У Бериславському районі затримали гауляйтера села Новорайськ – він під вартою

У Бериславському районі затримали гауляйтера села Новорайськ – він під вартою

Автор: Марина Поліщук 18 Декабря 2022 18:00

У Херсонській області українські правоохоронці затримали призначеного окупантами гауляйтера села Новорайськ Бериславського району Сергія Андрющенка (на фото). Він не лише добровільно пішов на співпрацю з ворогом, а й сприяв розселенню російських військових у вимушено покинутих місцевими жителями будинках та квартирах.

Про затримання гауляйтера Новорайська повідомив Офіс генерального прокурора України.

«Як «очільник» села він облаштувався в захопленій адміністративній будівлі сільської ради. Почав активно виконувати покладені на нього окупаційною владою завдання. Погрозами він намагався схилити місцеве населення до співпраці з ворогом», – йдеться в повідомленні офісу Генпрокурора.

За інформацією правоохоронців, зрадник займався незаконним «переходом» суб’єктів господарювання Новорайська на російську систему реєстрації та оподаткування. Також схиляв підприємства до ведення розрахунків у російських рублях. Сприяв він і розселенню військовослужбовців збройних формувань РФ у вимушено покинутих місцевими будинках квартирах.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури його затримали та повідомили про підозру у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Суд обрав колаборанту запобіжний захід – тримання під вартою без альтернативи внесення застави.


Затримання колаборанта Сергія Андрющенко Фото: facebook/Офіс Генпрокурора

Правоохоронці не називають імені затриманого. Проте, як повідомляє видання Центр журналістських розслідувань, гауляйтером Новорайська окупанти свого часу призначили Сергія Андрющенка. Раніше він працював в управлінні агропромислового розвитку Бериславської райдержадміністрації, а останнім часом – у великому місцевому аграрному підприємстві «ЮТС-Агропродукт».

«Андрющенко не планував виїжджати з громади напередодні звільнення Бериславського району і всієї правобережної Херсонщини від російських окупантів. Він називав себе «волонтером», який «допомагав» громаді «налагоджувати» життя в окупації. Але за цим стояло лише бажання заробити «легкі» російські рублі. Сподіваємося, що правоохоронці не забудуть про інших зрадників, які очолювали окупаційні адміністрації в наших селах, проводили псевдореферендум і радо вітали «руський мір»», – розповіли Центру журналістських розслідувань мешканці Новорайська.

За інформацією видання, гауляйтери з Новорайської територіальної громади Бериславського району спробували втекти до Росії, злякавшись наступу Збройних сил України. Але «Москва златоглавая» та інші омріяні російські міста виявилися для них недоступними: окупанти не пропустили їх навіть до окупованого Криму й «завернули» назад на правобережну частину Херсонщини.

Зокрема, не вдалося втекти гауляйтерці сіл Червоний Маяк, Крупиця і Монастирське Олександрі Глуховій, тож вона була змушена повернутися додому. 

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: