Тисячі кримчан, які тікають з окупації, не можуть виїхати з Казахстану до України

Тисячі кримчан, які тікають з окупації, не можуть виїхати з Казахстану до України

Автор: Євген Веселов 04 Октября 2022 16:20

Майже єдиний спосіб для жителів тимчасово окупованих територій України, у тому числі Криму, убезпечити себе, а також уникнути участі у злочинних псевдореферендумів окупантів і примусового призову до лав російських окупаційних військ – це виїзд з цих територій. Про це неодноразово заявляла влада, наголошуючи на необхідності евакуації.


Як повідомляє Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, тисячі кримчан відгукнулися на ці заклики і разом із родинами виїхали з тимчасово окупованого Криму, у тому числі до Казахстану:


«Тисячі та тисячі громадян України – мешканців тимчасово окупованого Криму, чоловіків військовозобов’язаного віку, з метою, щоб уникнути примусової мобілізації до російської армії та не бути спрямованими на війну проти власної Української держави, терміново виїхали з Криму. Багато - зі своїми сім'ями та малолітніми дітьми».


Тисячі цих громадян України зараз у Казахстані, який допустив їх на свою територію.

Вже більше 10 днів вони, за словами Рефата Чубарова, не можуть покинути Казахстан і поїхати в Україну через території третіх країн, через бюрократичні перепони:


«Протягом десяти днів ми не можемо допомогти цим людям далі прямувати на територію материкової України, оскільки практично у всіх у них не виправлені документи, які б дозволили їм продовжувати переміщення через території третіх країн. Не забуваймо, ці люди вже більше 8 років живуть в умовах російської окупації та не всі змогли виїжджати до материкової України, аби виправити паспорти.
Отже, тисячі громадян України, які відгукнулися на заклик української влади і Меджлісу кримськотатарського народу – в будь який спосіб уникати насильницької мобілізації в російську армію, зараз опинилися в чужій країні, без даху над головою, без теплого одягу, без грошей.
10 днів ми стукаємося в різні владні кабінети та до різних посадових осіб, всі поділяють наш біль, але - не більше.
Координаційний центр Меджлісу кримськотатарського народу з гуманітарних питань вдень і вночі в ручному режимі намагається вирішувати найтерміновіші питання, але тут давно слід застосовувати повноваження Української держави.
Вкрай критична ситуація, яка має всі ознаки гуманітарної катастрофи, вимагає термінового створення Міжвідомчої Робочої групи (МОЗ, Мін'юст, ДПС, ДМС, МВС, ОПУ, Меджліс тощо). При цьому на когось із центральних органів виконавчої влади мають бути покладені питання координації.
Вже 10 днів тому подібна Робоча група мала б працювати в режимі 24/7».


Чубаров каже, що поки йдуть бюрократичні суперечки із Казахстану повідомляють про перших дітей, які захворіли внаслідок поневірянь у дорозі від Криму до Казахстану. Також існує реальна загроза для цих людей потрапити у катівні ФСБ у разі повернення до анексованого Криму.
Сподіваємось, що ця проблема буде вирішена найближчим часом.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів