У Херсоні вже знешкоджено 4000 вибохонебезпечних предметів

У Херсоні вже знешкоджено 4000 вибохонебезпечних предметів
Фото ілюстративне
Автор: Євген Веселов 17 Ноября 2022 16:36

На Херсонщині поліція відновила роботу у п‘яти підрозділах. Про це Голова Національної поліції Ігор Клименко розповів у коментарі Forbes Ukraine, повідомляє Херсонська міська рада. Водночас Ігор Клименко наголосив, що повертатися до Херсона і громадянам, і бізнесу варто лише після того, як сили безпеки та оборони завершать стабілізаційні заходи.


«Найкраще дочекатися офіційного дозволу від місцевої влади. Херсон дуже замінований. 10 груп саперів вилучили 4000 вибухонебезпечних предметів. До повномасштабної війни в Херсоні проживало майже 280 000 людей. Нині – приблизно 80 000. Місто без світла, водопостачання та звʼязку. Відступаючи, росіяни знищили критичну інфраструктуру», - зазначив він.


Глава Нацполіції також розповів, як зараз охороняють Херсон:


«Комендантська година в місті з 19:00 до 6:30. Відповідно до рішення місцевої влади, розпочали допуск людей у Херсон. Але тільки після перевірки на блокпостах. Лише по периметру міста виставлені 16 блокпостів. Там ретельно перевіряють і тих, хто в‘їжджає, і тих, хто виїжджає».


Ігор Клименко зазначив, що зараз лише в місті Херсоні працюють понад 500 працівників поліції. Ще приблизно стільки ж поліцейських відпрацьовують інші населені пункти Херсонщини. Основні завдання поліції – розмінування, фіксація воєнних злочинів росії та укріплення поліцейської присутності.


На території області працюють 27 автопатрулів, виставлено 25 блокпостів.


«Відновили роботу трьох підрозділів поліції в регіоні. Крім того, запрацювали 2 великі підрозділи поліції міста. Після себе окупанти залишили багато вибухонебезпечних капканів. Тому 10 груп вибухотехніків працюють практично без спочинку. Обстежили вже понад 400 га деокупованої Херсонщини та 5,5 га - конкретно в Херсоні. Вилучили більше 4 тисяч вибухонебезпечних предметів. За час проведення розмінування загинув один поліцейський – це начальник вибухотехнічної служби поліції Херсонщини. Поранення отримали четверо саперів», - повідомив Голова Нацполіції.

Приєднуйтеся до нас:

День 339. 28 січня. Що обговорюють херсонці в соцмережах

Від російських снарядів загинули дві жінки – у Херсоні та Комишанах

«Сни про Херсон». Невдовзі світ побачить збірка оповідань про життя херсонців під час російської окупації

Колекція унікальних знахідок. Історія пограбованого росіянами Херсонського краєзнавчого музею