«Тікають від російських обстрілів»: на Херсонщині відбувається внутрішня міграція

Частина Білозерської громади  на Херсонщині наближена до річки Дніпро. Розташовані у прибережній зоні населені пункти наразі перебувають під постійними обстрілами армії рф з лівобережжя. Дніпровське, Янтарне, Велетенське, Кізомис та інші селища громади майже щодня опиняються на лінії ворожого вогню. Жителі цих населених пунктів виїжджають до більш безпечних місць, проте далеко від рідної оселі не прямують.

Наразі у громаді спостерігається внутрішня міграція жителів. Вони виїжджають до більш віддалених населених пунктів із тих сіл, які розташовані близько до Дніпра і обстрілюються російськими військами.

Про це «Новинам Приазов’я» розповів заступник начальника Білозерської сільської військової адміністрації Олексій Журавленко.

«У нас в громаді налічують 25 населених пунктів. На жаль, станом на сьогодні ми можемо констатувати, що деякі села населеними можна назвати дуже умовно. Тому, що у нас є два села, в яких на постійній основі сьогодні ніхто не проживає. До війни (широкомасштабного вторгнення – ред.), були такі маленькі села, десь до 100 людей проживало, але на жаль, на сьогодні, у цих двох селах всі люди виїхали.

Наша громада розташована вздовж річки Дніпро – це вже гирло Дніпровсько-Бузького лиману, на правому березі, під Херсоном. На жаль, ми там перебуваємо під постійними обстрілами. Мешканці прибережних сіл переселяються, переїжджають до своїх друзів, родичів – в бік Правдиного», – повідомив посадовець.

Він зауважив, що село активно відновлюється, повертаються люди. Наразі у Правдиному вже відремонтована 71 будівля і процес відбудови не припиняється.

За словами посадовця, повноцінно Білозерська громада зможе відновлюватися лише після звільнення лівобережної частини Херсонщини., адже відбудовувати те, що через два дні може зруйнувати російська бомба, – немає сенсу.

«Ми приймаємо заявки по програмі «єВідновлення», люди можуть податися. Ми їх розглядаємо, але ми їх призупиняємо. Бо такі вимоги законодавства. Коли ми не будемо в зоні бойових дій, тоді, відповідно, знімається це обмеження і тоді вже будуть людям йти відшкодування або на ремонт, або будуть сертифікати отримувати», – пояснив він.

Журавленко наголосив, що села, в яких більш безпечна ситуація, реально відновити за 1-2 роки. Головне, щоб не припинялося фінансування.

Раніше «Гривна» опублікувала неймовірну історію порятунку військового, який ховався від росіян у погребі в ще окупованому селі Правдине на Херсонщині.

На головній світлині: 16 січня 2024 р. Окупанти завдали удару по житловому будинку в селі Дніпровське на Херсонщині. Фото: МВС України.

Пов'язані записи

У Херсонській МВА пояснили, чому після загибелі 7 людей не оголошували День жалоби

Після трагедії 3 червня на проспекті Текстильників у Херсоні, де внаслідок російської атаки загинули 7 людей, міська влада пояснила, чому в громаді не оголошували День жалоби та яка допомога надана…

Подробиці
Наклейки на вікнах, автопробіги, паспорти для дітей: що влаштували на окупованій Херсонщині на День Росії

На ТОТ Херсонщини 12 червня окупанти відзначали День Росії. Судячи з повідомлень окупаційної адміністрації, «святкування» складалося з традиційного набору пропагандистських заходів: російські прапори у вікнах, автопробіги, концерти, вручення паспортів дітям…

Подробиці