Росіяни готуються проводити примусову мобілізацію українців на тимчасово окупованій частині Херсонської області до лав ворожої армії. Про це в ефірі телемарафону заявив заступник голови облради Юрій Соболевський.
За його словами, реальне оголошення окупантами мобілізації, питання часу. Соболевський зазначив, що росіяни тиснуть на людей, які досі не отримали паспорт держави-агресора.
“Вже така ситуація, що без паспорта дуже важко вижити – неможливо отримати медичні послуги, є проблеми пересування між населеними пунктами – на фільтраційних постах, коли перевіряють документи і бачать, що немає російського паспорта. Так само сильний на чоловіків тиск, щоб вони ставали на облік у військкомати. Вони готують примусову мобілізацію, це тільки питання часу”, – заявив Соболевський.
ЧИТАЙТЕ ПО ТЕМІ: Незламні Олешки: як живе місцеве населення серед російських окупантів
Заступник голови облради додав, що гуманітарні програми окупантів на лівобережжі області не виконуються.
“Те ж саме стосується і вугілля, і соціального хліба, і багатьох інших програм”, – додав Соболевський.
Як раніше повідомляла “Гривна”, окупаційна влада може оголосили мобілізацію на Херсонщині вже у квітні цього року.
Нагадаємо, що проект наказу про мобілізацію на лівобережжі Херсонщини було оприлюднено в мережі у серпні минулого року. Тоді сальдо намагався спростувати цю інформацію, назвавши документ “черговим фейком” від українців. Однак вже у вересні 2023-го з’явився офіційний наказ «про проведення мобілізаційних заходів на території Херсонської області» за підписом “військового комісара” Вадима Шуригіна.











