The New York Times: Нові удари в Херсоні – у вихідні Україна посилила тиск на російські війська

The New York Times: Нові удари в Херсоні – у вихідні Україна посилила тиск на російські війська

Автор: Марина Поліщук 19 Сентября 2022 17:00

У минулі вихідні Збройні сили України посилили тиск на російські угрупування на півдні України. Про це пише американське видання The New York Times.

У великій добірці новин, які стосуються війни Росії проти України, особливу увагу оглядачі звернули на ситуацію в Херсонській області. Про це свідчить і назва всієї добірки: «Російське вторгнення в Україну. Контрнаступ України на півдні тисне на російські війська».

Далі – адаптований переклад частини публікації, яка стосується останніх подій на Херсонщині.

***

Україна повідомляє про нові удари в Херсоні, у місті почалися перестрілки

КИЇВ, Україна. Тиск на російські війська на півдні України посилився у вихідні, оскільки українські сили завдавали ударів по російських військових опорних пунктах, об’єктах, які використовували місцеві чиновники, лояльні до Кремля. Також Збройні сили України продовжували вражати лінії постачання, якими ведеться підтримка тисяч російських солдатів на західному березі річки Дніпро.

Ракетним ударом по контрольованому Росією місту Херсон було зруйновано бавовняний комбінат, який росіяни використовували як базу. Про це заявили українські чиновники в неділю, взявши на себе також і відповідальність за атаку на будівлю суду (на фото) в центрі міста, яка служила штаб-квартирою місцевої військової адміністрації.

Згідно з відео, опублікованим російськими військовими блогерами, на вулицях Херсона вночі почалася перестрілка. Це ще один виклик твердженням Росії про те, що вона повністю контролює ситуацію з безпекою в місті. Херсон залишається єдиним обласним центром України, захопленим Москвою після вторгнення.

Хто брав участь у нічній стрілянині, невідомо. Місцева російська влада заявила про рейд проти українських партизанів. Південне командування українських військ у неділю ввечері звинуватило росіян у тому, що вони влаштували вуличну стрілянину в Херсоні, щоб мати можливість стверджувати, що українські сили наражають на небезпеку мирне населення.

Михайло Подоляк, радник керівника Офісу президента України, заявив, що перестрілка була внутрішньою боротьбою між росіянами, які прагнуть «поділити здобич» перед тим, як «втекти».


Цього місяця українські війська рухаються поблизу Херсонського фронту. Офіційні особи стверджують, що вони досягають повільних, наполегливих, але постійних успіхів. Фото: Джим Хейлбрук для The New York Times

Україна протягом тижнів веде контрнаступ на півдні, намагаючись виснажити російські війська і змусити їх здатися або відступити. Але на відміну від північного сходу, де російські війська були незначними та швидко розгромлені блискавичним наступом України, сили РФ на півдні тижнями готувалися до очікуваного наступу України та зміцнили свої позиції.

Незважаючи на посилення тиску з боку ЗСУ, немає жодних ознак масового відступу Росії, російські війська продовжують атакувати українські позиції та наносити удари по українських містах і селах.

Місто Херсон і прилегла до нього частина Херсонської області — єдина територія, що утримується Росією на західному березі Дніпра. Україна підриває російські склади боєприпасів і командні пункти, вражає переправи через річки та лінії постачання високоточними ракетами, намагаючись ізолювати приблизно 25 000 росіян на західному березі Дніпра.

Українська військова розвідка заявила, що чотири вибухи, які зруйнували частину бавовняного комбінату в суботу, стали результатом «ефективних дій Збройних сил України». Сергій Хлань, місцевий депутат, заявив, що українські війська також несуть відповідальність за удар по будівлі суду, який, за його словами, стався в п'ятницю, коли в будівлі проходила зустріч місцевих лідерів, затверджених Кремлем.

Українські війська вивели з ладу всі переправи через Дніпро, тож росіяни покладаються на нашвидкуруч збудовані понтони для переміщення вантажів туди й назад.

У суботу ввечері українське військове командування повідомило, що росіяни затопили 9 залізничних вагонів у Дніпрі, намагаючись зробити переправу, яка дозволить їхнім силам «відступити».

Оскільки Україна прагне погіршити бойові можливості російських військ, офіційні особи кажуть, що сухопутні сили української армії досягають повільних і важких успіхів і стабільно наступають на місто Херсон з кількох напрямків.

Українські військові обмежили доступ до інформації про передові позиції, що ускладнює самостійну оцінку стану наступу.

Але супутникові знімки свідчать про те, що російські війська залишили свої позиції в селі Киселівка, менш ніж за 20 миль від обласного центру, що підтверджує інформацію російських військових блогерів. Незрозуміло, чи українські війська контролюють село, за яке в минулому велися бої.

У неділю українські чиновники оголосили, що селище Високопілля було відвойовано. Залишилося лише 270 жителів — з майже 4000 довоєнних — і 80 відсотків будинків у селі були зруйновані, повідомляє пресслужба Херсонської обласної військової адміністрації.

«Немає можливості відновити електро- та водопостачання, а також відновити роботу лікарень, аптек і магазинів», – заявила українська влада.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів