У Херсоні та передмістях введено режим світломаскування

У Херсоні та передмістях введено режим світломаскування

Автор: Євген Веселов 16 Декабря 2022 17:27

На території Херсонської міської територіальної громади встановлений спеціальний режим світломаскування. Відповідний наказ виданий очільницею Херсонської МВА Галиною Луговою, повідомляє телеграм-канал ХМР.

Світломаскування в режимі часткового затемнення з 19 до 21 години та з 6 до 6.30 та повного затемнення з 21 до 6 ранку.

У зазначені години підприємства, установи, організації та заклади усіх форм власності мають вимкнути всі види зовнішнього освітлення.

Цивільному населенню громади в години світломаскування:

- В режимі часткового затемнення з 19.00 до 21.00 та 06.00 до 06.30 обмежити використання освітлювальних приборів та використовувати для освітлення житлових та інших приміщень прилади зниженої потужності;
- В режимі повного затемнення з 21.00 до 06.00 години всі внутрішні види освітлення видимі зовні та зовнішні види освітлення повинні бути вимкнені.

Мешканцям багатоповерхових будинків, починаючи з четвертого поверху, у темну пору доби в обов’язковому порядку вживати всіх достатніх заходів задля забезпечення невидимості зовні внутрішнього освітлення у приміщеннях.

Ці обмеження викликали дискусію у вайбер-чатах херсонських ОСББ. Частина жителів багатоповерхівок вважає світломаскування правильним безпековим заходом, щоб не привертати увагу ворога. Але є люди, які вважають, що жодний ліхтар не здатний вплинути на мінометний вогонь ворога. Мовляв, обстріл хаотичний. Також люди кажуть, що дехто пізно повертається додому, тож вимкнене світло може створювати додаткову небезпеку. Але ж, зауважують інші, комендантська година починається з 19:00, а повне світломаскування, тобто обмеження діє з 21:00. Тож в цей час вже всі мають бути вдома.

Також жителі обговорюють перспективу вимкнення після 21:00 комунального освітлення у під’їздах. Це призведе до вимкнення домофонів та електронних замків, цілі під’їзди будуть доступні до безперешкодного доступу. З урахуванням того, що багато квартир зараз пусті, люди висловлюють побоювання, що зросте кількість пограбувань помешкань.

Цікаво, що у сусідньому Миколаєві під час періоду регулярних обстрілів вимога забезпечити світломаскування навіть не обговорювалася. Навпаки люди пильнували за сусідами, діяли й патрулі, які попереджали тих, хто ігнорує заходи безпеки. Всі розуміли, що ворог використовує дрони для відстеження цікавих для нього локацій, миколаївці не хотіли їх підсвічувати, щоб не наражати себе на небезпеку.

Подивимось, як херсонці будуть виконувати нові вимоги.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів