У Херсоні дистанційно працюють 53 школи з 59

У Херсоні дистанційно працюють 53 школи з 59

Автор: Євген Веселов 27 Янв. 2023 09:24

Херсонські заклади освіти зазнали великих утрат під час окупації: будівлі пограбовано, україномовна література спалена. Ворог переслідував і мужніх освітян, які підлягали постійним погрозам та залякуванням. Але, навіть перебуваючи в окупації, освітяни не впали у відчай, вони вірили в ПЕРЕМОГУ, підтримували своїх учнів та їхніх батьків, уселяли надії на звільнення українських херсонських земель від російських загарбників.

з перших днів звільнення херсонські герої освітнього фронту взялися за відбудову своїх шкіл та садочків.
Наразі наші освітяни допомагають облаштовувати пункти незламності, надають допомогу херсонцям у гуманітарних штабах.

За словами начальниці управління освіти Херсонської міської ради Наталі Журженко на сьогодні в режимі онлайн працюють 53 школи із 59.

«Майже всі заклади загальної середньої освіти розпочали в дистанційному форматі освітній процес, який забезпечують понад 2300 вчителів. Багато педагогів, працівників галузі освіти зараз долучаються до роботи в пунктах незламності. Оскільки учні вчаться дистанційно, на освітній процес робота пункту не впливає», – розповіла Наталя Журженко.

У пунктах незламності, попри відключення електроенергії, є тепло, вода та освітлення, передбачено місця для відпочинку, запас медикаментів, можливість для відвідувачів скористатися інтернетом, за необхідності – живлення для мобільних пристроїв.

Відповідальна за пункт незламності в одній із шкіл Херсона Олена Колесник розповіла, що почали працювати з початку грудня і готові приймати біля 200 людей щодня.

«У нас приміщення доволі велике та організовано декілька локацій. Люди можуть прийти та зігрітися, зарядити та працювати зі своїми гаджетами, випити чаю. Також у закладі є облаштована спальня, де люди, якщо є така необхідність, зможуть відпочити. Окрім цього, для найменших херсонців облаштовано дитячу кімнату. Пункт забезпечений генераторами та терміналами Starlink», – підкреслила Олена Колесник.

Також у пунктах незламності працюють психологи, які за потреби готові надати всю необхідну допомогу.

«До нас приходять не лише діти, а приходять люди середнього, а також поважного віку за позитивними емоціями. Всім потрібно спілкування. Звичайно, звертаються і за психологічною допомогою, і за порадами з подолання стресових станів. Ми готові допомогти кожному!», – розповіла практичний психолог закладу дошкільної освіти Олена Завгородня.

Учителька української мови та літератури однієї з херсонській шкіл Віра Соломашенко також працює у пункті незламності та впевнена, що всім потрібно об’єднатися задля перемоги.

«Зараз моє навантаження дозволяє мені чергувати в пункті незламності та допомагати мешканцям нашого мікрорайону. І питання не в тому: важко чи ні? Єдина мета кожного українця, кожного херсонця – це єднання і взаємодопомога кожного. Тільки так ми здолаємо ворога!», – наголосила вчителька.

За інформацією ХМВА

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів