Автор: Марина Поліщук 21 Сентября 2022 07:50

У Миколаєві від обстрілів постраждали половина житлових будинків та майже всі лікарні

У Миколаєві від обстрілів постраждали половина житлових будинків та майже всі лікарні

Сьогодні в Миколаєві практично кожен другий житловий будинок не має вікон через постійні обстріли. Про це повідомив міський голова Олександр Сєнкевич на брифінгу в «Укрінформі» 20 вересня.

«Із 3,3 тисячі житлових будинків, які є в місті Миколаєві, у 1,5 тисячі сьогодні немає вікон у результаті обстрілів. Наразі наші бригади працюють над тим, щоб забити їх фанерою та OSB-плитами, бо скління наразі нераціональне. Адже обстріли тривають і це може бути даремним витрачанням коштів», - сказав мер.

За його словами, наразі проблема ускладнюється ще й тим, що половина мешканців покинула місто і не живе у своїх домівках. Тому потрапити всередину квартири комунальники не можуть, тому доводиться застосовувати спеціальні підйомники або залучати верхолазів, щоб забити вікна ззовні.

 «Я зрозумів, що ми самі не справляємося з таким обсягом роботи і можемо не встигнути до зими, тому я звернувся до Асоціації міст України по допомогу. Але наразі відгукнулося лише два міста – Одеса та Івано-Франківськ. Їхні бригади прибули до Миколаєва й допомагають місцевим комунальникам. Сподіваємося, що з їхньою допомогою ми встигнемо забити всі вікна до 1 листопада, але при умові, що їх кількість знову не збільшиться у результаті подальших обстрілів», - наголосив Сєнкевич.

На відміну від житлових будинків, медичні установи Миколаєва майже всі постраждали від ворожих обстрілів, повідомив також Сєнкевич.

«У нас майже всі медичні установи постраждали від обстрілів. Зараз у більшості з них немає вікон, і сьогодні всі ці вікна забиваються OSB-плитами та утеплюються скляними вікнами, але під цими плитами. Тому що сьогодні у нас небезпечно залишати просто вікна, оскільки обстріл триває. У деяких місцях, де заміняли вікна зі склом, – вони знову розбиваються, тож це марна трата грошей», - сказав Сєнкевич.

Він також зазначив, що міські лікарні зараз готуються до коронавірусної хвилі, яку очікують у найближчі місяці.

Загалом медичні установи, як стверджує Сєнкевич, працюють у довоєнному режимі, навіть ще краще.

«Сьогодні кількість мешканців у Миколаєві зменшилася майже вдвічі: з півмільйона довоєнного на сьогодні у місті перебувають близько 220-230 тисяч людей. Здебільшого це люди похилого віку. Попри все, навантаження на лікарні не таке велике», - сказав мер.

Приєднуйтеся до нас:

Заради тепла. Жителів Миколаївщини безкоштовно забезпечать дровами, а відновити систему опалення в місті допоможе Данія

Ворог штурмує Україну дронами-камікадзе: які міста під загрозою, як розпізнати й що робити під час атаки

У Миколаєві на місці трагедії встановили першу громадську зупинку-укриття (фото, відео)

Віталій Кім показав техніку, яку російські військові продали нашим бійцям