«У кожній частині є свої символи, у нас – лелеки»: одеські рятувальники розповіли про своїх пернатих сусідів

«У кожній частині є свої символи, у нас – лелеки»: одеські рятувальники розповіли про своїх пернатих сусідів

Автор: Ян Ярчук 10 Июля 2024 13:00

У Ізмаїлі, що Одещині, в одній з пожежних частин оселилися лелеки. Щороку чорногузи повертаються туди після зимівлі, аби вивести нове потомство. Птахи мешкають поряд з рятувальниками вже майже пів століття.

Про те, як живуть птахи на території пожежної частини рятувальники розповіли «Суспільне Одеса».

Начальник 21 пожежно-рятувальної частини Анатолій Гайдут зазначив, що за спогадами ветеранів пожежної служби, лелеки оселились тут на початку вісімдесятих років:

«Це нащадки тих птахів, які заклали перші гілки в це гніздо в той час, коли будувалась частина».

Рятувальники вважають, що лелеки обрали саме їхню частину, оскільки вона розміщується на задвірках Ізмаїла. І птахи відчувають себе тут у безпеці, з харчуванням також проблем немає.

«У нас відносно тихо, мало транспорту, мало процесів людської діяльності, які відлякують птахів. Також біля частини є озеро, що дає лелекам потужну кормову базу. Там багато ящірок, змій, жаб, тобто тут їм є чим харчуватись», – говорить заступник начальника Олександр Куцар.


Наразі на території частини проживає ціла родина: два дорослих птахи та лелеченя. Пан Олександр прогнозує, що вже за тиждень лелеченя здійснить свій перший політ й покине гніздо.

«В кожній частині є свої символи. В когось це котики, собачки, в когось рибки, папуги, а в нас — лелеки. Кожного року вони прилітають до нас, ремонтують гніздо, відновлюють його після зими. І цей цикл безперервний вже протягом 44 років», — прокоментував він.

Через обстріли птахи відчувають стрес, але свою домівку не покидають. Олександр додав, що під час прильотів птахи дуже нервують, бувало, що покидали гніздо на якийсь час, але завжди поверталися:

«Навіть попри збройну агресію, прильоти та вибухи вони все одно прилітають і відбудовують житло. Вони символізують нашу країну. Я вірю в те, що скоро й Україна розправить крила і відбудується!».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині близько тисячі лелек оселились в укріплених енергетиками гніздах

Раніше «Гривна» розповідала, що на Одещині енергетики укріплюють гнізда лелек, які селяться на електроопорах, та убезпечують птахів від ураження струмом. Так, у березні цього року до 257 таких гнізд повернулося близько 1 000 особин. Цю роботу енергетики проводять під егідою проєкту «Лелеченьки», що спрямований на захист та збереження популяції білого лелеки.

Фото: Суспільне Одеса

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів