Судитимуть голову окупаційного пенсійного фонду Херсонщини

Судитимуть голову окупаційного пенсійного фонду Херсонщини

Автор: Євген Веселов 30 Янв. 2023 11:38

За матеріалами СБУ судитимуть колишню співробітницю Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, повідомляє СБУ в Херсонській області.

Доведено, що після окупації Херсона жінка пішла на співпрацю з ворогом і погодилась обійняти посаду так званого «Председателя Пенсионного фонда Херсонской области».

Представниками окупаційної влади їй було доручено розробити положення, структуру та штатний розклад незаконного органу. За їх вказівкою зловмисниця організувала видання «відомчих» нормативно-правових актів щодо діяльності незаконної структури.

Для створення «позитивного іміджу» загарбників, колаборантка «забезпечувала» кадрове поповнення організації – здійснювала набір бажаючих працевлаштуватися. Вела облік осіб пенсійного віку, які залишились у місті Херсоні, та «піклувалась» про видачу їм пенсій.

Обвинувальні матеріали завершеного кримінального провадження за ч.5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України скеровано до суду.

Колаборантці загрожує до 10 років ув’язнення, заборона обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю протягом 15 років та конфіскація майна.

Досудове розслідування здійснював слідчий підрозділ Управління СБУ в Херсонській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

P.S. Нагадаємо, під час тимчасової окупації Херсонщини, пенсіонерам пропонували отримувати по 10 тисяч рублів на місяць. Гроші видавали через пошту, розносили голови ОСББ та квартальні, які погодилися на співпрацю. Також рублі можна були отримати у самому пенсійного фонді, стаореному росіянами під запис у якихось паперових реєстрах.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів