«Там, де є люди, повинні бути поліцейські»: слідчий поліції Херсонщини – про допомогу та евакуацію населення

Працівники поліції Херсонщини майже щодня проводять евакуацію населення з небезпечних міст і сіл прибережної зони. Часто доводиться евакуювати поранених, ще й під постійними ворожими обстрілами. Один із тих, хто з ризиком рятує земляків, – слідчий Бериславського райвідділу поліції Владислав Гринь.

Владислав Гринь врятував уже не одне людське життя. Під час однієї з рятувальних операцій потрапив під ворожий вогонь та отримав контузію, але швидко відновився і повернувся на службу. Про слідчого Бериславського районного відділу ГУНП в Херсонській області розповідає відділ комунікації поліції Херсонської області.

Капітан поліції Владислав Гринь має 14-річний досвід несення служби в різних підрозділах органів внутрішніх справ. Свого часу він слідкував за безпекою дорожнього руху в Новій Каховці, був дільничним інспектором. Від 2021 року обіймає посаду слідчого в Бериславському райвідділі.

До початку повномасштабного вторгнення РФ чоловік з родиною жив і працював у Новій Каховці. Одразу ж вирушив до Берислава – звідти вивозив службову документацію та особові справи працівників. Потім ніс службу в Чернівцях.

Новий досвід з ризиком для життя

Після звільнення правобережної частини Херсонщини повернувся в рідну область. Каже, що дуже вразило тоді відношення людей до поліції – вони дуже разі були зустрічати людей у формі.

Спектр роботи поліцейського тоді був досить широким: це й допомога місцевим жителям, і фіксація воєнних злочинів окупантів проти цивільного населення: вбивств, катувань, зґвалтувань. Нині робота Владислава полягає переважно у фіксації наслідків ворожих обстрілів та евакуації населення. 

«Усіх військових злочинців потрібно притягти до відповідальності. Для цього ми всебічно та неупереджено працюємо над розслідуванням їхніх злочинів: збираємо свідчення місцевих жителів, фіксуємо руйнування, факти катувань і мародерства, встановлюємо особи та місцеперебування російських військових. Хоча це й новий для нас досвід, та ми вже розробили й використовуємо певні інструменти, щоб якісно документувати, а потім представити задокументовані нами воєнні злочини в міжнародному кримінальному суді», – каже слідчий поліції. 

Зі звірствами росіян Владислав стикається мало не щодня, адже несе службу в безпосередній близькості до лінії фронту. Неодноразово він потрапляв під обстріли. 

Владислав згадує, як у лютому 2023 року разом із напарником потрапив під російську атаку в селі Зміївка. Поліцейські виїхали туди для фіксації пошкоджень будинків і саме в цей час росіяни почали бити по селу з мінометів, танків і БпЛА. Вибухи були такої сили, що в людей закладало вуха. Обстріл тривав понад годину. Правоохоронці встигли добігти до будинку та перечекати вогонь. Владиславу вдалося спіймати зв’язок та відправити повідомлення про допомогу. Одна з мін влучила в дорогу за метр від автомобіля, в якому перебували поліцейські. Виїхати допоміг місцевий житель, який на власній автівці відвіз їх до найближчого блокпосту. Після тієї атаки Владислав отримав контузію, пройшов лікування та повернувся до роботи.

Треба мати емоційну стійкість та домедичну підготовку

Владислав Гринь зізнається, що іноді буває дуже складно емоційно. Важко бачити страждання людей, які отримують поранення або втрачають домівки й бажання жити. Тому, на його переконання, працівники поліції повинні бути емоційно підготовленими та психологічно стійкими. Дуже часто Владиславу з колегами доводиться надавати першу медичну допомогу пораненим просто під звуки вибухів, шукати безпечне укриття, а потім евакуювати їх до лікарень.

Одного дня в Бериславі під час чергування слідчий почув вибух. Як виявилося, окупанти скинули з дрона вибухівку на місцевого жителя, який їхав на велосипеді. Під прикриттям напарника Владислав кинувся на допомогу пораненому. Він затягнув чоловіка в укриття, оглянув і затомпонував рану, зробив перев’язку. Після цього постраждалого доправили до лікарні та передали медикам. 

«Попри всі труднощі, найбільше я мрію про день, коли війна закінчиться нашою перемогою, коли звільнять лівобережжя і люди зможуть повернутися додому, коли я побачу свою рідну Нову Каховку. Мрію, щоб мої майбутні діти бігали по вулиці нашого затишного міста без страху, щоб люди могли спокійно жити, працювати й любити. Кожного дня я працюю заради здійснення цієї мрії», – говорить чоловік.

Там, де є люди, повинні перебувати працівники поліції, каже Владислав. Адже без поліції людям буде важко. Навіть медичні працівники не завжди можуть виїхати в певні населені пункти берегової зони. Через постійну загрозу обстрілів подекуди може дістатися лише поліція.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Евакуація з Антонівки: як рятують жінок і літніх людей з червоної зони (відео) 

На знімках: Владислав Гринь за роботою. Фото: поліція Херсонської області

Пов'язані записи

День 1061. 18 січня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Зараз для багатьох херсонців поїхати на міський цвинтар провідати могили рідних стало проблемою. Хтось виїхав і не був на цвинтарі багато років, а комусь, хто вдома, не дають це зробити…

Херсонська громада: контакти та алгоритм дій для постраждалих від російських обстрілів

Херсонська громада постійно перебуває під ворожими ударами. Чи не щодня у громаді є постраждалі, а також загиблі. У Херсонській МВА опублікували алгоритм дій для постраждалих внаслідок російських обстрілів: До відповідної…