У Кремлі заявили про великоднє перемир’я: що відповіла Україна та як реагують херсонці

Цього року у Кремлі знову заговорили про тимчасове перемир’я у зв’язку з Великоднем. Ввечері 9 квітня російський диктатор Путін заявив, що перемир’я оголошується з 16:00 за московським часом 11 квітня до кінця дня 12 квітня 2026 року.

Водночас попри наказ припинити бойові дії у вищезазначений час президент рф дав вказівку окупантам  «бути готовими відповісти противнику».

На ці заяви відреагував Президент України Володимир Зеленський. Він підкреслив, що Україна вже неодноразово виступала з подібною пропозицією й готова дотримуватися великоднього перемир’я, якщо російські війська дотримуватимуться режиму припинення вогню.

«Україна неодноразово заявляла, що ми готові до дзеркальних кроків. Ми пропонували в цьому році припинення вогню на час Великодніх свят і будемо діяти відповідно. Людям потрібен Великдень без загроз та реальний рух до миру, і в Росії є шанс не повертатися до ударів і після Великодня», – заявив Володимир Зеленський.

Нагадаємо, минулого року росіяни також говорили про необхідність перемир’я на час Великодніх свят. Однак попри їхні гучні заяви самі ж порушували домовленості. Зупинка бойових дій в Україні минулого року мала тривати з 19 по 21 квітня, проте саме в цей час – 20 квітня, у Великдень, – російські окупанти здійснили обстріли 13 населених пунктів правобережної Херсонщини. Внаслідок цих атак у Великдень троє жителів Херсонщини загинули, ще троє – отримали поранення.

Тому у цьогорічні обіцянки рашистів припинити вогонь на час святкування Великодня, як в принципі у будь-які запропоновані окупантами «перемир’я»,  повірити важко. Принаймні жителі Херсонщини, які щоденно потерпають від обстрілів з боку агресора, налаштовані скептично.  

«Минулого року теж було «великоднє перемир’я». Ми його провели в коридорі – ховалися від російських обстрілів», – згадує херсонка Марина.

Ще одна жителька Херсона Світлана також не вірить у те, що росія буде дотримуватись режиму припинення вогню:

«Минулого 8-9 травня теж було типу припинення вогню. Я була в Херсоні як раз. Дійсно стріляли менше, але й дрони були, й обстріли з артилерії».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти використовують «великоднє перемир’я» для підготовки: що відбувається на Придніпровському напрямку

Фото ілюстративне, gazeta.ua.

Пов'язані записи

У Херсонській МВА пояснили, чому після загибелі 7 людей не оголошували День жалоби

Після трагедії 3 червня на проспекті Текстильників у Херсоні, де внаслідок російської атаки загинули 7 людей, міська влада пояснила, чому в громаді не оголошували День жалоби та яка допомога надана…

Подробиці
Наклейки на вікнах, автопробіги, паспорти для дітей: що влаштували на окупованій Херсонщині на День Росії

На ТОТ Херсонщини 12 червня окупанти відзначали День Росії. Судячи з повідомлень окупаційної адміністрації, «святкування» складалося з традиційного набору пропагандистських заходів: російські прапори у вікнах, автопробіги, концерти, вручення паспортів дітям…

Подробиці