Сім громад Миколаївщини працевлаштували помічників ветеранів власним коштом

Сім громад Миколаївщини працевлаштували помічників ветеранів власним коштом

Автор: Дарина Лапіна 22 Августа 2024 15:30

На Миколаївщині продовжується реалізація проєкту «Помічник ветерана». Наразі в області коштом громад працевлаштовано сімох таких помічників. Проєкт стартував ще в липні минулого року, як пілотний в декількох областях: в Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській та Миколаївській.

Як раніше повідомляла «Гривна», до обов’язків помічника ветерана входить індивідуальний професійний супровід ветеранів у межах переходу від військової служби до цивільного життя. Зокрема, йдеться про консультування, організаційну роботу, представлення інтересів тощо. Тобто всі питання, всі потреби, які виникатимуть у ветерана – повинні знаходити супровід і підтримку з боку помічника. Один такий фахівець супроводжуватиме певну кількість ветеранів у громаді. 

Про те на якому етапі зараз знаходиться реалізація цього проєкту на Миколаївщині "Укрінформу" розповіла радниця патронатної служби начальника Миколаївської ОВА Неллі Яровенко. 

«Ми були пілотною областю щодо впровадження проєкту під назвою «Помічник ветерана». Вже відбулося два випуски. Зокрема під час першого – ще у вересні минулого року – підготовлено 23 помічники ветеранів. Але ця програма на державному рівні досі не запрацювала. Тому на Миколаївщині коштом громад працевлаштовано сім помічників. Йдеться про Арбузинську, Новобузьку, Вознесенську, Чорноморську, Єланецьку, Братську та Южноукраїнську», – розповіла Неллі Яровенко.

За її словами, Миколаївщина готова запускати наступну хвилю навчань і працевлаштовувати усіх інших. Але є питання, які потребують відповідей від профільного міністерства. Адже область розпочала роботу над цим проєктом ще у квітні 2022 року, а низка аспектів щодо нього на законодавчому рівні досі не врегульована.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оформлення статусу учасника бойових дій: ухвалено зміни

Радниця патронатної служби начальника МОВА також розповіла про проблемні моменти, виявлені під час впровадження проєкту.

«Перші хвилі відбору помічників ветерана базувалися на певних критеріях, серед яких важливе місце посідали такі якості, як співчуття, бажання допомогти. Але життя підказало, що треба це коригувати. Інколи емпатичність стає на заваді вирішенню конкретних проблем.

Тому наразі при підборі таких фахівців будемо зосереджувати увагу саме на ділових якостях та компетентності. Ці люди мають розуміти різні процеси, у тому числі і бюрократичні, бо без цього поки ніяк», – пані Неллі.

На її думку, також потрібно змінювати існуючу норму про те, що один такий фахівець має обслуговувати до 100 осіб. Адже помічник веде цілу родину, працює з нею тривалий час, тож має приділити вдосталь уваги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як «Дія», тільки для школярів: Миколаївщина – серед 6 областей, де впровадять новий освітній проєкт

Фото ілюстративне, stock.adobe.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів