Одна з найпопулярніших щоденних газет США The New York Times в номері від 10 серпня з початком на першій шпальті розмістила статтю під назвою «Росія використовує інтернет, щоб посилити контроль над Україною». Мова йде про від’єднання окупованого Росією півдня України, зокрема Херсона, від української інтернет-мережі.
Нижче – частина цього матеріалу, опублікована на першій сторінці видання. Переклад підготував член Ради директорів Української асоціації видавців періодичної преси, медіа-експерт Сергій Чернявський.
Перша шпальта щоденної американської газети The New York Times від 10 серпня 2022 р.
РОСІЯ ВИКОРИСТОВУЄ ІНТЕРНЕТ, ЩОБ ПОСИЛИТИ КОНТРОЛЬ НАД УКРАЇНОЮ
Через кілька тижнів після захоплення портового міста Херсон на півдні України російські солдати прибули до офісів місцевих інтернет-провайдерів і наказали їм відмовитися від контролю над своїми мережами.
«Вони підійшли до них, приставили пістолети до їхніх голів і просто сказали: "Зробіть це", — розповів Максим Смілянець, який є власником інтернет-провайдера, який працює в цьому районі та знаходиться в Києві. — Вони зробили це крок за кроком для кожної компанії».
Після цього російська влада перенаправила мобільні та інтернет-дані з Херсона через російські мережі, повідомили представники уряду та промисловості. Вони заблокували доступ до Facebook, Instagram і Twitter, а також до українських новинних сайтів та інших джерел незалежної інформації. Потім вони відключили український стільниковий зв’язок, змусивши херсонців використовувати російських операторів мобільного зв’язку.
Те, що сталося в Херсоні, розігрується в інших частинах Росії та окупованій Україні.
Щоб зробити повним цей контроль, Росія також почала окуповувати кіберпростір частини цих територій. Це відкололо українців в окупованих Росією Херсоні та Мелітополі.
Після більш ніж п'яти місяців війни Росія контролює значні частини східної та південної України. Бомбардування зруйнували міста й села, мирних жителів затримували, катували та вбивали.
За словами свідків, опитаних The New York Times і правозахисними групами, запаси їжі та медикаментів закінчуються. Українці в тих регіонах мають доступ лише до російського державного телебачення та радіо.
Тэги: