Субсидія для ВПО: яким має бути договір про оренду житла

Субсидія на оренду житла для ВПО призначається за умови, коли наявний договір про оренду. Але яким він має бути – обов’язково типовим чи власним?

Інколи від внутрішньо переміщених українців можна почути: «Я не зможу оформити субсидію на оренду житла, бо мій орендодавець надав власний зразок договору. А потрібен же офіційний». Такі вислови з’явилися не просто так. Адже коли Мінсоцполітики оголосило про запровадження субсидій на оренду житла для ВПО, серед іншої інформації була й така:

  • типовий договір на оренду можна отримати й підписати (заповнивши відповідні поля) у відділеннях Пенсійного фонду або онлайн – на сайті ПФУ. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Субсидія на оренду житла для ВПО: уряд вніс зміни у механізм отримання

Виходить, щоб отримати субсидію на оплату вартості орендованого житла, потрібно укласти лише стандартний договір оренди за формою, запропонованою Пенсійним фондом України. А якщо орендодавець, наприклад, юридична особа, надає свій зразок договору – нібито у призначенні субсидії відмовлять. Правда це чи ні, пояснюють правознавці «Юридичного порадника для ВПО».

Що говорить закон

Проаналізувавши законодавчі приписи, можна встановити, що, крім вимоги письмової форми, у договорі мають бути вказані:

  • сторони (ПІБ/назва орендодавця та орендаря, документи сторін);
  • адреса та площа житла;
  • документ, що підтверджує право орендодавця на житло;
  • інформація про відсутність відчуження, спорів, арештів та інших обтяжень на житло, яке передається в придатному для проживання стані та відповідає вимогам санітарної і протипожежної безпеки;
  • термін оренди;
  • розмір оплати та реквізити рахунку орендодавця;
  • порядок оплати житлово-комунальних послуг;
  • права та обов’язки сторін;

Зрештою, договір має бути підписаний обома сторонами.

Щоб спростити процедуру підготовки документів як для власника житла, так і для орендаря, було створено «Примірний договір». Його можна переглянути на сайті ПФУ або отримати в найближчому сервісному центрі ПФУ чи ЦНАПі.

Чи може ПФУ відмовити в субсидії через власну форму договору?

Ні. Це – фейк, наголошують правознавці.

Якщо орендодавець використовує не примірну, а власну форму договору, що містить перелічені відомості, – це законно та не є підставою для відмови в призначенні субсидії.

Якщо договір укладено відповідно до законодавства – відмова в субсидії через використання власного зразка договору замість примірного є безпідставною.

Отже:

  • договір від Пенсійного фонду – це зручний шаблон, але НЕ єдиний варіант;
  • головне, щоб договір містив усі реквізити, передбачені Цивільним кодексом України;
  • ВПО мають право орендувати житло в орендаря за його зразком договору та отримати субсидію, якщо відповідають іншим умовам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Субсидія на оренду житла ВПО: відповіді на 5 найпоширеніших запитань

Фото: shutterstock.com

Пов'язані записи

Ворожий плацдарм на Херсонщині – це порохова бочка: точка зору

Час від часу в інформаційному просторі з’являються новини-жахалки, мовляв, російські окупанти готуються до форсування Дніпра, зібрали 300 човнів для наступу на Херсон тощо. А яким насправді є плацдарм окупантів на…

Подробиці
Зарахування страхового стажу, отриманого за кордоном: що змінилося

Українцям, які офіційно працювали за кордоном, стане легше отримати пенсію. Уряд ухвалив постанову, яка дозволяє враховувати страховий стаж, набутий за межами України, при призначенні пенсії за віком. Це стосується тих,…

Подробиці