Тисячі мертвих раків та медуз: на Одещині фіксують наслідки витоку олії в море через агресію рф

Потрапляння рослинної олії у Чорне море внаслідок російських атак несе катастрофічні наслідки для живих організмів. На Одещині екологи фіксують загибель медуз та раків – природних індикаторів забруднення водойм.  

Днями науковий співробітник НПП «Тузлівські лимани» Іван Русєв опублікував у соцмережі декілька дописів, присвячених наслідкам забруднення моря олією. Так, під час обстеження прибережної зони Чорного моря екологи виявили рослинну олію на різних ділянка піщаного пересипу у нацпарку.

«Площа забруднення піщаного пересипу рослинною олією у нацпарку за всі дні обстеження по нашим візуальним оцінкам становила більше 10 га.  На берег пляжів і загалом піщаного пересипу також викидало забруднені олією водорості, мушлі та медуз», – повідомив Іван Русєв.

Він також додав, що під час обстеження було виявлено загиблих медуз:

«У мілководдях прибережної зони моря в межах нацарку в олійному бульйоні нами виявлено десятки тисяч вухатих медуз (аурелія) та медуз корнеротів.  Виходячи з даних огляду багатьох ділянок узбережжя, де було виявлено загиблих медуз, ми можемо оцінити масштаби загибелі медуз від олії в межах акваторії моря у НПП «Тузлівські лимани» в десятки тон».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Витік олії у море: через удар рф по порту на Одещині загинули близько 5 тисяч птахів – науковець

Крім медуз постраждали також і раки. Екологи НПП «Тузлівські лимани» зафіксували загибель десятків тисяч раків-самітників.

«За  нашими оцінками, у прибережній зоні моря в межах  нацарку зазнали негативного впливу або загинули десятки тисяч раків-самітників. При падінні рівня кисню та під впливом хімічного стресу вони масово вибиралися на мілководдя узбережжя або заповзали під черепашки молюсків над лінією води, що є чітким індикатором гідрохімічного неблагополуччя», – написав на своїй сторінці у Фейсбук Іван Русєв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наслідки потрапляння олії в Чорне море досі відчутні: зафіксовано нові осередки забруднення

Науковець наголосив, що екологічна роль раків дуже важлива, адже вони є санітарами та “утилізаторами” органіки на дні. У чорноморській екосистемі раки-самітники виконують функцію ефективних придонних прибиральників, зокрема поїдаючи залишки відмерлих водоростей, загиблих риб, молюсків та інших організмів.

На головній світлині: скриншот з відео Івана Русєва.

Пов'язані записи

У Херсонській МВА пояснили, чому після загибелі 7 людей не оголошували День жалоби

Після трагедії 3 червня на проспекті Текстильників у Херсоні, де внаслідок російської атаки загинули 7 людей, міська влада пояснила, чому в громаді не оголошували День жалоби та яка допомога надана…

Подробиці
Наклейки на вікнах, автопробіги, паспорти для дітей: що влаштували на окупованій Херсонщині на День Росії

На ТОТ Херсонщини 12 червня окупанти відзначали День Росії. Судячи з повідомлень окупаційної адміністрації, «святкування» складалося з традиційного набору пропагандистських заходів: російські прапори у вікнах, автопробіги, концерти, вручення паспортів дітям…

Подробиці