Сміттєвий колапс у Херсоні влада планує вирішити за 7-10 днів

Сміттєвий колапс у Херсоні влада планує вирішити за 7-10 днів

Автор: Євген Веселов 06 Янв. 2023 17:03

Наприкінці грудня 2022 року «Група компаній ХАКС», яка займається збором та вивозом побутового сміття у Херсоні, заявила про призупинення своєї роботи через те, що міський полігон не приймає сміття.
З того моменту на вулицях міста почали накопичуватись гори побутових відходів.

6 січня Херсонська міська військова адміністрація пояснила ситуацію тим, що на полігоні нема керівництва, ХАКС не виконує своїх зобов’язань, тому вирішили йти по шляху залучення стороннього нового оператора на полігон та розширення повноважень КП «Парки Херсона» з метою створення на його базі потужного підприємства з благоустрою.

Ось офіційний коментар міської влади:

«Станом на сьогодні виникла вкрай небезпечна ситуація на міському сміттєзвалищі. Через тривалу окупацію міста КП «Екополіс» ХМР втратило можливість організації належної роботи із захоронення твердих побутових відходів (ТПВ), що призвело до переповненості сміттєзвалища та недотримання технології захоронення відходів.

Директор КП звільнилася 2 вересня 2022 р. З моменту деокупації міста ніхто не здійснює керівництво підприємством, оскільки т.в.о. директора підприємства наразі перебуває в Києві та не бажає повертатися в Херсон через небезпечну ситуацію у зв’язку з постійними обстрілами.

Відповідальної особи від підприємства на сміттєзвалищі немає. Через відсутність оплати за надані підприємством послуги зараз на рахунках КП відсутні кошти та існує заборгованість із заробітної плати працівників. Крім цього, т.в.о. директора підприємства не подбав про відкриття казначейського рахунку, отримання електронного підпису та печатки, що унеможливлює отримання фінансової допомоги підприємством з бюджету міської тергромади, укладення договірних відносин з підприємствами та установами.

Також слід зазначити, що невстановлені особи стягували плату з перевізників за вивантаження сміття на полігоні, причому розподіл сміття за фракціями не здійснювався.

У зв’язку з кризою, що склалася, уже двічі збиралася міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, відбулося обстеження сміттєзвалища. На підставі рекомендації комісії про необхідність фахового втручання профільної компанії керівницею ХМВА Галиною Луговою ухвалено рішення про тимчасове, на період дії воєнного стану, залучення ТОВ «БР» (м. Біла Церква), що має відповідні дозволи та надає послуги із захоронення побутових відходів на міському сміттєзвалищі. На даний момент комплекс необхідних робіт на сміттєзвалищі досить об’ємний, однак найперші кроки полягають у відновленні технічної документації, розподілу карт полігону під необхідні поля фракцій, розчищення дороги на полігоні для вивозу та впорядкування.

За попередніми оцінками, ТОВ «БР» знадобиться 7-10 днів для запуску роботи сміттєзвалища.

Компанії, що вивозили сміття на сміттєзвалище, поїхали з міста. Залишився монополіст «Група компаній ХАКС», який не виконує свої обов’язки перед ОСББ та керуючими компаніями, з якими укладено договори на вивіз твердих побутових відходів. Зокрема сміття вивозиться з порушенням встановлених термінів. «Група компаній ХАКС» пояснює це обстрілами, зменшенням кількості населення, закриттям сміттєзвалища.

Для забезпечення безперебійного вивозу сміття в статутну діяльність КП «Парки Херсона» внесено зміни: розширено КВЕДи щодо додаткових видів робіт та послуг. На даний момент опрацьовується питання щодо набору у штат робітників (250 осіб), придбання необхідної техніки та підписання договорів з головами ОСББ та керуючими компаніями про вивіз сміття на міське сміттєзвалище, тобто створюється єдине потужне КП, яке буде забезпечувати благоустрій міста-героя Херсон».

У ЗМІ зараз багато публікацій на цю тему. Пишуть, що нове ТОВ «БР» лише 4 січня, тобто у день, коли засідала комісія, змінило відповідні КВЄДи своєї діяльності. Раніше воно спеціалізувалось на лісопіломатеріалах, а зараз опікуватиметься утриманням сміттєзвалищ.

Також вказували на дивну позицію монополіста – ХАКС – який перестав вивозити сміття, таким чином шантажуючи владу та примушуючи її передати компанії управління полігоном. Судячи з повідомлення влади, на шантаж, якщо він дійсно був, вони не звернули увагу. Навпаки намагаються закупити власну техніку, найняти людей, які будуть вже під прапором КП «Парки Херсона» вирішувати сміттєву проблему у Херсоні.
Чекаємо на вирішення ситуації, бо місто дійсно потерпає від сміття.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: