулу, але залишається активним гравцем, не приєднався до кампанії інакше, сказав пан Баришполець.

Насправді битва українця була значною мірою самотньою. Дворкович використовує потужність глобальної організації ФІДЕ, і на попередніх виборах з'ясувалося, що Кремль навіть тиснув на уряд Ізраїлю, щоб заручитися підтримкою.

Але пан Баришполець навіть не заручився підтримкою президента Шахової федерації України, коли висунув свою кандидатуру. Він також не дуже добре пов'язаний із Володимиром Зеленським чи іншими видними діячами в його рідній країні. «У мене не було прямого контакту з урядом або людьми, які мають політичну владу, - сказав він, - хоча, звичайно, я даю багато інтерв'ю в Україні».

За його власним визнанням, він «не шаховий політик» — він просто представник шахового світу, який не бачив кандидата, який би поділяв його розчарування незмінним лідерством Дворковича та його бажанням привнести нову відкритість у гру.

«Шахи мали імідж виключно радянського виду спорту, але шахи процвітають у багатьох країнах: Китаї, Індії, Ірані, США, багатьох країнах Європи, - сказав він. - Це вже стало глобальною грою, але ФІДЕ все ще застрягла під впливом Росії».

«Це порочне коло. Якщо у нас керують російські політики, тоді буде важче змінити ФІДЕ, щоб зробити її більш відкритою. Я хочу виграти, щоб відкрити посади для людей з Африки та Південної Америки, де б не були найкращі люди».

Шансів у Баришпольця та його колег-претендентів Іналбека Черіпова та Бачара Куатлі небагато.  

Аркадій Дворкович популярний у деяких колах, особливо за межами альтернативних шахових метрополій у Європі та США, а його напарник, колишній чемпіон світу Вішванатан Ананд, приваблює його в країнах, які дивляться на величезну шахову сцену Індії, яка швидко розвивається.

Але Баришполець, який запустив веб-сайт із повним набором запропонованих порадників спробує. «Люди почали не вірити, що можна виграти вибори проти російської гегемонії, - сказав він. - Світ шахів застряг у поганій звичці».

Це має змінитися, рано чи пізно.

Франція. Libération

Інтерв'ю міністра закордонних справ Франції Кетрін Колонна, яка вже двічі, у травні та червні, побувала в Києві. Вона вважає, що Росія веде «всеосяжну та гібридну» війну, яка спрямована не лише проти України, а й кидає «виклик стабільності у світі та міжнародному порядку».


ЄВРОПА - НЕ ЄДИНА МЕТА РОСІЙСЬКОГО ІМПЕРІАЛІЗМУ

Інтерв’ю з Кетрін Колона, міністром закордонних справ Франції

Україна, Тайвань, Африка… Міністр закордонних справ аналізує для Libération основні кризи, які стрясають планету.

У своєму першому інтерв'ю національній щоденній газеті міністр закордонних справ Кетрін Колонна вважає, що Росія веде «всеосяжну та гібридну» війну, яка спрямована не лише проти України, а й кидає «виклик стабільності у світі та міжнародному порядку».

30 травня Катерина Колона зійшла з поїзда на центральному вокзалі Києва. Цей символічний жест — перший візит члена французького уряду в Україну після вторгнення Росії 24 лютого — ознаменував її перші кроки на чолі французької дипломатії. У середині червня цей досвідчений дипломат із довгою кар'єрою (серед іншого, посол у Лондоні, Римі, міністр-делегат у європейських справах та дев'ять років прес-секретар Єлисейського палацу під головуванням Ширака) повернулася до української столиці разом із Еммануелем Макроном.

Вона також нещодавно супроводжувала главу держави у його поїздці Африкою, де, на її думку, Росія використовує дезінформацію, зброю голоду та зброю енергії, щоб поставити під сумнів «жорстокий, невиправданий і в іншому цинічний» набір фундаментальних принципів, що лежать в основі міжнародного порядку.

Для неї підтримка Францією України та відданість Франції африканському континенту мають довгостроковий характер і спрямовані на те, щоб завадити Росії відновити «імперську владу наймерзеннішими засобами».

- Цього тижня Тайвань відвідала речник Палати представників США Ненсі Пелосі. Китай лютує. Яка позиція Франції?

- Позиція Франції стосовно Китаю не змінилася з того часу, як вона визнала Китайську Народну Республіку в 1964 році, і тому Франція дотримується своєї політики одного Китаю. Візит президента чи спікера Палати представників Сполучених Штатів не є безпрецедентним. У будь-якому разі візит пані Пелосі не повинен використовуватися Китаєм як привід для ескалації заходів, здатних посилити напруженість.

- До 24 лютого ідея російського вторгнення в Україну багатьом здавалася малоймовірною. Це відбулося. Чи може Китай піддатися спокусі наслідувати Кремль і вторгнутися на Тайвань?

- Йому (Китаю) було б дуже необачно це робити, і мені не здається, що це не його спокуса зараз.

Ми надсилаємо всі повідомлення про умиротворення та поміркованість, і я мала можливість детально поговорити з моїм колегою - міністром закордонних справ Китаю, коли ми були в Індонезії на G20. Ця тема обговорювалася з багатьма, і я, як і всі наші партнери, закликала до максимальної стриманості та важливості діалогу між Китаєм і Тайванем. Статус-кво не можна порушувати та кидати виклик односторонніми заходами. Ми розраховуємо, що Китай і надалі характеризуватиме свою зовнішню політику, домагаючись дотримання правил і прихильності до стабільності, що є однією з відмітних ознак його зовнішньої політики.

- Еммануель Макрон поговорив у понеділок зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським. У середині червня президент Франції нарешті відвідав Київ. Однак у пропорційному відношенні з погляду допомоги, особливо військової, Франція трохи відстає від інших, таких як Сполучені Штати, а також від Сполученого Королівства, Німеччини, Польщі чи навіть Європи.

- Це неправильно. Ми не оприлюднюємо все, що ми робимо і вносимо військовий внесок, обладнання чи навчання. Це свідомий вибір. Не обов'язково надавати цю інформацію всім, ми залишаємо її за українцями та нашими партнерами. Франція разом з усіма європейцями та своїми союзниками зробила рішучий вибір допомогти Україні захистити свій суверенітет, свою незалежність, свою цілісність, бо вона бореться за цінності, які ми поділяємо. 

Тому що на неї напала країна, Росія, яка обрала особливо жахливу війну, що ведеться без дотримання міжнародного гуманітарного права та відзначена військовими злочинами та звірствами. Ми вирішили підтримати Україну, бо на карту поставлено не лише долю українського народу чи стабільність на європейському континенті. Це жорстоке, необґрунтоване і, більш того, цинічне знущання Росією над всіма фундаментальними принципами, що лежать в основі міжнародного порядку, що базується на дотриманні верховенства права. Неприйнятно і немислимо, щоб держава відступала від своїх міжнародних зобов'язань та дотримання основних принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй.

Тому що, якби ми визнали це, це був би загальний безлад у світі. Те, що ми захищаємо, захищаючи та допомагаючи Україні, — це наша власна безпека.

Що стосується підтримки, яку ми надаємо, яка є не лише військовою та дипломатичною, а й політичною, економічною та фінансовою, Франція відіграє свою повну роль. Ми вже виділяємо 2 мільярди євро на економічну, гуманітарну допомогу та допомогу у відновленні. Ця допомога доповнює зусилля Європейського Союзу 9 мільярдів євро. Все це доповнює європейські зусилля на воєнному рівні. І ми щойно збільшили за рішенням Європейської ради із закордонних справ, тобто на рівні міністрів новий транш у розмірі 500 мільйонів євро. Допомога, що надається, також має гуманітарний характер, з прийомом на території європейських країн мільйонів біженців, які користуються так званим правом на тимчасовий захист, певним рядом прав, насамперед права на роботу або права дітей на здобуття освіти. Близько 19 тисяч українських дітей відвідують школи у Франції.

- Як щодо розслідування військових злочинів?

- Наша підтримка також полягає у боротьбі з безкарністю, з направленням спеціалізованих груп для документування того, що ми можемо вважати воєнними злочинами. Ви маєте називати речі своїми іменами. Це також включає нещодавню пожертву лабораторії ДНК, яка допоможе ідентифікувати жертв, та співпрацю, яку ми ведемо з Міжнародним кримінальним судом, у тому числі й фінансування. Є і санкції. Попри те, у чому вас намагаються переконати ті, хто підтримує Росію, наприклад, пані Ле Пен, яка, схоже, має особливу симпатію до режиму Володимира Путіна і стверджує, що санкції не будуть ефективними, вони мають ефект. Вони сильно впливають на російську економіку і матимуть все більший вплив, оскільки зниження нашої залежності від російських вуглеводнів і, можливо, газу значно ускладнить продовження військових дій Росії.

Ми залишаємо за собою можливість посилити цю політику санкцій. Зрештою, допомога Україні військовою технікою стосується не лише артилерійських знарядь, а й постачання засобів захисту, боєприпасів чи бронетехніки, що дозволяють піхоті просуватися вперед, перебуваючи під прикриттям ближче до російських позицій. Ми робимо це через діалог з українською владою, відгукуючись на їхнє прохання, у координації з нашими партнерами та союзниками, щоб колективно ми були максимально ефективні.

- Після кількох напружених обмінів думками, особливо навколо зауважень президента Макрона, який говорив про те, щоб не «принижувати» Росію, слова, які дуже погано сприйняли в Україні, чи можна говорити про потепління стосунків чи розсіювання непорозуміння?

- Ключовим моментом став візит Президента до Києва у супроводі канцлера Німеччини Олафа Шольца, прем'єр-міністра Італії Маріо Драгі та президента Румунії Клауса Йоханіса. Це дозволило незадовго до укладання Єврокомісії за заявками на членство, поданими Україною, Молдовою та Грузією, продемонструвати підтримку трьох країн-засновників Європейського Союзу та великого географічного сусіда, визнання та, отже, легітимність української та молдавської заявки на статус кандидата.

Цей крок мав історичне значення, оскільки за ним було одностайне визнання Двадцятьма родинами цього статусу. Також було продовження та активізація французьких зусиль щодо доставки матеріалів, що задовольнило українців. Під час останньої розмови між Президентом Республіки та Президентом України останній привітав допомогу, яку ми надаємо. Чи маємо ми продовжувати? Безперечно, тому що це довгострокова боротьба. Президент часто наполягає на тому, що ми маємо продовжувати надавати підтримку у всіх її аспектах, у тому числі й у військовій. Ми повинні будемо не тільки допомогти українцям утриматися і, по можливості, збалансувати військовий баланс сил з Росією, але й самі повинні утриматися і знати, що в довгостроковій перспективі нам доведеться докласти зусиль і що ми робитимемо, бо на карту поставлено нашу безпеку.

- Отже, було зрушення. Що змінилося?

- Лінія Франції завжди була ясною. Це робиться для того, щоб перешкодити Росії досягти своєї мети. Вона веде гібридну війну, яка націлена не лише на Україну, а спрямована на підрив стабільності у світі та міжнародного порядку.

Протистояння, яке поширюється на африканський континент і в якому Росія використовує як зброю не тільки те, що вона робить в Україні у воєнному відношенні, а й дезінформацію, зброю голоду та зброю енергії у стратегічних цілях, що виходять далеко за межі України. Ми повинні ясно дати зрозуміти всім тим у світі, у кого може виникнути спокуса подумати, що ця війна стосується лише європейців, що вони також є мішенню російського імперіалізму. 

Я цитую слова президента Макрона, який добре це сказав: «Ми бачимо спроби відновити імперську владу наймерзеннішими засобами, зловживаннями, зґвалтуваннями, військовими злочинами, безперечно, злочинами проти людства, депортаціями, тортурами, масовими вбивствами. Ми повинні сприяти тому, щоб наші партнери за межами європейської території більше враховували той факт, що вони є мішенню, що ми не повинні плутати жертву з катом». 

У цьому питанні президент не міг бути зрозумілішим під час свого недавнього африканського турне.

- Президент Макрон досі вважає, що нам слід продовжувати переговори з Володимиром Путіним?

- Чи варто продовжувати розмову з Росією та її президентом? Так.

Не лише Франції, але так, однозначно. Тому що нам доведеться готувати продовження. Сьогодні є час для зіткнення зброї. Але ми маємо продовжувати добиватися початку діалогу. І тому є умови. Для розмови потрібні двоє. Таким чином, на даний момент не дотримані умови для політичної фази, яка слідує за цією військовою фазою, до цього ще далеко. 

Тим не менш, ми не тільки маємо сподіватися на зміну балансу сил, з одного боку, на вплив санкцій, а з іншого боку, на усвідомлення, можливо, Володимиром Путіним чи його оточенням, що Росія зробила стратегічну помилку та зайшла в глухий кут. 

Ми бачимо, що його партнери дедалі менше розуміють його вибір.

- Які партнери?

- Найближчі географічно, і торгові партнери Росії. На весь світ впливає російська політика: зростання цін на енергоносії, зростання цін на продукти, за це відповідає лише Росія, різко скоротивши цей експорт та змусивши Україну скоротити свій. Це Росія встановила хлібну блокаду і сьогодні пишається тим, що шукає рішення у позі пожежника-палія. Насамперед це стосується Африки та Близького Сходу. Ставлення Китаю до вимог Росії залишається вкрай обережним. Багато країн вагаються, але мало хто підтримує Росію.

- Повернімося до Африки, де Франція тісниться, зокрема, Росією. Шляхом дезінформації вагнерівське ополчення та ін. Президент Макрон зробив кілька досить різких заяв із цього приводу під час свого нещодавнього візиту до Камеруну. Але окрім слів, що ще?

- Є стратегія розроблена президентом Республіки після його великої мови в Уагадугу у 2017 році. Знаючи все, що пов'язує нас із Африкою. Грунтуючись на цьому спостереженні, політика, що проводиться в даний час, полягає у встановленні зв'язків і розвитку відносин на додаток до відносин між державами та урядами. Шляхом подальшої мобілізації життєвих сил. Роблячи ставку, зокрема, на майбутнє, молодь, культуру, нову наполегливість, яку ми приділяємо конкретним проектам, які краще зрозумілі африканським громадянам, тому що вони помітніші, шляхом мобілізації діаспор, шляхом створення нових партнерських відносин у всіх секторах, шляхом заохочення інвестицій у цифровій сфері, у культурних та креативних індустріях, у спорті. А також робота над пам'яттю та історією. Цей підхід не новий, це було баченням президента від початку його першого мандата.

Але новий елемент, якого не було у 2017 році, – це проникнення Росії на Африканський континент. Цей чинник і взагалі російська агресивність у багатьох африканських країнах, окрім Малі, вимагає від нас додавання нового виміру до політики нового партнерства та відновлення відносин Африка-Франція. Про це говорив Президент під час своєї нещодавньої подорожі.

Ми зіткнулися з маніпуляцією інформації, цією брехнею, яка може мати вплив на громадську думку та яка таємно фінансується, як відомо, Росією. Нам потрібно бути активнішими, у тому числі з міністерською та міжвідомчою організацією, яка заснована про стратегію, яку я обговорюю з прем'єр-міністром і яку, сподіваюся, зможу швидко реалізувати.

- Західна Африка пережила серію недавніх переворотів: у Буркіна-Фасо, двічі у Малі, у Гвінеї-Бісау, у Чаді. Там росли антифранцузькі настрої. Ви стурбовані?

- Кожна із описаних вами ситуацій індивідуальна. Але важливо відзначити, що ми маємо реорганізувати нашу систему, яка існувала в Малі, спираючись на інших та по-іншому, як ми це зробили в Нігерії під командуванням нігерійських збройних сил. Коли ми втручаємося на їхньому боці та на їхнє прохання, щоб боротися з терористичними групами та скрізь, поважаючи повний суверенітет заінтересованих країн. У той час, коли ми проводимо реорганізацію цього механізму. 

Нещодавній тур президента Республіки показав, що ми не відмовляємось від африканського континенту, що ми інвестуємо у довгостроковій перспективі, відповідно до очікувань наших африканських партнерів і що ми прагнемо реагувати краще, ніж раніше.

- З Малі відносини остаточно зіпсовані?

- Політичні відносини ускладнилися після подвійного перевороту! Другий переворот призвів до того, що хунта пішла сама на себе. Її виживання та безпека повністю залежать від російських найманців. 

Найманці Вагнера не надихаються добрими намірами, про що свідчать зловживання і характерна для них неефективність у боротьбі зі збройними терористичними групами. Це дистанціювання, яке відбулося між Малі та Францією, викликає жаль і не є нашою помилкою. Тим не менш, слід підкреслити, що в контексті операцій з реструктуризації системи Бархане, які ведуться, суворо військовий аспект роз'єднання, крок за кроком у співпраці з малійцями, був доречним, і я сподіваюся, що він залишиться так до кінця цього етапу, який має бути завершено до кінця літа. 

З іншого боку, на політичному рівні Президент висловився: розбіжності приймаються, і наше попередження про залежність, у яку військова хунта поставила себе стосовно Росії та російських найманців, вочевидь залишається чимось, що має бути підкресленим.

- Наш співробітник Олів'є Дюбуа був заручником Джніма в Малі протягом року та чотирьох місяців. У вас є новини?

- Я хочу вам сказати: не сумнівайтеся, ми докладаємо всіх зусиль, щоб домогтися звільнення Олів'є Дюбуа після його викрадення. Нехай ніхто не сумнівається. 

Насамперед, коли йдеться про викрадення людей чи захоплення заручників, ми знаємо, що ці зусилля можуть зайняти деякий час, перш ніж вони принесуть результати. І, перш за все, ми знаємо з досвіду, що обачність вкрай необхідна для успіху цих зусиль. Будь-яке порушення розсуду ставить під загрозу і ускладнює роботу, що виконується. Я хотіла би додати, що набережна Орсе через свій кризовий центр перебуває у постійному контакті із сім'єю Олів'є Дюбуа, його батьками, сестрами, його супутницею. 

Я попросила свого директора кабінету прийняти сім'ю. Пропозиція була зроблена ним цього тижня.

- А як щодо чотирьох французів, ув'язнених в Ірані?

- Президент Республіки підкреслив під час нещодавньої телефонної розмови з президентом Раїссі неприйнятний характер становища чотирьох французів [Бенджаміна Брієра, Фаріби Адельха, Сесіль Колер та Жака Парі, примітка редактора], які наразі перебувають в ув'язненні до Ірану без будь-яких підстав та закликати до їхнього негайного звільнення.

Щорічна конференція послів пройде 1 та 2 вересня, важливий момент для ваших послуг. Це відбудеться після рідкісного страйку дипломатів, які виступають проти реформи набережної та скасування дипломатичного корпусу, і в той час як бюджет вашого міністерства, хоч би яким царственим він був, розтанув (близько 18% за 12 років).

Було видано указ, потім укази, проведено реформу, у тому числі указом від 16 квітня, який захищає гарантії працівників. Щодо конференції послів, то це важливий момент для визначення темпу зовнішньої політики Франції через дорожню карту, викладену президентом Республіки в його урочистій промові під час відкриття.

Це також перша конференція з 2019 року, оскільки пандемія не дозволяла провести її протягом останніх двох років.

Буде можливість поговорити про організацію міністерства, роль нашої дипломатії у світі, в повному вихорі подій. Ми зможемо розповісти про пріоритетні місії, цілі, які ми ставимо перед собою, і, звичайно ж, про засоби, що виділяються на ці місії. Набережна Орсе завжди була поруч, коли траплялися кризи. Набережна – дипломатичний інструмент, озброєне крило президента.

Нідерланди. Trouw

У Нідерландах - криза прийому українських біженців. Місця прийому заповнюються. Якщо війна в Україні триватиме довго, муніципалітети не зможуть продовжувати гарантувати прийом українських біженців.


ОДНА РАКЕТА І ВСЕ ЗУПИНЯЄТЬСЯ (фотоінформація)

Зернова угода не знімає занепокоєння голландського фермера в Україні.

ЛІЖКА ДЛЯ УКРАЇНЦІВ ЗАКІНЧУЮТЬСЯ, ПОПЕРЕДЖАЮТЬ МУНІЦИПАЛИ (стаття)

Криза прийому. Місця прийому біженців з України потихеньку, але заповнюються. У найближчі місяці ще буде важче, попереджає Рада безпеки.

Якщо війна в Україні триватиме довго, муніципалітети не зможуть продовжувати гарантувати прийом біженців із цієї країни. "Якщо приплив продовжиться, це буде жахливо", - попереджає Х'юберт Брюлс, голова Ради Безпеки.

25 регіонів безпеки, які разом утворюють Раду безпеки, посилено працюють над обіцяними 75 тисячами місць для українських біженців. Нині їх майже 60 тисяч, і заповнюваність наближається до 100%. 

«Це фантастичне досягнення та величезна робота, - наголошує Брюлс. - Ви повинні розуміти, що не всі з цих 60 тисяч місць доступні постійно. Термін дії деяких контрактів скоро закінчується, тому для цього потрібно буде знайти нові місця.

Більше того, що довше триває війна, то незрозуміліше стає, чи приватні особи й далі прийматимуть українців. Зареєстровано понад 10 тисяч біженців у Нідерландах, але вони не живуть зараз у муніципальному притулку. Є шанс, що деяким із них все ж таки доведеться зайти до них у найближчі місяці.

Ніхто не знає, скільки триватиме війна в Україні. Чи достатньо 75 тисяч місць, і як довго ми повинні тримати це, на даний момент неясно. Ми дуже стурбовані цим». Якщо восени з'ясується, що кількість біженців перевищить 75 тисяч осіб, Брюлс не вважає, що муніципалітети зможуть організовувати більше місць. "Мені це не здається реалістичним".

Ці притулки вже лягають величезним тягарем на муніципалітети. З початком війни багато пішло краще і ефективніше, держава надала фінансову підтримку. «Муніципалітети не були створені для прийому біженців, – каже Брюлс. - Фактично ми виконуємо державне завдання».

За словами Брюлса, Центральна агенція з прийому осіб, які шукають притулку (СОА), має згодом також взяти на себе прийом біженців з України. «Ця організація має бути посилена, потенціал має бути упорядкований якнайшвидше. Але я не бачу, щоб це сталося найближчим часом. Проте це найкраще рішення на довгострокову перспективу. Інакше ви кажете: муніципалітети, у вас є завдання у цьому, доки триває війна. Такого, звісно, ​​бути не може».

СОА бореться з величезною нестачею приймальних. У результаті муніципалітети тепер також мають організовувати тимчасовий притулок для прохачів притулку. Три тижні тому Брюлс попередив, що муніципалітети не можуть гарантувати, що це буде можливо після 1 жовтня.

Довгострокового плану для біженців з України поки що немає. У будь-якому випадку вони можуть залишатися в Нідерландах до березня 2023 року відповідно до особливої ​​європейської угоди. Це також є причиною того, що вони не приймаються CОА. Що буде в березні, невідомо. Європейська схема може бути продовжена двічі на один рік.

«Ми враховуємо, що деякий час ще будемо зайняті прийомом українців, - каже Брюльс, а на запитання, чи можливо це, відповідає: - У житті все можливо. Але це відбувається за рахунок інших речей. Якщо працівник, який зазвичай має справу з паспортами, має справу з біженцями, людям доводиться ще деякий час чекати на свої паспорти».

* COA є скороченням від Centraal Orgaan opvang asielzoekers, англійською мовою: Центральне агентство з прийому шукачів притулку. З 1994 року відповідає за прийом, підтримку та супровід шукачів притулку в Нідерландах.

Німеччина. Der Tagesspiegel

Через ставлення екс-канцлера Німеччини Герхарда Шредера до війни в Україні та його близькість до президента Росії Путіна в СДПН ведуться процедури щодо виключення Шредера з партії.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ НАЗВАВ ПОВЕДІНКУ ШРЕДЕРА «ОГИДНОЮ»

Президент України Володимир Зеленський різко розкритикував екс-канцлера Герхарда Шредера. «Просто огидно, коли колишні керівники великих держав з європейськими цінностями працюють на Росію, яка воює проти цих цінностей», – сказав Зеленський у відеозверненні. Росія залучає «різних емісарів з тезами про те, що держава-терорист хоче переговорів». Якби Росія справді хотіла припинення війни, «вона б не направила підкріплення на південь України і не вчиняла б масових вбивств на українській території», – додав Президент України. 

Шредер, який минулого тижня перебував у Москві, сказав Stern і RTL, що Кремль прагне до вирішення шляхом переговорів. Він також висловився за використання газопроводу "Північний потік-2". Через його ставлення до війни в Україні та близькість до президента Росії Володимира Путіна в СДПН ведуться процедури щодо виключення Шредера з партії.

КИТАЙ ЗАПУСКАЄ РАКЕТИ БІЛЯ ТАЙВАНЮ (стаття)

Швейцарія. Blick


ГОТУЙТЕ ЗАМІСТЬ ТОГО, ЩОБ СКАРЖИТИСЯ

Безробітні українки відкрили кейтерингову компанію

Підпис на фото: 
Тетяна Докторова (46) та Оксана Сможенкова (45) відкрили свій бізнес.

Ізраїль. Haaretz


В УКРАЇНСЬКОМУ ДОНБАСІ ЄВРЕЇВ УЖЕ НЕМАЄ, АЛЕ СПОГАДИ ЗАЛИШИЛИСЯ

Через кілька днів після того, як президент Володимир Зеленський оголосив, що його уряд розпорядився про обов’язкову евакуацію людей у ​​східній частині Донецької області, де точаться запеклі бої з Росією, єврейські лідери в Україні кажуть, що євреїв майже не залишилося. Евакуювалися після восьми років війни в регіоні.

У вечірньому телевізійному зверненні в суботу Зеленський також сказав, що сотні тисяч людей, які все ще перебувають у зонах бойових дій у великому регіоні Донбасу, який включає Донецьку та сусідню Луганську області, мають залишити регіони, щоб там було «менше людей, яких російська армія встигне вбити».

Проте, «наскільки мені відомо, більшість євреїв виїхали ще раніше, - сказав у середу Haaretz операційний директор Об’єднаної єврейської громади Віталій Камозін. - Ми не займаємося питаннями евакуації. Можу лише сказати, що в Сєвєродонецьку та Лисичанську щонайменше 10 людей [не] [вийшли] на зв’язок [і] ми не знаємо, де вони і чи встигли виїхати».

Можливо, одна чи дві сім’ї залишилися в таких східних містах, як Сєвєродонецьк, Лисичанськ і Рубіжне, погодився рабин Шалом Гопін, ізраїльський рабин, який був переміщений разом із більшістю своїх парафіян зі східного міста Луганськ у 2014 році.

Туреччина. Daily Sabah

Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що в результаті війни Україна стикається із загостренням надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров'я.


КРИЗА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ВИРУЄ В УКРАЇНІ НА ТЛІ ВІЙНИ: ВООЗ (стаття)

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила, що війна з Росією триває, і Україна стикається із загостренням надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров'я, психологічним вигорянням співробітників, збільшенням кількості виїздів та наближенням зими. Все це викликають стурбованість агентства.

За даними трекера ВООЗ, у країні сталося 434 напади на медичні установи із 615 таких атак, зареєстрованих цього року у всьому світі. Координатор ВООЗ з надзвичайних ситуацій в Україні Хізер Паповіц заявила, що медичні бригади у багатьох районах звикли працювати під обстрілом за вікном.

"У якомусь сенсі це випадає з новин... але це надзвичайна ситуація в галузі охорони здоров'я", - сказав Паповіц агентству Reuters.

Росія заперечує, що націлюється на мирних жителів, але багато українських міст зруйновано, тисячі вбито. Україна та її західні союзники звинувачують російські війська у військових злочинах. Паповіц, який відвідав Україну минулого тижня, сказав, що ВООЗ найбільше стурбована областями, недоступними для її команд через бойові дії чи російську окупацію, включаючи східний регіон Донбасу та Херсон на півдні.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявила в середу, що конфлікт з Росією триває, Україна зіткнулася з загостренням надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров'я, що у поєднанні з персоналом, що вигорів, збільшенням числа рейдів і наближенням зими викликає занепокоєння агентства.

"Отримання доступу - найбільша проблема, це те, що не дає нам спати ночами", - сказав Паповіц, пославшись на проблеми з доставкою ліків у ці райони для людей з хронічними захворюваннями або лікуванням фізичних та психічних травм.

Контроль захворювань також є важливим фактором. В Україні низьке охоплення вакцинацією проти кору та спалах поліомієліту, і є побоювання щодо ризику холери. За словами Паповиця, спалахів холери поки що не підтверджено.

ВООЗ також працює разом із національними системами охорони здоров'я для підтримки здоров'я біженців у сусідніх країнах. Понад 6 мільйонів людей втекли від бойових дій в Україні, і така сама кількість переміщена всередині країни.

Паповіц сказав, що існують бар'єри у всьому, від мови до доступності для біженців доступу до медичного обслуговування, над усуненням яких ВООЗ працює з національними урядами.

КРЕМЛЬ СТВЕРДЖУЄ, ЩО ЗЕРНОВА УГОДА НЕ «ОДНОРАЗОВА», ТУРЕЧЧИНА ТАКОЖ ЗАКЛИКАЄ ДО СТІЙКОСТІ (стаття)

Угода за посередництва турецької ​​сторони щодо розблокування українського експорту зерна з Чорного моря не є «одноразовим механізмом», заявив учора Кремль, висловивши сподівання, що угода продовжить працювати ефективно.

Анкара окремо закликала угоду бути «стійкою», яка, за її словами, могла б стати основою для «всеосяжного припинення вогню» для припинення майже шестимісячної війни в Україні. Перше судно з вкрай необхідним Україні зерном після початку вторгнення Росії пройшло через Босфор у середу на шляху до Лівану після того, як воно пройшло перевірку поблизу Стамбула.

Судно Razoni вийшло з Одеси на Чорному морі вранці в понеділок, перевозячи 26 527 тонн кукурудзи в ліванський порт Тріполі.

Це сталося після укладеної за посередництва ООН і Туреччини угоди про експорт зерна та добрив між Москвою та Києвом 22 липня – рідкісний дипломатичний прорив у тривалій війні на виснаження.

Сторони пообіцяли створити безпечні чорноморські судноплавні коридори для експорту української сільськогосподарської продукції, оскільки війна Росії проти її сусіда триває.

«Це не одноразовий механізм, а механізм, який покликаний забезпечити експорт зерна, яке накопичилося в цих портах, - заявив вчора журналістам прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков. - Тому ми сподіваємося, що цей механізм працюватиме так само ефективно».

Угода, яка дозволяє транспортувати українське зерно на світові ринки через Туреччину, має продовжуватися кожні 120 днів за згодою сторін.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що зернова угода «має бути стійкою, і всі повинні діяти відповідально та дотримуватися своїх зобов’язань, щоб продовжити цей потік».

«І я маю сказати вам, що ситуація крихка, тому що війна в Україні триває», — сказав Чавушоглу під час спільної прес-конференції зі своїм малайзійським колегою Сайфуддіном Абдуллою в Куала-Лумпурі.

Тим часом очікується, що в п’ятницю турецький балкер прибуде в український чорноморський порт Чорноморськ і стане першим судном, яке прибуде в український порт за час вторгнення Росії, повідомив речник Одеської обласної адміністрації.

«Турецький балкер OSPREYS під прапором Ліберії прямує з протоки Дарданелли в порт Чорноморськ, - написав у Telegram пізно ввечері в середу речник Сергій Братчук. - Це буде перше судно, яке з 24 лютого не заблоковано в наших портах і прямує (забирати) українське експортне зерно», – сказав він. 

Чавушоглу сказав, що угода щодо зерна буде продовжена, якщо не буде заперечень до припинення поточної угоди. У разі продовження, Чавушоглу сказав, що «Росія також зможе експортувати власне зерно та супутню продукцію, а також добрива». Він підкреслив, що ці товари з України та Росії потрібні всьому світу.

Висловивши сподівання, що угода стане «основою для всеосяжного припинення вогню, мирного плану та міцного миру» в регіоні, він також підтвердив постійні зусилля Анкари щодо припинення конфлікту в Україні та зазначив «необхідність підтримки міжнародної спільноти закінчити війну».

ЕРДОГАН ВІДВІДУЄ СОЧІ, ЩОБ ОБГОВОРИТИ З ПУТІНИМ ДВОСТОРОННІ ЗВ'ЯЗКИ ТА ГЛОБАЛЬНІ ПОДІЇ (колонка)

Президент Реджеп Таїп Ердоган і його російський колега Володимир Путін зустрінуться сьогодні в прибережному місті Сочі, щоб обговорити двосторонні зв’язки та міжнародні питання.

Ердоган і Путін зустрінуться особисто вдруге за 17 днів після зустрічі в столиці Ірану Тегерані, де лідери мали тристоронню зустріч зі своїм іранським колегою Ебрагімом Раїсі для сьомого саміту в астанинському форматі для обговорення останніх подій у Сирії, боротьба з терористичними групами, зокрема YPG/PKK та ДАІШ.

Під час зустрічі 19 липня лідери засудили посилення присутності та діяльності терористичних груп та їхніх філій під різними назвами в різних частинах Сирії. Туреччина постійно наголошує на своїй рішучості викорінити в Сирії терористичні організації, включаючи ІДІЛ і РПК, а також її сирійське відділення YPG, які загрожують її безпеці.

Країна також повторює можливість проведення іншої турецької контртерористичної операції через її південний кордон у північній Сирії, після інших операцій за останні роки, доки не будуть вирішені давні побоювання Анкари, проти яких виступали Росія та Іран. Крім Сирії, Ердоган і Путін також обговорять російсько-українську війну, яка триває вже шостий місяць.

Туреччина є однією з найактивніших країн, які працюють над забезпеченням постійного припинення вогню між Україною та Росією. Його делікатно збалансований акт взяти на себе роль посередника, зберігаючи відкритими канали зв’язку з обома воюючими сторонами, дає проблиск надії на дипломатичні зусилля знайти рішення та досягти миру в українській кризі. Завдяки унікальній позиції дружніх стосунків як з Росією, так і з Україною, Туреччина отримала широку похвалу за свій поштовх до припинення війни.

Від початку конфлікту Анкара пропонувала виступити посередником між двома сторонами та провести мирні переговори, підкреслюючи свою підтримку територіальної цілісності та суверенітету України. Хоча Анкара виступає проти міжнародних санкцій, спрямованих на ізоляцію Москви, вона також закрила свої протоки, щоб перешкодити деяким російським суднам пройти через них.

Російська та українська делегації зустрілися для мирних переговорів у Стамбулі 29 березня, коли війна вступила в свій другий місяць, і жертви накопичувалися з обох сторін. 

Туреччина також прийняла міністрів закордонних справ Росії та України в Анталії в березні, а нещодавно провела чотиристоронні зустрічі в Стамбулі між Москвою, Анкарою, Києвом і ООН для вирішення зернової кризи.

ЕКСПОРТ НА ДЮЙМ БЛИЖЧЕ ДО МЕТИ ПІСЛЯ РЕКОРДНОГО ЛИПНЯ (стаття)

УРЯД ТУРЕЧЧИНИ ПЛАНУЄ ПРИДБАТИ У РОСІЇ ЛІТАКИ ДЛЯ ГАСІННЯ ЛІСОВИХ ПОЖЕЖ (стаття)

США. The Wall Street Journal 


Українські війська завдали удару по залізничному мосту на півдні Херсонської області, кажуть українські військові, намагаючись перерізати лінії постачання Москви, готуючись до загрозливого контрнаступу.

США. Arkansas Democrat-Gazette 

Рафаель Гроссі, генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії, попередив, що ситуація на Запорізькій АЕС у місті Енергодар щодня стає все більш небезпечною.


ОБСТРІЛ ПОБЛИЗУ АЕС ВИКЛИКАЄ ЗАНЕПОКОЄННЯ В УКРАЇНІ

У четвер російські війська обстріляли українське місто неподалік від найбільшої атомної електростанції в Європі, посилюючи попередження керівника ядерної енергетики ООН про те, що бої навколо цього майданчика можуть призвести до катастрофічної аварії.

Губернатор Дніпропетровської області сказав, що Росія випустила 60 ракет по Нікополі, через річку Дніпро від Запорізької атомної станції, яка перебуває під наглядом Росії з моменту захоплення московськими військами на початку війни.

У 107-тисячному місті пошкоджено близько 50 житлових будинків, мешканці залишилися без світла, написав у Telegram Валентин Резніченко. 

Рафаель Гроссі, генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії, попередив у вівторок, що ситуація на Запорізькій АЕС у місті Енергодар щодня стає все більш небезпечною.

За його словами, на станції були порушені всі принципи ядерної безпеки. «Те, що поставлено на карту, надзвичайно серйозне, надзвичайно серйозне та небезпечне».

Він висловив стурбованість тим, як експлуатується станція, і небезпекою, яку становлять бойові дії, що ведуться навколо неї. Він згадав обстріли на початку війни, коли вона була захоплена, і постійні випадки, коли Україна і Росія звинувачують одна одну в нападах.

Підпис під фото: 
Члени родини сумують біля гробу українського солдата Сергія Марченка під час поховання в четвер у Покровську в Донецькій області на сході України. 26-річний Марченко загинув 28 липня під час служби в артилерійському підрозділі біля Донецька.

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРОПОНУЄ «ГРОМАДЯНСЬКЕ ПАРТНЕРСТВО» ДЛЯ ОДНОСТАТЕВИХ ПАР ПІД ЧАС ВІЙНИ (стаття) 

Конституція, незмінна в даний час, визначає шлюб лише між чоловіком і жінкою

Президент України Володимир Зеленський назвав «громадянське партнерство» потенційною відповіддю на заклики до легалізації одностатевих шлюбів, крок, який, за його словами, буде неможливим під час війни — хоча вторгнення Росії відновило поштовх до рівності шлюбів.

Понад 28 тисяч людей підписали петицію із закликом до Зеленського легалізувати одностатеві шлюби, стверджуючи, що гей-пари повинні мати такі ж права, як і гетеросексуальні пари. Війна додала додаткову гостроту цим зусиллям, оскільки деякі гомосексуальні пари стурбовані тим, що партнер загиблого солдата не матиме таких самих прав або пільг на побачення, як якщо б вони перебували в гетеросексуальних стосунках.

«У цей час кожен день може бути останнім, - йдеться в петиції. - Нехай люди однієї статі отримають можливість створити сім'ю і мати офіційний документ, який це підтверджує».

Відповідаючи на петицію у вівторок, Зеленський, який представив захист України від Росії як боротьбу за демократію та західні цінності, сказав, що «у сучасному світі рівень демократії в суспільстві вимірюється, серед іншого, державою політика, спрямована на забезпечення рівних прав усіх громадян».

Водночас він зазначив, що Конституція України, яка визначає шлюб «за вільною згодою жінки та чоловіка», не може бути змінена під час війни, що передбачено самою Конституцією. Він запропонував можливість громадянського партнерства, для якого Україна вже «розробила варіанти», оскільки вона позиціонує себе для бажаного вступу до Європейського Союзу, який має сильніший захист прав ЛГБТК. Зеленський сказав, що попросив прем’єр-міністра розібратися в цьому питанні та доповісти йому свої висновки.

Україна, переважно східно-православна країна, мала менш прихильне суспільне ставлення до ЛГБТК-спільноти, ніж інші частини Європи. Відповідно до опитування дослідницького центру Pew у 2019 році, в Іспанії 89% людей заявили, що гомосексуалізм має сприймати суспільство. Ця цифра становила 86% у Франції та Німеччині, але лише 14% в Україні, де 69% сказали, що гомосексуалізм неприйнятний.

Незрозуміло, чи суттєво змінилися ці погляди, але війна створила малоймовірні альянси між ЛГБТ-спільнотою та іншими верствами суспільства, оскільки вторгнення об’єднало українців з усіх верств суспільства. З огляду на те, що весь світ дивиться на Україну та її президента. Коментарі Зеленського також прозвучали на тлі поштовху в деяких країнах до захисту прав ЛГБТК.

У Сполучених Штатах Палата представників прийняла законопроект про легалізацію одностатевих шлюбів, викликаний побоюваннями, що нинішній захист може зникнути, якщо Верховний суд скасує своє знакове рішення 2015 року. Життєздатність законопроекту в Сенаті незрозуміла, оскільки він потребуватиме підтримки республіканців.

У Південній Кореї законодавство, яке б захищало ЛГБТК-людей від дискримінації, зупинилося через консервативну опозицію. У 2015 році в Україні було прийнято закон про захист ЛГБТК-індивідів від дискримінації на робочому місці.

Канада. National Post

Газова турбіна Siemens, призначена для газопроводу «Північний потік-1» у Росії, пройшла технічне обслуговування в Канаді. 


ЗАЯВА УКРАЇНИ ПРО ВІДМІНУ ЗВІЛЬНЕННЯ ТУРБІН

Газова турбіна Siemens, призначена для газопроводу "Північний потік - 1" у Росії, пройшла технічне обслуговування в Канаді. Канада має скасувати виняток, який дозволяв їй повернути турбіну до Росії після того, як цей крок не зміг відновити потік газу до Німеччини, заявив MPS у четвер посол України у Канаді.

«Дозвіл був виданий з великими надіями уряду Канади на допомогу стратегічним партнерам у Європі. Оскільки цей крок явно не дав очікуваного результату, ми попросили вас переглянути це рішення», — заявила посол Юлія Ковальова у четвер у комітеті із закордонних справ Палати громад.

«Дозвіл заявлений як відгукний, і ніхто не хоче, щоб інші п'ять турбін повторили сумну історію з нинішньої».

Рішення ліберального уряду повернути російську турбіну було «дуже важким», і уряд ухвалив його лише після розгляду альтернатив, заявила міністр закордонних справ Мелані Жолі в комітеті раніше того ж дня. Виняток поширюється на шість турбін і діє не більше двох років.

Ковалів сказала, що тепер «більш ніж ясно, що додаткові п'ять турбін ... будуть перетворені Росією на знаряддя приниження». І ми закликаємо вас не траплятися на вудку».

У липні Канада вирішила повернути турбіну, яка знаходилася в Монреалі на ремонті, незважаючи на санкції, запроваджені проти Росії у зв'язку з її вторгненням до України. У той час, як Україна виступала проти повернення, Німеччина підштовхувала Канаду до випуску турбіни. Німеччина залежить від російського газу, а турбіна використовується у газопроводі «Північний потік-1», який забезпечує Німеччину природним газом із Росії.

"Я не можу переоцінити глибину занепокоєння з боку німців, а також з боку Європейського Союзу щодо потенційних наслідків, пов'язаних із фактичною відсутністю у них доступу до природного газу", - заявив міністр природних ресурсів Джонатан Уїлкінсон.

Він сказав: «Ми були в змозі пояснити німцям, французам та італійцям, як вони збираються пережити зиму». Але повернення турбіни не вирішило проблеми. Наразі турбіна застрягла в Німеччині, причому Росія звинувачує у затримці західні санкції, а Німеччина каже, що ніщо не заважає її поверненню. Росія також скоротила газ, що проходить газопроводом «Північний потік-1», до 20 відсотків потужності.

Джолі повторив у четвер, що відправка турбіни «блеф» президента Росії Володимира Путіна. «Оскільки питання обслуговування турбіни знято з обговорення, Путіну більше нема за що ховатися. Коли потік газу сповільнюється, світ тепер точно знає, що це було рішення Путіна і лише його», - сказав Джолі.

Ці заяви підтримала посол Німеччини Сабіна Спарвассер, яка заявила комітету, що «ми не хотіли потрапити в пастку Путіна» після того, як він «вдав вигляду», що провиною всьому відсутність турбін. За її словами, Росія зараз знаходить «дедалі більше приводів, щоб не забирати турбіни».

«Тепер усім ясно, що Росія використовує енергію для тиску на Європу. Це спроба протиставити одного союзника іншому», - сказав Спарвассер.

За її словами, якби турбіну не повернули, це дало б Путіну «сильний аргумент у дезінформаційній війні» про те, що «нестачу газу ми накликали на себе». Вілкінсон сказав, що уряд розглянув альтернативну пропозицію України про маршрут трубопроводу через цю країну, але вирішив, що це неможливо.

Вона сказала, що уряд консультувався з ЄС та Німеччиною та «технічними експертами з Міжнародного енергетичного агентства» і зрештою дійшов висновку, що це «нежиттєздатно» з технічних причин, а також тому, що план залежав би від готовності Росії надати газ для альтернативного газопроводу "Ймовірність того, що Росія зробить це, невелика", - сказав він.

Пізніше у четвер Джолі запропонував парламентському комітету з питань національної безпеки та розвідки вивчити твердження про те, що Канада не прислухалася до попереджень про безпеку місцевого персоналу свого посольства в Україні перед вторгненням Росії.

Цього тижня The Globe and Mail повідомила, що напередодні вторгнення Росії в Україну Управління з міжнародних справ отримало розвіддані Five Eyes, в яких йшлося про те, що українці, які працюють на західні посольства, швидше за все, значаться у списках людей, за якими Москва мала намір вистежити.

Посилаючись на три неназвані дипломатичні джерела, які, як стверджується, безпосередньо поінформовані про ситуацію, газета повідомила, що відомство дало вказівку керівникам посольства в Києві приховувати інформацію від українських співробітників — навіть незважаючи на те, що канадців відкликали до Оттави.

Джолі сказав MPS у комітеті, що він, і його політичний персонал і департамент не мали в своєму розпорядженні інформації про «списки знищення», безпосередньо націлених на канадських дипломатів і місцевий персонал. Він сказав, що відповість на питання Комітету національної безпеки, якщо вони вирішать зайнятися цим питанням.

Канада. The Free Press

Канада відправляє військових інструкторів до Сполученого Королівства, щоб допомогти навчити українців, як боротися з російськими військами.


КАНАДСЬКІ ВІЙСЬКА НАВЧАТИМУТЬ УКРАЇНСЬКИХ ВІЙСЬКОВИХ У ВЕЛИКОБРИТАНІЇ

Канада відправляє військових інструкторів до Сполученого Королівства, щоб допомогти навчити українців, як боротися з російськими військами.

Міністр оборони Аніта Ананд оголосила про план у четвер, заявивши, що до 225 членів канадських збройних сил зрештою будуть базуватися в Британії протягом початкового періоду в чотири місяці.

Там вони разом із колегами з Британії, Нідерландів та Нової Зеландії навчатимуть українських військових основам військової служби.

«Ми робимо такі тренувальні місії, допомога нашим союзникам і партнерам, коли вони піддаються атаці, - сказала Ананд під час віртуальної прес-конференції. - Для нас як країни є пріоритетом стояти пліч-о-пліч з Україною та нашими союзниками».

Цей крок стався майже через 6 місяців після того, як Канада призупинила свою попередню навчальну місію в Україні за кілька тижнів до того, як російські війська вторглися в країну в лютому.

Це також відбулося за кілька годин до того, як очікується, що посол України в Канаді публічно висловить розчарування своєї країни рішенням Оттави дозволити повернути російському енергетичному гіганту трубопровідне обладнання, яке було в Монреалі на ремонт.

Українська армія активно захищає свою країну відтоді, як 24 лютого тисячі російських військ розпочали наступ. Але ці перші успіхи на полі бою та сувора війна на сході не обійшлися бездарно.

Український уряд повідомив у червні, що 10 000 його солдатів були вбиті після вторгнення російських військ, а ще тисячі поранені та зникли безвісти. Офіційні особи також заявили, що від 100 до 200 українських військовослужбовців гинуть щодня і ще сотні отримують поранення.






Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів