У Миколаєві зафіксували загибель близько 30 тисяч риб: що спричинило мор і як вирішити проблему

У Миколаєві зафіксували загибель близько 30 тисяч риб: що спричинило мор і як вирішити проблему

Автор: Ян Ярчук 09 Вересня 2024 08:00

На початку вересня у Миколаєві зафіксували чергову хвилю замору риби в річці, велику кількість мертвої риби виявили у Корабельному районі.

Про це повідомляла Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу:

«Під час обстеження на території пляжу «Чайка» виявлено загиблу молодь бичка, вода мала зелено-білий колір та характерний запах сірководню».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В одній із водойм на Одещині виявили мертвих птахів: екологи шукають причину мору (відео)

Це один з трьох випадків мору риби, зафіксованих у Миколаєві за останній час. Про це «Суспільне Миколаїв» розповіла Євгенія Хиренко, заступниця начальника рибоохоронного патруля. За її словами, вздовж берегової лінії, довжиною 250 метрів, зафіксували загибель 20 тисяч бичків та 7 тисяч тюльки.

ПРИЧИНИ МОРУ РИБИ

Загалом у місті обстежили три пляжі та виявили низький рівень кисню у воді – дещо більше нуля. А влітку рівень кисню має становити від 3 до 6 міліграм на дециметр кубічний, інакше у риби відбувається гіпоксія і вона задихається.

«Вода мала зелений колір з білим відтінком. Ми на місці виміряли рівень кисню, він був майже нульовий, десь 0,5-0,8 міліграма на дециметр кубічний при нормі понад 3. Також перевищення рівня сірководню зафіксовано від 4 до 8 разів у різних пробах», – зазначив у коментарі «Суспільне Миколаїв» в.о. начальника відділу лабораторного контролю держекоінспекції у Миколаївській області Констянтин Зінкін.

Він також розповів, що у 2024 році скидів від промислових об’єктів не зафіксовано. А причиною мору риби фахівець називає високу температуру, велику кількість водорості та невеликий проток води.

ЯК МОЖНА ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ

Євгенія Хиренко, заступниця начальника рибоохоронного патруля, говорить, що до великої війни проблема частково вирішувалася за допомогою запуску рослиноїдних видів риб, таких як товстолоб та білий амур, які зменшували кількість водоростей. А це, своєю чергою, допомагало підтримувати рівень кисню.

Водночас екологиня Інна Тимченко наголошує на більш глобальному вирішенні проблеми. За її словами, аби мінімізувати замор риби треба зменшити навантаження на річки:

«Ситуація буде погіршуватися. Тобто, треба загалом розглядати питання відновлення течії річок. Це те, чим зараз займаються в Європі, де намагаються якомога більше ділянок річок звільняти від дамб, ставків та водосховищ для того, аби створити вільну течію. Тільки це може її врятувати: повернення до природнього стану».

Також на пляжі «Стрілка» в міському парку «Перемоги» викинуло тонни мертвої риби. «Майже весь берег вкритий мертвою рибою породи бичок», повідомляло видання «МикВісті» 6 вересня.

Головне фото: «МикВісті», мор риби у парку «Перемоги»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів