Сім’я зрадників. Голова Присиваської громади та його дружина-депутатка від «Слуги народу» працюють на окупантів

Сім’я зрадників. Голова Присиваської громади та його дружина-депутатка від «Слуги народу» працюють на окупантів

Автор: investigator.org.ua 21 Мар. 2023 10:35

Із перших днів повномасштабної війни з російськими окупантами співпрацює голова Присиваської територіальної громади Каховського району Сергій Кліщевський. Він став гауляйтером села й допомагає загарбникам грабувати свою ж громаду та розселяти їх у будинки односельців. На бік ворога перейшла також його дружина, депутатка Каховської районної ради від партії «Слуга народу» Аліна Кліщевська. Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

За словами жителів Присиваської громади, їхній голова Кліщевський Сергій Олександрович, 10 липня 1976 року народження, від самого початку окупації перейшов на бік ворога. Він допомагає російським військовим розселятися в будинках односельців, які були змушені виїхати з окупації, і зводить старі рахунки з людьми. Разом із окупантами він грабує майно громади, організовував «референдум» щодо «приєднання» Херсонської області до Росії та причетний до викрадень місцевих жителів.


Кліщевський відкриває ялинку в селі Григорівка, 19 грудня 2022 року

Про співпрацю Сергія Кліщевського з ворогом повідомляють і окупаційні телеграм-канали. Зокрема, він 19 грудня 2022 року відкривав святкові заходи на честь «святого Ніколая Чудотворця» і запалив «святкову ялинку» біля Григорівського сільського будинку культури.

Перейшла на бік ворога і його дружина Кліщевська (дівоче прізвище – Юрченко) Аліна Юріївна, депутатка Каховської районної ради від президентської партії «Слуга народу». Вона очолила так зване «государственное бюджетное образовательное учреждение Херсонской области «Григорьевская школа Чаплинского муниципального округа». Запис про його державну реєстрацію в російському реєстрі юридичних осіб з’явився 16 березня 2023 року. У ньому вказано, що Аліна Кліщевська має громадянство РФ.

Про співпрацю подружжя Кліщевських з окупантами раніше повідомляв заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов. За його словами, окупантам за підтримки цих колаборантів вдалося відкрити місцеву школу. 


Сергій і Аліна Кліщевські. Фото: соцмережі

«Викладачем фізики, інформатики та за сумісництвом завучем та класним керівником у школі став Іван Янович, родич Сергія Кліщевського. Колишній начальник відділу освіти Присиваської сільради Євгеній Корнієнко «викладає» географію та є «наставником» учнів 5 класу. Грабовецька Ірина Василівна, єдина вчителька школи, яка пішла на співпрацю, вчить тепер у дві зміни в третьому та четвертому класах. Погодилась викладати за «російськими програмами» в Гаврилівці вчителька математики зі Строганівської школи Гаврилюк Світлана Валентинівна. Дітей до Григорівки возять з Павлівки, Строганівки та Першокостянтинівки. Усього назбирали 105 учнів», – повідомив Сергій Данилов.

За його даними, так званою «заступницею директора» з господарчої частини Григорівської школи стала Янович Олена Іллівна, яка раніше жодного відношення до школи не мала. 

На знімку вгорі: Сергій і Аліна Кліщевські. Фото: соцмережі

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги:

Оголошено вироки ще двом колаборантам – жителям Станіслава та Правдиного

«Ми вдягали вишиванки і "вишивали" перед окупантами – мозолили їм очі». Історія спротиву херсонки

Полуницю з окупованої Нової Каховки везуть у Рязань

Юрій Антощук: «Херсонщина довгий час буде максимально депресивним регіоном. Сподіваюся, що помиляюся» (інтерв’ю)

Дмитро Ярош: «Агент ГУР обіймав високу посаду в окупаційній адміністрації Херсонщини і був біля Сальдо»