У Львові вшанують пам'ять херсонців, загиблих у Бузковому парку

У Львові вшанують пам'ять херсонців, загиблих у Бузковому парку

Автор: Євген Веселов 26 Сентября 2022 14:26

З березня 2022 року «Бузковий парк» асоціюється у херсонців на жаль не з весняними квітами, а з загиблими у ньому бійцями підрозділу херсонської територіальної оборони.


1 березня, коли бої з російськими окупантами вже йшли у межах міста, декілька десятків бійців підрозділу херсонської територіальної оборони намагалися протистояти загарбникам. Озброєні стрілецькою зброєю і коктейлями Молотова вони виріщили протистояти механізованій колоні росіян, яка заходила з боку селища Геологів. Всі вони полягли під ворожим вогнем крупнокаліберних кулеметів. Їх тіла знайшли в Бузковому парку, як називають зелену зону біля будівельного маркету «Нова лінія».


Поховав бійців тероборони, які загинули в бою з росіянами у Бузковому парку, священник Сергій Чудинович. Він зазначав, що дані про полеглих бійців ТрО та місце їх поховання фіксували. Ховали бійців працівники комунального підприємства, робили це у складних умовах з ризиком для життя, адже їм довелося проїжджати через ворожі блокпости і працювати на території, де навколо війська агресора. Там же на кладовищі священник відспівував загиблих, родичів та близьких до могил не допустили.


Херсонці прагнуть, що б про подвиг херсонців, які захищали своє місто ціною власного життя знала вся Україна. Ініціативні херсонці змогли організувати відкриття невеличкого скверу на вшанування пам’яті оборонців Бузкового парку. Про це розповів у соціальній мережі один із ініціаторів вшанування, херсонський активіст Костянтин Капошилін:


«До уваги херсонців, які проживають у Львові, а також інших небайдужих. Для вшанування пам'яті бійців ТРО м. Херсона, які загинули в перші дні війни при обороні рідного міста, в тому числі у “Бузковому парку”, а також аби зайвий раз нагадати владі про сотні військовополонених з Херсона, які перебувають в російських катівнях, ми отримали дозвіл від Львівської міської ради на відкриття на території парку “Залізна вода” (символічно, що парк знаходиться біля вулиці Херсонської) невеличкого скверу.
Ініціативною групою планується приурочення відкриття цього скверу на День Захисника та Захисниці України (14 жовтня 2022 р.).
Бажаючі приєднатися до акції пишіть в директ».


Костянтин пише, що, на жаль, в інформаційному просторі України безслідно зникає інформація про оборонців “Бузкового парку” з Херсона, які в перші дні війни вийшли проти озброєних росіян на БТРах лише з одними коктейлями Молотова. Зникає і той факт, що сотні бійців ТРО Херсона, які були затримані після окупації Херсона, не можуть потрапити до списків на обмін полоненими.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів