Найбільш обговорювані останнього часу теми, що стосуються просування військ Збройних сил України на Херсонському напрямку, - контрнаступ у бік Херсона та «котел», в який наші бійці начебто взяли 2 тисячі окупантів біля Високопілля.
Звичайно, що точної та детальної інформації про наміри військ ЗСУ ніхто не видасть на загал - війна любить тишу. Про це ще раз наголосила днями начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону.
«Я ще раз зауважую про те, що інформація, де знаходяться і що роблять наші підрозділи, шкодить військовій операції», - сказала вона.
Тому й з'являються в інформаційному просторі всілякі чутки на кшталт «котла у Високопіллі».
Свою точку зору щодо контрнаступу українських військ на Херсонщині, а також про «котел» на Бериславському напрямку виклав у соцмережі полковник ЗСУ Костянтин Машовець (на фото). Далі - його тексти, мовою оригіналу.
ДОВІДКА. Костянтин Машовець - військовий оглядач, координатор групи «Інформаційний спротив», полковник ЗСУ, експерт з питань оборонного планування, застосування військ та розвитку ЗСУ. Брав участь в АТО на Донбасі.
ПРО КОНТРНАСТУП
Всі продовжують очікувати на якісь міфічний "контрнаступ" Сил оборони України із потужною артподготовкою по передовим позиціям та найближчим тактичним тилам противника, массованними танковими атаками та звільненням чергової "Іванівки" чи "Киселівки"?
Так ось, розчарую вас...
Усього цього ви найближчим часом не побачите...
Ніхто нікуди особливо прориватися з боку ЗСУ не буде і навіть не планує... Принаймні зараз. А будуть УДАРИ... Дальнобійними та високоточними засобами ураження, упродовж достатньо тривалого часу по цілям та об'єктам в тактичному та оперативно-тактичному тилу ворога, а також ведення активної оборони на визначених напрямках та ділянках.
Судячи з усього, українське військове командування нарешті відійшло від концепцій "радянської військової школи" з її "ударними угрупуваннями" та "концентрацією переважаючих сил" на напрямках "головного удару" та намагається реалізувати на практиці принципи так званої "війни нового типу".
Цей метод ведення війни не передбачає "масованих атак" наземних військ у стилі Першої чи Другої світових війн, пов'язаних з необхідністю нести суттєві втрати у живій силі та ОВТ. Точніше кажучи, передбачає обмежений наземний наступ на кінцевому етапі... і базується на принципі так званого "поступового розм'якшення" угрупувань військ противника, за рахунок переваги у засобах розвідки та вогневого ураження. Головним сенсом такого принципу є примушення противника до відходу, або капітуляції переважно "дистанційним" методом.
Так, ви цілком вірно подумали у зв'язку з цим... про зброю, яку нам зараз передають західні партнери та союзники. Саме для цієї війни "нового типу" вона й призначена та підходить більше всього, так як переважає за своїми ТТХ відповідні зразки противника.
Тому, у кого вже "припікає" на рахунок "коли вже, коли звільнять Херсон" (або інший окупований н.п., потрібне підставить), ДУЖЕ НАПОЛЕГЛИВО рекомендую набратися терпіння та витримки... Звільнять, але не "прямо зараз" і "чічас".
Нагадую, тим у кого вже "терпець уривається" і він схильний бачити навколо себе лише "зраду зраденську"... Ще пан Кучма допетрив, що Україна - НЕ Росія... Вкладати свій цвіт нації у чернозем в "масованих атаках" на позиції ворога, щоб звільнити пару херсонських сіл, ми не будемо. Це не наш принцип, це принципи, якими зараз керується саме російське військове командування. Захопити за будь-яку ціну та утримувати також за будь-яку ціну...
ЗСУ воюють в зовсім іншій парадигмі й за іншими принципами. Принаймні намагаються...
Так, зважаючи на перевагу противника у силах та засобах, а також через наявність у нього значних обсягів резервів, ЗСУ були вимушені у рамках Стратегічної оборонної операції вести активну МОБІЛЬНУ, а потім і цілком "класичну" оборону саме на тих принципах, яке нав'язувало російське командування... Тим більше в умовах, коли військово-технічних передумов для переходу до війни "нового типу" у ЗСУ просто не було, а ворог суттєво переважав безпосередньо українське військо у засобах ведення війни.
Тобто, це були "класичний" фронт, маси піхоти й бронетанкової техніки + арта, та час від часу ракетні удари по нашим глибоким тилам. Зовсім недаремно генерал Залужний нещодавно акцентував увагу нашого суспільства, а також наших світових партнерів на географічних умовах (щодо протяжності лінії фронту, наприклад) ведення ЗСУ нинішньої війни...
Так, завдяки мужності та професійності нашего війська, ворога на сьогоднішній день вдалося пригальмувати... Сталося це для нашої країни та народу дуже дорогою ціною... Але це зовсім не означає, що її треба й далі підвищувати, відтепер у непродуманому та безграмотному "контрнаступі" у класично-расеянському стилі, як це практикує ворог.
Тим більше, якщо... тепер, образно кажучи… із Заходу в Україну "поїхали відповідні стволи та боєприпаси до них"...
Навіщо битися головою у браму, коли можна "відкрити хвіртку" в ній й спокійно зайти у двір без гучного проламування..?
Думаю, що найближчим часом на одному з операційних напрямків ми побачимо, так би мовити, "пілотну серію" майбутнього українського так званого "контрнаступу". Але я впевнений, це не буде серія поспіхом підготовлених наземних атак та наступів. Це буде у зовсім іншому стилі та методиці...
Я знаю в якому… але детально поки що, думаю, казати про це зарано...
ПРО «КОТЕЛ»
Значить так… Ніякого оточення у ФІЗИЧНОМУ сенсі цього терміну у Високопіллі немає...
Насправді там є певна смуга території, південніше самого Високопілля, що прострілюється засобами ураження передових підрозділів ЗСУ, які протягом останніх тижнів змогли просунутися південніше дороги Іванівка - Високопілля, в районі н.п. Ольгіно...
З другого флангу, у районі села Потьомкіно українським підрозділам також вдалося просунутися на певну відстань південно-східніше Високопілля і також ущільнити вогневий контроль за цією місцевістю.
Таким чином, тактична група російських військ у Високопіллі опинилась заблокованою з 3 (ТРЬОХ) сторін, а не зі всіх 4-х, продовжуючи утримувати за собою лише південніше та південно-західніше села оцю саму невелику смугу території...
Всього їх там ДО 1000 (зараз уже менше)...
Складається ця група в основному із російських військовослужбовців повітряно-десантних військ, а саме - 11-ї гвардійської десантно-штурмової бригади (до 1 БТГр), а також певної кількості в/сл 205-й окремої мотострілецької бригади та якоїсь кількості "мобіків" з бомбаських бантустанів (не більше роти). Цілком ймовірно, там також можуть бути присутні військовики зі складу 10-ї окремої бригади спеціального призначення...
Кілька днів тому, я писав, що дибільне прагнення російського військового командування вперто утримувати невигідні та незручні в тактичному сенсі позиції та рубежі ще зіграє з ним "поганий жарт". По суті, так і відбувається...
Отже, постачання та пересування по цій смузі території для російських військ внаслідок суцільного вогневого контролю з боку ЗСУ суттєво ускладнено (я би навіть сказав, майже припинилося). Але власне самого оточення як такого там немає...
Тэги: