Сімейний підряд херсонських колаборантів Семєнчевих – обидва вже мають підозри

Сімейний підряд херсонських колаборантів Семєнчевих – обидва вже мають підозри

Автор: Євген Веселов 09 Вересня 2022 16:00

Подільська окружна прокуратура міста Києва повідомила про підозру депутату Херсонської міської ради в колабораційній діяльності.

За даними слідства, підозрюваний у червні 2022 року в умовах воєнного стану прийняв пропозицію представників збройних сил РФ та був проголошений заступником голови воєнно-цивільної адміністрації міста Херсон, створеної на тимчасово окупованій території.

З вірогідністю у 99 відсотків мова йде про Ігоря Семєнчева-старшого. Семєнчев-старший – неодноразовий депутат Херсонської міської ради. У минулій каденції він представляв партію «Наш Край», у якій перебував разом з іншим колаборантом – заступником гауляйтера Херсонської області Віталієм Булюком. Саме в тій каденції він, до речі, й отримав посаду директора комунального підприємства «Гарантія». Уже в поточній каденції Херсонської міської ради він представляв уже заборонений «Блок Володимира Сальдо».

До речі, КП «Гарантія», яким він керував до окупації, він же пізніше й «віджав» і «призначив» туди Олександра Калюжного - депутата Херсонської райради від «Блоку Володимира Сальдо», повідомляють херсонські ЗМІ.

Цікаво, що раніше окружна прокуратура повідомила про підозру сину Семєнчева - Ігорю Семєнчеву-молодшому, який також є депутатом Херсонської міської ради, за фактом співпраці з державою-агресором, а також організації та проведенні мітингу на підтримку дій окупантів та активній участі в ньому.

Цей персонаж більше цікавий, ніж його батько. Наші херсонські колеги свого часу ретельно відстежили життєвий шлях молодого дарування.

Про Семєнчева-молодшого херсонці почули у 2008 році. Тоді він був обраний головою Антоновської селищної ради міста Херсона й переобирався на цю посаду декілька разів до проведення реформи децентралізації, внаслідок якої Антонівка була приєднана до територіальної громади Херсона. Тоді у 2020 році Ігоря Семєнчева-молодшого було обрано депутатом міської ради від того ж самого «Блоку Володимира Сальдо», як і його батька.

За період роботи в Антонівці Семєнчев став фігурантом декількох кримінальних справ: його підозрювали в тому, що він, просто кажучи, крав бюджетні гроші й майно.

Ще у 2013 році як голова селищної ради Антонівки він обвинувачувався у спробі отримати хабар в особливо великому розмірі (цей кримінальний злочин карається позбавленням волі від 8 до 12 років із конфіскацією майна). Семєнчев-молодший вимагав від одного з підприємців 80 тисяч доларів за виділення в оренду земельної ділянки.

Другу кримінальну справу порушили в лютому 2018 року за знищення зрошувальної мережі. Її викопали та демонтували робітники на замовлення Антонівської селищної ради, а належала мережа збанкрутілому комунальному підприємству радгосп-завод «Янтарний», підпорядкованому Херсонській обласній раді. Але звинувачення тоді навіть не пред’явили.

Найбільш гучною стала справа про привласнення Семєнчевим коштів з місцевого бюджету, які у 2017-2020 роках виділяли на капітальний ремонт доріг Антонівки та Молодіжного. Він організував цілу схему й залучив до неї ще кількох осіб. Першу підозру Семєнчеву оголосили 5 серпня 2021 року.

У вересні 2021 року Семєнчев мав уже 3 підозри, 4 кримінальні правопорушення щодо привласнення 4 мільйонів гривень.

У грудні – 4 підозри про привласнення 6 мільйонів 850 тисяч гривень.

10 січня 2022-го — п’ята підозра, 57 епізодів, понад 10 мільйонів гривень.

Незадовго до початку війни 7 лютого 2002 року правоохоронні органи повідомили Семєнчеву-молодшому про чергову підозру в привласненні бюджетних коштів, загальна сума яких вже сягнула понад 13 мільйонів гривень!

Звичайно, що з таким послужним списком перехід Семєнчевих, як батька, так і сина, на бік окупантів – це було питання рятування від українського правосуддя.

16 березня Семєнчев увійшов до складу фейкового «Комитета спасения "За мир и порядок"». Під час засідання наголошували: українська влада більше не керує регіоном і голосували за підтримку дій окупаційної адміністрації держави-агресора.

28 квітня 2022 року Семєнчеву повідомили про підозру в співпраці з державою-агресором. І хоча ім’я колаборанта не називали, усі зрозуміли, що мова йде про Ігоря Семєнчева-молодшого.

Уже 23 травня Семєнчев-молодший був призначений окупаційною владою так званим «заступником керівника військово-громадянської адміністрації Херсонської області з питань ПЕК, промисловості та торгівлі».

Саме на Семєнчева гауляйтер Сальдо поклав обов’язки контролю за так званим «фондом майна». Офіційне «завдання» цієї структури — інвентаризація всієї державної та приватної власності на території Херсонщини, яка тимчасово захоплена російськими військами, реально ж  – це рейдерство окупаційної влади.

Як бачимо, у родині Семєнчевих зрада закладена в ДНК. А ми у свою чергу нагадуємо, що в Херсоні дуже успішно діють українські партизани, які вже організували ліквідацію декількох зрадників.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів