У Дніпрі під Херсоном загинули від обстрілів тисячі товстолобів
Фото: darg.gov.ua

У Дніпрі під Херсоном загинули від обстрілів тисячі товстолобів

Автор: Євген Веселов 07 Янв. 2023 08:24

Анонімне відео з масовим мором риби у Дніпрі 2 січня облетіло всі соцмережі. Як стало відомо, 2 січня 2023 року внаслідок обстрілу окупантами прибережної частини м. Херсона та акваторії р. Дніпро зафіксовано масове знищення водних біоресурсів, а саме – товстолоба. Збитки склали орієнтовно 390 мільйонів гривень.

Відео дійсно вражає, а ще досі не зрозуміло, як у Херсоні, якій знаходиться на лінії фронту, у сірій зоні, можна вільно вийти на човні у Дніпро, якщо вся акваторія обстрілюється росіянами. Хто автор цього відео, не відомо. За кадром чути голос чоловіка, який коментує російською.

Як повідомляє Держрибагентство України, загибель риби відбулася на ділянці р. Дніпро, яка є зимувальною ямою із загальною площею 2,44 км2. При цьому на акваторії площею 10 м2 у середньому спостерігалося до 5 загиблих особин товстолоба вагою від 7 до 10 кг.

З метою визначення масштабів загибелі риби працівниками Херсонського рибоохоронного патруля проведено розрахунок збитків, завданих рибному господарству України внаслідок обстрілу рф прилеглих берегових територій м. Херсон та акваторії р. Дніпро, які склали орієнтовно 390,4 млн грн.

«Окупанти продовжують повсюдно знищувати життя нашого вразливого тваринного світу. Масштабні зариблення та заходи з охорони водних біоресурсів зруйновано в один момент ворожими обстрілами», - зазначає т.в.о. Голови Держрибагентства Ігор Клименок.

Про наслідки екоциду на Херсонщині, спричиненими віськовими діями ми писали у матеріалі: «Чи будуть безпечними херсонські кавуни та коли дітям знову можна буде купатися в Дніпрі?»

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів