«Тиждень землю з квартири виносили». Як живуть херсонці, у подвір’я яких влучила російська ракета

«Тиждень землю з квартири виносили». Як живуть херсонці, у подвір’я яких влучила російська ракета

Автор: suspilne.media 20 Янв. 2023 09:00

Російські війська 10 січня обстріляли з важкої артилерії та ракетами Херсон. Внаслідок удару ракети у дворі однієї з п'ятиповерхівок міста утворилася вирва. У будинку вилетіли всі вікна, зруйновані балкони, багнюкою закидало стіни. Як мешканці будинку долали наслідки ракетного удару, дізнавалися кореспонденти «Суспільного».

Херсонка Олена Крюковська показує, на що перетворилася її квартира після того, як десять днів тому у дворі будинку розірвався російський снаряд. Найбільше постраждали дві кімнати. Жінка живе в будинку 53 роки. Вона пригадує, як відбувався обстріл.

«Тільки вийшла на майданчик біля порогу, стою. І раптом шум такий. І раптом – сиво, посипалася земля. Сиво все, нічого не видно. Жах! Боже, що воно таке! Пішла подивитися за будинок, а там "страшний суд". Двері вибило й викинуло у вікно. Кімната вся в землі. Тиждень землю виносили. Тріщини в будинку. Шафу викинули, була в землі. Тиждень прибираємо й не можемо до тями довести», — розповідає Олена.


Херсон. Забиті фанерою вікна в будинку, який був пошкоджений внаслідок ракетного обстрілу. 17 січня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

Лариса Акімова теж мешкає в цьому будинку. Виїхати з потрощеної квартири не може – у місті її та чоловіка тримає робота. Тому прибирають речі, які вціліли.

«Все перебило на шматки на кухні. А із зали все взагалі решето. Така маса скла йшла, і осколки, і землі. Не знаю, де ці двері замовити та як його далі...» — говорить Лариса.


Херсон. Чоловік завісив ковдрою вікно, вибите внаслідок російського обстрілу. 17 січня 2023 р. Фото: Суспільне Херсон

Надія Голуб виконує обов’язки голови місцевого ОСББ. Розповідає, коли на власні очі побачила, на що перетворився будинок після обстрілу, не могла стримати сліз.

«У нас один чоловік постраждав, скло потрапило в голову, але начебто нормально. ДСНС, обласна рятувальна державна служба, два дні нам допомагали, усе вигрібали. Забивали своїми матеріалами, дуже сильно нам допомогли. Волонтери підвозили плівку, роздавали на вікна та балкони в квартирах», — розповіла голова ОСББ.


Херсон. Побита покрівля даху від російських обстрілів. 17 січня 2023 р. Фото: Володимир Тимофєєв

Обстрілом у будинку пошкоджений дах. Його ремонт обійдеться у 30 тисяч гривень, розповідає Надія Голуб. Кошти для їх ОСББ непідйомні, адже у будинку лишилися переважно пенсіонери. Тому по допомогу звертатимуться до міської влади. Сусідня з їх будинком 14-поверхівка постраждала трохи менше, але руйнування є і тут.

«Деякі мешканці стояли плакали, тому що я такого ще не бачила — дуже велика яма від вибуху. В деяких квартирах із першого поверху по п’ятий від хвилі було повністю все закидано землею. Мало того, мешканці інших будинків казали, що земля розлетілася на 5-6 будинків. І протягом тижня з’ясувалося, що вікна й двері вибило десь у 15 будинках навколо», — розповідає голова правління ОСББ «Фенікс» Оксана Дьякова.

Жінка каже, для ремонту обласна організація ХАКАРС надала плити OSB, а монтажну піну, плівку та шурупи взяли в Дніпровській районній раді. Закривали вікна й двері власноруч. Тепер потребують допомоги міських комунальників, щоб вивезти зібране людьми бите скло та потрощені двері й меблі.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів